Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Melodii pe care le urati !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Cu totii avem melodii favorite, mai putin favorite,dar si melodii pe care le urati din diverse motive,care nu trebuiesc facute neaparat publice.

Incep eu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ftXHKfbXeBM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p9Fyib7NZ8w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si altele, dar deocamdata astea 2 ar fi principalele pe care nu le agreez.

Fiiti sinceri si postati ce nu va place sau urati, ca oricum nu va chestioneaza nimeni !Posted Image Posted Image Posted Image

in felul acesta ne cunoastem mai bine (muzical)

Edited by myhai_91, 13 August 2013 - 08:51.


#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 28.12.2008
Există topic: http://forum.softped...c/page__st__918

Eu sunt tare curios ce muzică îţi place ţie dacă alea de mai sus nu. Acum nu că ar fi obligatoriu să-ţi placă dar nici naşpa nu le pot considera.

Pe lângă asta, sunt pentru fani/cunoscători, nu le auzi toată ziua la radio/TV precum mizeriile care defilează non-stop pe la noi.

Edited by driftking91, 13 August 2013 - 09:21.


#3
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c1muJ0Or7a8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OpQFFLBMEPI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

and all rock ~!!!!!

#4
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Să înţeleg că eşti manelist ??!!!?

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,522
  • Înscris: 06.01.2012
In primul rand mai exista un topic la fel .
In al doilea rand melodiile postate de tine sunt foarte bune .

#6
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
N-ati inteles nimic.

Melodiile de mai sus nu-mi plac din motive personale(ex: linia melodica s.a.m.d.)

Asta nu inseamna ca nu-mi place Madonna.

Am melodii si melodii care nu-mi plac, la fel si voi.

manelist ???Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image .............

Spre exemplu nici asta nu-mi pace

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tj75Arhq5ho?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar imi plac (Bon Jovi, Aerosmith, Queen, Rolling Stones, Guns N Roses si alte formatii A.C.)

Nici asta nu-mi place, dar imi pac alte melodii de ale lui Bruce Springsteen ( BORN IN THE USA, DACING IN THE DARK, I'M ON FIRE,HUMAN TOUCH...)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6duxsP-BPPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Era vorba ca fiecare sa posteze aici melodia care ii displace, nu gen muzical.

OFF TOPIC: Se numeste: " Ce genuri muzicale nu va plac". E o diferenta intre "gen muzical" si "melodie".

Edited by myhai_91, 13 August 2013 - 10:01.


#7
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Ori nu-ti plac ori le urasti? E o diferenta uriasa.

Edited by eStev, 13 August 2013 - 10:01.


#8
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Da recunosc. M-am grabit putin cu titlul acestui subiect.

#9
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
De ce ai uri o melodie ?
Inteleg sa nu-ti placa si atunci nu o asculti sau rabzi putin daca o auzi la radio, dar chiar sa o urasti.

#10
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013
Cu greu ma abtin sa nu ma implic emotional si sa va spun ca oamenii aia care au produs acele melodii chiar au muncit la ele, spre deosebire de trashmanelele ce ne caracterizeaza majoritar.

Straduiti-va si voi sa cantati orice melodie din cele postate deja (mai putin fluieratura aia cu "setea")si veti realiza ce mici sinteti.

Cred ca titlul topicului ar fi trebuit sa sune:Stii ce inseamna sa critici arta ?

#11
yonutz2032

yonutz2032

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 02.11.2011
Tot ce tine de connect-r si manele

View Post4GE, on 13 august 2013 - 10:10, said:

Cu greu ma abtin sa nu ma implic emotional si sa va spun ca oamenii aia care au produs acele melodii chiar au muncit la ele, spre deosebire de trashmanelele ce ne caracterizeaza majoritar.
Straduiti-va si voi sa cantati orice melodie din cele postate deja (mai putin fluieratura aia cu "setea")si veti realiza ce mici sinteti.
Cred ca titlul topicului ar fi trebuit sa sune:Stii ce inseamna sa critici arta ?
Vrei sa spui ca daca cineva munceste la o melodie chiar trebuie sa iasa un lucru bun?
Cat timp mie nu imi place o melodie ma doare undeva de ce artist e ala, ma c*c pe melodia lui.

Edited by yonutz2032, 13 August 2013 - 10:13.


#12
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
90% din muzica romaneasca SUGE ! De la house la manele !
Aici ma refer si la kkt-urile difuzate la radio .

Edited by emyboy, 13 August 2013 - 10:17.


#13
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Si cu toate astea exista si melodii care nu sunt pe placul unora. Exista un alt topic opus celui creat de mine,fiindca nu m-as abtine sa nu postez si acolo cateva preferintele mele muzicale la fel si cei care simt acelasi lucru.

Incercati sa postati si acele melodii pe care nu le aveti la inima, nu doar off-topic.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HG7I4oniOyA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si apropo.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J91ti_MpdHA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by myhai_91, 13 August 2013 - 10:20.


#14
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013

View Postyonutz2032, on 13 august 2013 - 10:11, said:

Tot ce tine de connect-r si manele

Vrei sa spui ca daca cineva munceste la o melodie chiar trebuie sa iasa un lucru bun?
Cat timp mie nu imi place o melodie ma doare undeva de ce artist e ala, ma c*c pe melodia lui.

Vreau sa spun ca subiectivismul(manelaria/dupa ureche) ne caracterizeaza in cam tot ce facem.Imi place -ma kak...nu-mi place-ma kak !
Ai cantat in viata ta la vreun instrument?dar la gura?Stii ce inseamna sa ai voce muzicala?dar ureche muzicala?
Stii sa deosebesti un major de un minor?Dar sa definesti arta?

Faptul ca nu iti place nu-i afecteaza ci te vor ignora deoarece in subiectivismul tau reprezinti exceptia colocuitoare.

#15
yonutz2032

yonutz2032

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 02.11.2011

View Post4GE, on 13 august 2013 - 10:35, said:


Vreau sa spun ca subiectivismul(manelaria/dupa ureche) ne caracterizeaza in cam tot ce facem.Imi place -ma kak...nu-mi place-ma kak !
Ai cantat in viata ta la vreun instrument?dar la gura?Stii ce inseamna sa ai voce muzicala?dar ureche muzicala?
Stii sa deosebesti un major de un minor?Dar sa definesti arta?

Faptul ca nu iti place nu-i afecteaza ci te vor ignora deoarece in subiectivismul tau reprezinti exceptia colocuitoare.

Muzica nu tine doar de voce, tine si de versuri si cat timp versurile alea nu sunt bune de nimic melodia e un esec

#16
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
1. Mai exista un topic.
2. Din melodiile postate de myhai_91 rezulta ca lui nu ii place muzica buna de unde rezulta ca ii plac manelele.
3. De ce urasti o melodie? Nu o asculti si cu asta basta.

#17
4GE

4GE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.04.2013

View Postyonutz2032, on 13 august 2013 - 10:40, said:

Muzica nu tine doar de voce, tine si de versuri si cat timp versurile alea nu sunt bune de nimic melodia e un esec

E si tacerea un raspuns...

Caracteristicile fiecarui gen si melodie in parte sint date de artist/echipa.Publicul este criticul.Baza criticii insa este cultura.Cand vei fi intrebat(ca si critic), trebuie sa argumentezi.Ma kak nu este o optiune."Nu imi place" te departeaza de valori si ajungi la periferie unde te multumesti sa fluieri.

Unii nu se trezesc niciodata!

Hai...gata ca m-am incins si nu merita!

Edited by 4GE, 13 August 2013 - 10:52.


#18
yonutz2032

yonutz2032

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 02.11.2011

View Post4GE, on 13 august 2013 - 10:48, said:

E si tacerea un raspuns...

Caracteristicile fiecarui gen si melodie in parte sint date de artist/echipa.Publicul este criticul.Baza criticii insa este cultura.Cand vei fi intrebat(ca si critic), trebuie sa argumentezi.Ma kak nu este o optiune."Nu imi place" te departeaza de valori si ajungi la periferie unde te multumesti sa fluieri.

Problema este ca ma enerveaza cand aud versuri care nu au nici un sens, melodiile facute doar ca sa aive rima.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate