Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

De unde luam materialele pentru instalatii sanitare

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
corinacri

corinacri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.07.2013
Suntem in faza de cumparat materiale pentru instalatiile sanitare - doar pt apa/canalizare - si luni ar trebui sa mergem cu necesarul si sa le luam.
M-ar ajuta mult cateva idei de depozite de unde sa le luam cu un raport bun/calitate pret. De preferat sa fi lucrat cu ele pentru casa voastra.

Noi am lua in calcul si Doraly, doar ca am inteles ca si acolo trebuie sa stii unde anume sa mergi.

Daca aveti un pont, raman datoare!

#2
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
cel mai bine intrebi meseriasul......el stie ce a montat si cat de ok sunt in practica(materialele) mai ales la alimentarea cu apa!

sa umblii dupa preturi mici (ca si criteriu principal) nu-i o solutie buna. eu am folosit valrom.

#3
corinacri

corinacri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.07.2013
Meseriasul zice Maricon, acolo are el card de fidelitate. Mai vroiam o varianta. Ms pt ideea cu Valrom, ii caut pe net sa vad ceva mai aproape de noi.

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006
e un depozit chiar aici, in apropiere. de la intersectie mergi inainte pana la primul semafor, faci stanga, treci prin 2 intersectii si apoi imediat pe dreapta e ditamai depozitul, n-ai cum sa-l ratezi.

#5
corinacri

corinacri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.07.2013

 _Smiley_, on 01 august 2013 - 11:38, said:

e un depozit chiar aici, in apropiere. de la intersectie mergi inainte pana la primul semafor, faci stanga, treci prin 2 intersectii si apoi imediat pe dreapta e ditamai depozitul, n-ai cum sa-l ratezi.
in caz ca n-o sa am ce face o sa scriu aiurea pe forum. pana atunci nu am timp de pierdut si iti multumesc pentru amabilitate!

#6
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Si la mine meseriasul a zis Maricon ca avea card la ei si stia ce produse au pentru ca el de acolo folosea la majoritatea lucrarilor.
Nu mi-a impus sa iau de acolo, ar fi fost culmea, si inainte de a merge acolo am mers la Dedeman si Praktiker. Ambele magazine au fost praf. Robineti prosti calitativ, coturi si altele  lipsa pe stoc, s.a.m.d. Mi-au lasat o impresie de neprofesionisti.
Am mers la un magazin Maricon unde o doamna (????!!! - ce idei preconcepute aveam si eu) s-a ocupat de noi. Am plecat cu sacosele pline si nu a zis la o piese ca nu o are pe stoc - si au fost in jur de 100 de obiecte diferite... Ca pret sunt mai scumpi decat Dedeman sau Praktiker dar mi s-au parut profesionisti, doamna care ne-a ajutat stia tot - am ramas impresionat. Magazinul la care am mers noi a fost in Rahova, fiind cel mai apropiat de cartierul unde locuiesc - Militari. Asta se intampla acum 2 ani.

#7
corinacri

corinacri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.07.2013

 neasuciu, on 01 august 2013 - 11:59, said:

Si la mine meseriasul a zis Maricon ca avea card la ei si stia ce produse au pentru ca el de acolo folosea la majoritatea lucrarilor.
Nu mi-a impus sa iau de acolo, ar fi fost culmea, si inainte de a merge acolo am mers la Dedeman si Praktiker. Ambele magazine au fost praf. Robineti prosti calitativ, coturi si altele  lipsa pe stoc, s.a.m.d. Mi-au lasat o impresie de neprofesionisti.
Am mers la un magazin Maricon unde o doamna (????!!! - ce idei preconcepute aveam si eu) s-a ocupat de noi. Am plecat cu sacosele pline si nu a zis la o piese ca nu o are pe stoc - si au fost in jur de 100 de obiecte diferite... Ca pret sunt mai scumpi decat Dedeman sau Praktiker dar mi s-au parut profesionisti, doamna care ne-a ajutat stia tot - am ramas impresionat. Magazinul la care am mers noi a fost in Rahova, fiind cel mai apropiat de cartierul unde locuiesc - Militari. Asta se intampla acum 2 ani.
Multumesc mult, asta chiar ma ajuta !

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006

 corinacri, on 01 august 2013 - 11:56, said:

......... o sa scriu aiurea pe forum.........
sa ceri recomandari de depozite fara sa specifici orasul/zona intra fix in categoria asta....

#9
corinacri

corinacri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.07.2013
in bucuresti

#10
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,793
  • Înscris: 06.09.2004
marea majoritate a materialelor le-am luat din obor, e o piata de scule si piese vizavi de hala noua. preturi mai mici sigur nu gasesti, calitatea... nu stiu ce sa zic, mie inca nu mi-a crapat nimic, dar ce-i drept n-am niciun an de cand am renovat.

#11
nemuriciu

nemuriciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 20.01.2011
Mai ai putina rabdare....

#12
corinacri

corinacri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.07.2013

 born2lose, on 01 august 2013 - 13:12, said:

marea majoritate a materialelor le-am luat din obor, e o piata de scule si piese vizavi de hala noua. preturi mai mici sigur nu gasesti, calitatea... nu stiu ce sa zic, mie inca nu mi-a crapat nimic, dar ce-i drept n-am niciun an de cand am renovat.
mersi!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate