Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Adevarata arta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 glumetu, on 22 iulie 2013 - 13:50, said:

@karuna: poze foarte slabe, fara cap si fara coada - si nu e din cauza aparatului. Pacat.



Ultima avea lumina cu ceva potential insa incadrarea este dezastruoasa.

Asa-i, n-am pozat magari... Iar de cainii ciobanesti mi-e frica, asa ca nu m-am apropiat de nicio stana..


Lumina aia aurie mi-a placut si mie.. In rest n-aveam nimic mai bun de prins in cadru...

#2
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
nu-i nicio problema daca faci cadre slabe (si mie imi cere nevasta sa ii fac poze... cu D800... doar ca sa vada cum ii sta parul!), ca nu moare niciun pixel; insa nu ai nevoie sa ridici pozele pe un forum de critica daca nu poti raspunde la intrebarea: "de ce am declansat?".

cu experienta, iti vei pune aceasta intrebare sub forma: "de ce sa declansez?".

Edited by glumetu, 22 July 2013 - 14:31.


#3
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 glumetu, on 22 iulie 2013 - 14:30, said:

nu-i nicio problema daca faci cadre slabe (si mie imi cere nevasta sa ii fac poze... cu D800... doar ca sa vada cum ii sta parul!), ca nu moare niciun pixel; insa nu ai nevoie sa ridici pozele pe un forum de critica daca nu poti raspunde la intrebarea: "de ce am declansat?".



cu experienta, iti vei pune aceasta intrebare sub forma: "de ce sa declansez?".

Bun, deci nu-i cazul meu..


Ma bucur ca ai capatat experienta...

#4
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009

 karuna, on 22 iulie 2013 - 14:43, said:


Bun, deci nu-i cazul meu..

Ma bucur ca ai capatat experienta...

N-ai scapat inca de complexul geniului neinteles nu-i asa?

Edited by DannyMC, 22 July 2013 - 15:49.


#5
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 DannyMC, on 22 iulie 2013 - 15:48, said:

N-ai scapat inca de complexul geniului neinteles nu-i asa?


@glumetul fiind unul dintre aceia vrei sa zici?... Mi s-a parut mie ca ceva nu-i in ordine cu el de cand era cat pe ce sa imi deseneze mustati la avatar...

#6
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Ha, ha...
Deci nu ai scapat!Posted Image

Edited by DannyMC, 22 July 2013 - 17:28.


#7
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 DannyMC, on 22 iulie 2013 - 17:26, said:

Ha, ha...
Deci nu ai scapat!Posted Image

Nu inteleg de ce anume ar fi trebuit sa scap... Altfel, pe oamenii ca el trebuie sa ii iei asa cum sunt.. Practic se pare ca le place sa ramana niste neintelesi...

#8
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009

 karuna, on 22 iulie 2013 - 17:49, said:

Nu inteleg de ce anume ar fi trebuit sa scap...
Am scris mai sus de ce sa scapi! Stii tu ,aia cu tehnica pe care o intelegi dar nu prea te intereseaza si cu arta pe care alte persoane nu prea o stapanesc. Sau aia cu efectele "artistice" generate de defectele tehnice!
Zic si eu, pentru ca imi pare ca atitudinea nu prea se pupa cu rezultatele!

Edited by DannyMC, 22 July 2013 - 18:06.


#9
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 DannyMC, on 22 iulie 2013 - 17:58, said:

De complexul geniului neinteles!

Stii tu ,aia cu tehnica pe care o intelegi dar nu prea te intereseaza si cu arta pe care alte persoane nu prea o stapanesc. Sau aia cu efectele "artistice" generate de defectele tehnice!

M-am plans eu ca as avea probleme?.. Daca vrei sa discuti cu un geniu neinteles ti-l recomand pe @glumetu, doar ca n-o sa intelegi nimic fiindca mai mult de trei cuvinte ( slab, dezastru si pacat ) nu vrea sa foloseasca.

Nu, nu stiu.. Ai citit, vad, doar pe sarite si ai pastrat o gramada de resentimente...

#10
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Am citit ce ai scris si am comparat cu ce ai aratat! Posted Image Si dupa cum spuneam nu prea se pupa!
Resentimente nu am, dar am o oarecare alergie la cei care vor sa para altceva decat sunt!

Edited by DannyMC, 22 July 2013 - 18:10.


#11
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 DannyMC, on 22 iulie 2013 - 18:09, said:

Am citit ce ai scris si am comparat cu ce ai aratat! Posted Image



Si dupa cum spuneam nu prea se pupa!


Resentimente nu am, dar am o oarecare alergie la cei care vor sa para altceva decat sunt!

Posted Image Pai asta e o prostie... Ca eu n-am povestit despre pozele mele asa incat sa poti sa compari cu ce am scris, ci despre pozele altora.

Normal ca nu se pupa, ca n-are nicio treaba scula cu prefectura...


Atunci ai halucinatii... daca cumva ai avut impresia ca ma dau altceva decat sunt..

Edited by karuna, 22 July 2013 - 18:22.


#12
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009

 karuna, on 22 iulie 2013 - 18:21, said:

Posted Image Pai asta e o prostie... Ca eu n-am povestit despre pozele mele asa incat sa poti sa compari cu ce am scris, ci despre pozele altora.
Pai si atunci cum stam cu partea artistica ,care este foarte importanta? Nu se aplica pozelor tale?

Edited by DannyMC, 22 July 2013 - 18:30.


#13
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

 sys, on 21 iulie 2013 - 17:21, said:

karuna are si curajul si cultura si talentul necesar abordarii oricarui gen de arta
Abia acum am observat partea asta din postare, e un LE de ieri...

Tu eşti pe bune? Cum poţi susţine că deţine "talentul necesar abordării ORICĂRUI gen de artă", din moment ce până azi nu ai văzut nici o creaţie de-a dumisale?
Auzi acolo, poarte aborda orice gen de artă, la unii debordează talentul...sculptură, pictură, fotografie, dans, arhitectură, muzică etc. nu există domeniu inaccesibil karunei! Posted Image

În privinţa culturii, ar trebui să-i urmăreşti postările de pe aria de Religie...pe lângă habotnicia şi ideile fixe de care dă dovadă, atitudinea ei reflectă o cultură inexistentă, obtuzitate şi ignoranţă. Pe alocuri fudulie puerilă.

 sys, on 21 iulie 2013 - 17:21, said:

se bucura de toata stima mea.
Asta e o prostie monumentală.

 karuna, on 22 iulie 2013 - 18:21, said:

Atunci ai halucinatii... daca cumva ai avut impresia ca ma dau altceva decat sunt..
Fătucă, m-a întristat când am văzut că de pe aria de Religie, unde ai acumulat 15.000 de postări, ai aterizat aici.
Flame, trollling şi off-topic continuu, iar dacă nu încetezi, mă voi duce direct la amicul tău, Celest,  Posted Image să-i transmit că ai apărut şi pe aria Foto s-o poluezi cu mizeriile tale.
Celest are postări şi pe acest thread, şi nu cred că ar aprecia prezenţa ta... Posted Image

Edited by Tinkerbelle, 22 July 2013 - 18:41.


#14
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 DannyMC, on 22 iulie 2013 - 18:30, said:

Pai si atunci cum stam cu partea artistica ,care este foarte importanta? Sau se aplica doar la pozele altora?

Din calitatea mea de consumator de arta zici tu ca n-am dreptul sa deschid gura si sa vorbesc atunci cand nu-mi place ceva?.. Ca macar de n-as fi dat explicatii clare...

#15
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
@karuna

Arunca o privire pe aici. Cred ca s-a postat linkul asta de o mie de ori (nu stiu insa cati il deschid). La ce poze urci aparatul nu are nici o vina.

http://www.morguefil...ssroom/lesson_1

#16
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

 mircea812, on 22 iulie 2013 - 18:41, said:

@karuna

Arunca o privire pe aici. Cred ca s-a postat linkul asta de o mie de ori (nu stiu insa cati il deschid). La ce poze urci aparatul nu are nici o vina.

http://www.morguefil...ssroom/lesson_1

Zi cu cuvintele tale ca sa vad ce stii tu de acolo...

#17
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,992
  • Înscris: 09.05.2009
Exact despre atitudinea asta vorbeam! Mult prea multa aroganta pentru ce stii tu de fapt!!

Edited by DannyMC, 22 July 2013 - 18:55.


#18
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009
Ia fiti atenti ce zice un artist pe un site: "Adevăratul consumator de artă are jumătate din autoritatea unui critic"... Si oare cati critici de arta sunt si creatori totodata?...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate