Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Trapezului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#109
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
fratilor, pe aleea mizil sunt ghetto-uri !!!! Cum sa dati bani pe ceva ce se afla intr o asa oaza mirifica?? acolo umbla drogati, tigani si tot felul de specimene.
E clar, a innebunit lumea !

Edited by daxpop, 11 August 2016 - 12:48.


#110
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008

View Postdaxpop, on 11 august 2016 - 12:47, said:

fratilor, pe aleea mizil sunt ghetto-uri !!!! Cum sa dati bani pe ceva ce se afla intr o asa oaza mirifica?? acolo umbla drogati, tigani si tot felul de specimene.
E clar, a innebunit lumea !


Mai omule, daca nu esti in stare sa oferi un raspuns, mai bine abtine-te de la raspunsuri de genul. Cunosti cumva zona aia de zici ca e cum e?
Sau cumva esti un troll pus de alti dezvoltatori din zona aia?

Edited by crazyalex86, 11 August 2016 - 14:40.


#111
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Asta e singura ta explicatie? Ca sunt troll? Am prieteni care stau in zona si am fost, recunosc, si personal si n am stiut cum sa fug. E sinistru tot acolo, iti da fiori strada aia. Se poate turna si un film horror. Acolo sunt ghetto uri parasite dar sunt sigur ca noaptea dorm o gramada de drogati pe acolo nu mai zic de focaru de infectie. Acum cativa ani gaseai si seringi pe jos. Cum sa construiesti bloc nou langa asa ceva? Nici cei de la pallady towers nu au succes cu vanzarile, atmosfera e dezolanta rau, daca esti intr o depresie ajungi sa te arunci de la balcon la ce vezi in jur de sus. Si cum se spune ca o poza face cat o mie de cuvinte am sa arat si o poza.
Succes tuturor!

Attached Files



#112
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
din poza vad multa verdeața, pare o zona liniștita cât si locuri de parcare libere. La orizont se vede cerul înnorat pentru ca se construieste intr-un regim jos de inaltime, P+4. E o zona linistita pentru ca nu vad oameni pe strada sau la geamurile fara tocarie, iar masinile sunt de fabricatie romaneasca de la inceputul acestui secol. Pare o zona unde poti gasi terenuri convenabile la pret, numai bune de ridicat blocuri pe ele.

Edited by sovu, 11 August 2016 - 16:13.


#113
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010

View Postdaxpop, on 11 august 2016 - 15:45, said:

Asta e singura ta explicatie? Ca sunt troll? Am prieteni care stau in zona si am fost, recunosc, si personal si n am stiut cum sa fug. E sinistru tot acolo, iti da fiori strada aia. Se poate turna si un film horror. Acolo sunt ghetto uri parasite dar sunt sigur ca noaptea dorm o gramada de drogati pe acolo nu mai zic de focaru de infectie. Acum cativa ani gaseai si seringi pe jos. Cum sa construiesti bloc nou langa asa ceva? Nici cei de la pallady towers nu au succes cu vanzarile, atmosfera e dezolanta rau, daca esti intr o depresie ajungi sa te arunci de la balcon la ce vezi in jur de sus. Si cum se spune ca o poza face cat o mie de cuvinte am sa arat si o poza.
Succes tuturor!
Pãcat ca dupã telefon nu îți pot da report,  blocul respectiv este retras pe prelungirea strãzii Mizil. Nu are treaba cu Burnitei sau strada Mizil ce face legãtura dintre burnitei și palady.

#114
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View Postdaxpop, on 11 august 2016 - 15:45, said:

Asta e singura ta explicatie? Ca sunt troll? Am prieteni care stau in zona si am fost, recunosc, si personal si n am stiut cum sa fug. E sinistru tot acolo, iti da fiori strada aia. Se poate turna si un film horror. Acolo sunt ghetto uri parasite dar sunt sigur ca noaptea dorm o gramada de drogati pe acolo nu mai zic de focaru de infectie. Acum cativa ani gaseai si seringi pe jos. Cum sa construiesti bloc nou langa asa ceva? Nici cei de la pallady towers nu au succes cu vanzarile, atmosfera e dezolanta rau, daca esti intr o depresie ajungi sa te arunci de la balcon la ce vezi in jur de sus. Si cum se spune ca o poza face cat o mie de cuvinte am sa arat si o poza.
Succes tuturor!

Unde ai facut poza asta, e cumparat si se va face un hotel dupa renovare!

#115
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Hotelul groazei. Probabil o sa fie bantuit. Renovarea nu ajuta decat daca implica demolare, sfiintire si apoi reconstructie cu apa de busuioc sfiintita la fundatie.

#116
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View Postdaxpop, on 11 august 2016 - 12:47, said:

fratilor, pe aleea mizil sunt ghetto-uri !!!! Cum sa dati bani pe ceva ce se afla intr o asa oaza mirifica?? acolo umbla drogati, tigani si tot felul de specimene.
E clar, a innebunit lumea !

Ce face baietii aicea? Se cearta? Pai de ce, ca doar ziceau ca eu sunt nebun cand atrageam atentia despre ilegalitatile din zona. Intre timp, trecand pe acolo ce mai constatam: ca se construiesc blocuri intre blocuri, ca noile blocuri au regim P+3etaje+Mansarda adica peste nivelul blocurilor amalia rezident si intre timp cumparatorii de la etajul 2 din blocul 2 a lui armeanca(amalia rezident) au renuntat sa mai cumpere. Daca mai pui ca si in fata blocului va fi deschis un nou santier unde se vor construi 4 blocuri in locul cazanelor si al adapostului de caini, zic ca avem o imagine mirifica a zonei.
Bonus : lipsa de comunicare crasa din partea dezvoltatorilor (si nu cred ca din cauza ca sunt tigani si nu ar sti sa vorbeasca!)
Astept atacuri si paareri

#117
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Hotelul groazei. Probabil o sa fie bantuit. Renovarea nu ajuta decat daca implica demolare, sfiintire si apoi reconstructie cu apa de busuioc sfiintita la fundatie.

#118
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View Postsovu, on 12 august 2016 - 08:49, said:

Hotelul groazei. Probabil o sa fie bantuit. Renovarea nu ajuta decat daca implica demolare, sfiintire si apoi reconstructie cu apa de busuioc sfiintita la fundatie.

Vine preafericitul Daniel si se rezolva! contracost, of course

#119
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Inca o intrebare, exista vreo legatura intre dezvoltatorii Trapezului Residence 1 si 2 si Amalia Residence? Sau sunt unii si aceiasi?

Ms.

Edited by crazyalex86, 12 August 2016 - 12:06.


#120
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Nu inteleg, pe unii dintre voi va supara realitatea. Ce conteaza ca-i burnitei, ca-i mizil si nu aleea mizil ca doar nu levitezi sa ajungi la bulevard, tot langa "khalifa" treci.
Asa mi au spus si mie niste agenti cu care am fost, ca se va face nu stiu ce hotel sau bloc bla bla in locul ghetto ului. Pai cine are curaj sa se mute-n el? Sunt sigur ca e si bantuit. Cum sa te muti intr un loc cu atata incarcatura emotionala negativa de la aia care au stat? Acolo trebuie sa vina protectia mediului sa ecologizeze zona din nou, bineinteles dupa ce l rade cu totul. Povesti de adormit copiii...pardon, de agenti!

#121
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View Postcrazyalex86, on 12 august 2016 - 11:57, said:

Inca o intrebare, exista vreo legatura intre dezvoltatorii Trapezului Residence 1 si 2 si Amalia Residence? Sau sunt unii si aceiasi?

Ms.

Sunt cam aceiasi prin rotatie, ii gasiti la biroul de vanzari de la amalia rezidence: Armeanca tata&fiul, Sandoi, Albu

#122
nomoredrama

nomoredrama

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.03.2016

View Postcrazyalex86, on 11 august 2016 - 10:17, said:

Salut,

Mai este cineva online pe aici? Vroiam sa stiu daca stiti cine este dezvoltatorul complexului Trapezului Residence III situat pe Aleea Mizil nr. 58 ( http://www.trapezulu...nce.ro/home.htm ) . Am vazut pareri contra celor care construiesc pe Aleea Mizil nr. 59-61.

Ms

Am deschis mai demult un topic pt Trapezului Residence III...din pacate nu am aflat prea multe.
http://forum.softped.../#entry19544557

#123
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016
Degeaba incercati sa descurajati cumparatorii.... zona e super.... Cat despre blocul din poza aceea iata.... http://sales.citr.ro...tor-3-Bucuresti

Nu stiu daca s-a vandut sau daca se va vinde...Ideea e ca are un frate geaman fata in fata, care a aratat cam la fel....

Sursa imagine: Google Street View

Attached Files

  • Attached File  1.png   2.93MB   106 downloads

Edited by Martinian, 14 August 2016 - 11:43.


#124
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

View PostMartinian, on 14 august 2016 - 11:38, said:

Degeaba incercati sa descurajati cumparatorii.... zona e super.... Cat despre blocul din poza aceea iata.... http://sales.citr.ro...tor-3-Bucuresti

Nu stiu daca s-a vandut sau daca se va vinde...Ideea e ca are un frate geaman fata in fata, care a aratat cam la fel....

Sursa imagine: Google Street View

Martinian, e dreptul tau sa fii incantat de zona, dar blocul in care stai tu, indiferent pe care parte, nu-ti da dreptul sa zici ca e ok, asta daca nu cumva ai niste standarde destul de scazute.

#125
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016
Daca spui ca nu este ok, atunci te rog sa imi dai cel putin un exemplu de bloc nou ce este ok. Vreau sa vad si eu ce inseamna ok.

Edited by Martinian, 15 August 2016 - 20:06.


#126
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Am mai multe exemple dar nu te incadrezi in acelasi buget.

Mai bine in chirie in oras decat in ghetou la marginea campului.

In general la periferie e mai ieftin dar mult mai prost din toate punctele de vedere.

Diferenta de 20-30% la pret merita, doar sa ti-o permiti.

Edited by sovu, 15 August 2016 - 20:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate