Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

cruditati

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 14.01.2010
salut. am fost la medic cu o probleme de stomac...si mi-a prescris un tratament...si mi-a zis pe perioada tratamentului sa nu consum cruditati si sucuri acidulate...asta inseamna sa nu mananc nici fructe? din categoria cruditatilor fac parte si fructele? iar cruditatile (rosii, castraveti, ardei) gatite, fierte sau prajite...sunt permise? ms

#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,376
  • Înscris: 28.09.2009
Eu nu m-as baza pe parerile de pe forum atunci cand vine vorba de sanatate.
Cel mai bine te duci inapoi la doctor si il intrebi exact, macar sa stii o treaba.

#3
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 14.01.2010
nu e vorba de pareri de pe forum...doar am intrebat daca in categoria cruditati intra si fructele....

#4
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 yo_suporter, on 08 iulie 2013 - 12:22, said:

salut. am fost la medic cu o probleme de stomac...si mi-a prescris un tratament...si mi-a zis pe perioada tratamentului sa nu consum cruditati si sucuri acidulate...asta inseamna sa nu mananc nici fructe? din categoria cruditatilor fac parte si fructele? iar cruditatile (rosii, castraveti, ardei) gatite, fierte sau prajite...sunt permise? ms
Si ce probleme a spus medicul ca ai la stomac?

 yo_suporter, on 08 iulie 2013 - 13:16, said:

nu e vorba de pareri de pe forum...doar am intrebat daca in categoria cruditati intra si fructele....
In categoria cruditati intra, mai ales, fructele.

#5
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Vezi ca medicul acela ti-a pus gand rau,(probabil ca nu i-ai dat destul)cum adica sa nu mananci cruditati cand tocmai cruditati-le sant cele mai indicate alimente.Desigur ca fructele fac parte din cruditati,asta in cazul in care nu le faci gem,compot,magium, tzuica,vin,drog,sau alte derivate nocive...Daca vrei sa nu dai coltzul evita sa consulti medicii,pentru ca cei buni sant plecati de mult,iar ce a mai ramas sant...kylleri.

#6
daniel200777

daniel200777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2010
Pai ce treaba au sucurile acidulate care toate au PH acid cu fructele? probabil voia sa spuna sa nu mananci fructe imediat dupa pranz sau cina , ca te balonezi

#7
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 14.01.2010

 daniel200777, on 08 iulie 2013 - 20:42, said:

Pai ce treaba au sucurile acidulate care toate au PH acid cu fructele? probabil voia sa spuna sa nu mananci fructe imediat dupa pranz sau cina , ca te balonezi
nu stiu...ceva in sensul ca ele fermenteaza...cred...

#8
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,574
  • Înscris: 10.01.2012
Daca ai gastrita sau ulcer ar fi normal sa eviti lamaia, grapefruitul si altele care pot da un pH gastric acid.
Dar salata verde, semintele, de ce le-ar evita cineva. SIgur, doctorul stie mai multe ca te-a consultat. Secretul vostru, ca vad ca nu vrei sa zici mai mult :)

#9
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 14.01.2010

 NelsonMandela, on 09 iulie 2013 - 10:43, said:

Daca ai gastrita sau ulcer ar fi normal sa eviti lamaia, grapefruitul si altele care pot da un pH gastric acid.
Dar salata verde, semintele, de ce le-ar evita cineva. SIgur, doctorul stie mai multe ca te-a consultat. Secretul vostru, ca vad ca nu vrei sa zici mai mult Posted Image


da...mare secret :))) tulburari digestive a zis...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate