Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#2143
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

View Postnicolaeclaus, on 16 noiembrie 2022 - 17:39, said:

La ce adresa de email sa trimit solicitarea /cererea de reziliere?
Am tot solicitat pe chatul vieții din cont dar nu primesc număr de înregistrare. Îmi spune doar ca o sa ma contacteze in cel mai scurt timp.

https://www.orange.r.../contact/Ă‚ Ă‚ si primesti mail de confirmare, daca optezi pentru optiunea "scrie e-mail"

View Postcrislacor, on 16 noiembrie 2022 - 17:49, said:

Aia cu „mi-am exprimat optiunea de a inchide la data x atunci cand am semnat contractul” e de noaptea minții...Posted Image

nah..ce sa zic...unii incheie contracte pe perioada determinata...daca ai auzit de ele. sunt acele contracte care incep la o anumita data si se termina la o data stabilita de comun acord intre parti.

Edited by VipeR85, 16 November 2022 - 18:16.


#2144
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009

View PostVipeR85, on 16 noiembrie 2022 - 18:18, said:

(...)
nah..ce sa zic...unii incheie contracte pe perioada determinata...daca ai auzit de ele. sunt acele contracte care incep la o anumita data si se termina la o data stabilita de comun acord intre parti.
Bine...:)

#2145
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007
Am găsit la căsuța poștală acest pliant.

Attached Files



#2146
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009
Foarte frumos! Și eu tocmai ce m-am certat aseară cu un tip de la retenție care voia să-mi bage pe gît, la prelungire, varianta oficială de pe site! Pe cale de consecință, am programat pentru 26 februarie rezilierea serviciilor de net și TV prin fibră. Dacă se răzgîndesc pînă atunci, sînt bineveniți. Dacă nu, bye-bye...

#2147
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

View Postvasy_2007, on 20 ianuarie 2023 - 17:05, said:

Am găsit la căsuța poștală acest pliant.

oferte ok...pacat ca doar pentru abonatii noi. daca asa vor sa joace, jucam si noi la fel.
momentan sunt la digi...pe contract de 1 an. pff...n-am mai vazut asa ceva de 16 ani de cand sunt la orange. orice modificare: pac 2 ani contract. ba, mai mult, a fost o perioada in care adun ai 2 ani peste 2 ani, peste 2 ani...noroc ca iti bagau pe gat maxim 2 ani jumate perioada minim contractuala ca mai mult nu-i lasa legea.

peste 1 an, daca ma lovesc de-o oferta irefuzabila de la orange nu voi ezita. doar ca de data asta nu mai am chef sa ma rog de ei sa-mi instaleze serviciile, cum am facut acu 4 ani.

asta e...1 an la unii, 1-2 ani la altii...s-au dus vremurile cand te bagai sclav la unii si acolo ramaneai pana la pensie.

#2148
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postcrislacor, on 20 ianuarie 2023 - 17:11, said:

Foarte frumos! Și eu tocmai ce m-am certat aseară cu un tip de la retenție care voia să-mi bage pe gît, la prelungire, varianta oficială de pe site! Pe cale de consecință, am programat pentru 26 februarie rezilierea serviciilor de net și TV prin fibră. Dacă se răzgîndesc pînă atunci, sînt bineveniți. Dacă nu, bye-bye...
Deja te încadrezi la retenție?
Ciudat, aveau oferte bune la retenție pe servicii fixe, s-au "chitruit" și aici?
Eu sunt dezamăgit de Orange Tv, sunt amatori și atât, nu suportă comparație cu Digi ori cu Vodafone. Din 2 abonamente la o adresă funcționează doar câte unul, am făcut sesizare că, în urma unei instalări pe scară, nu îmi funcționează unul dintre ONT-uri, au venit după 2 zile, era doar soția acasă, când m-am întors funcționa dar l-au rezolvat pe celălalt. Acum am făcut sesizare din nou, durează 2 zile până au echipă disponibilă. Pe un TV cu diagonală mare HD-ul e un fel de SD îmbunătățit, comparat cu ce oferă Digi sau Vodafone.

#2149
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Orange s-au culcat pe o ureche, nici macar dupa achizitia Telekom servicii fixe nu au catadicsit sa mareasca acoperirea cu fibra, si sa-i treaca pe fibra macar pe abonatii ramasi pe sarma ADSL/VDSL! Oricum pierd numar de clienti mereu, de la semestru la semestru, potrivit datelor ANCOM, si pe cablu dar mai ales pe DTH! Digi le trage presul pe oriunde-i prinde, mai ales la sate unde sunt majoritatea farfuriilor Dolce si fixul pe sarma de cupru!
Deci, de clienti noi nici nu poate fi vorba, ba dimpotriva! Au abandonat lupta, e un fel de non-combat, fiindca stiu si ei ca n-au sanse impotriva tavalugului lui Teszari, stau ca closca pe ce mai au (inca) si cam aia e! Sa n-aveti asteptari de la ei!
Cum vor arata pana la finalul deceniului, cine stie...

#2150
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009

View Postmariusnorbert, on 22 ianuarie 2023 - 11:15, said:

Deja te încadrezi la retenție?
(...)
Daaa, au trecut doi ani!:)
Legat strict de televiziune, sincer, am folosit-o vreo juma' de oră de cînd a fost instalată!:) În schimb netul, chiar dacă venit pe fibra Telekom, a fost de bază. A mers în paralel cu cel de la Digi, dar trebuie să recunosc că, în afara unor sughițuri de moment, a funcționat fără probleme! Și mi-ar fi convenit să merg cu el în continuare, dar pentru cei 2 euro pe care îi plăteam, nu pentru mai mult. Nu de alta, dar și netul de la Digi merge bine acum...:)

#2151
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007

View Postvasy_2007, on 20 ianuarie 2023 - 17:05, said:

Am găsit la căsuța poștală acest pliant.

Vasi pe acel pliant este doar acea oferta sau mai sunt si alte oferte pe spate?

#2152
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Există astfel de oferte, ca și cea de 2 euro pentru 24 luni, cu Netflix 12 luni gratis și ont wifi 6 inclus. La o rudă de-a mea, viteza netului prin wifi ( net de 500 Mbps) este cam așa:

https://www.speedtes...lt/a/9001839798

Attached Files



#2153
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007

View PostProful, on 23 ianuarie 2023 - 02:46, said:



Vasi pe acel pliant este doar acea oferta sau mai sunt si alte oferte pe spate?
Pe spate era grila tv+extra. Din păcate, nu găsesc pliantul.

#2154
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Un numar de contact de pe pliant daca il gasesti pe Mesaj Privat ar fi util, am intrat in ultima luna pe servicii fixe.

#2155
andreibu

andreibu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2017
Ma intereseaza si pe mine un numar de contact pentru ofertare. Tocmai am avut o problema serioasa cu Orange. Am acceptat o oferta de prelungire pe 24 luni, Net500+TV Global, 8 euro primele 6 luni, apoi 10 euro urmatoarele 18 luni. O medie similara cu oferta de 47 lei de pe site. Problema este ca in contractul trimis pe e-mail este 9 euro pt 6 luni si 11 euro pt 18 luni. Am refuzat contractul a doua zi din My Orange si telefonic. Problema este ca abonamentul a revenit la 11 euro/luna fata de 9 euro cum era pana la acceptarea ofertei. De 3 zile ma chinui sa rezolv dar nu vor. Spun ca nu mai pot activa a abonamentul initial. Daca a mai trecut cineva prin ceva similar va rog sa-mi spuneti cum ati rezolvat. Multumesc.

#2156
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
ai 14 zile sa te razgandesti

#2157
andreibu

andreibu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2017
M-am razgandit a doua zi, dar nu vor sa implementeze abonamentul initial...mi-au spus ca nu se mai poate. Am trimis solicitare si pe e-mail. Sa vad ce raspuns primesc.

#2158
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Întrebare pentru cunoscători.

Am Orange TV prin Satelit, ce s-a instalat săptămâna asta dar instalatorul de la Orange nu mi-a lăsat CI+-uri ci 2 Samsung-uri că și decodoare chit că am optat in mod expres în momentul semnării contractului sa primesc CI+.

Motivul invocat a fost că smartcam-urile CI nu sunt compatibile cu noul satelit Hellasat.

Întrebare... Pentru mine pare ciudat. Toate CI-urile vor deveni useless?

Cum pot sa schimb decodoarele astea? Daca merg într-un Orange Știre/Shop, nu îl pot schimba pe loc? Trebuie neapărat iarăși sa vina tehnician acasă? Nu de alta' dar am șanse să mă lovesc iarăși de același nenea care să nu îmi de-a nimic...

#2159
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postandreibu, on 26 ianuarie 2023 - 08:21, said:

M-am razgandit a doua zi, dar nu vor sa implementeze abonamentul initial...mi-au spus ca nu se mai poate. Am trimis solicitare si pe e-mail. Sa vad ce raspuns primesc.
In cazurile astea, situatia e rezilierea.

#2160
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009

View PostSwagger, on 26 ianuarie 2023 - 12:17, said:

(...)
Motivul invocat a fost că smartcam-urile CI nu sunt compatibile cu noul satelit Hellasat.

Întrebare... Pentru mine pare ciudat. Toate CI-urile vor deveni useless?
(...)
Și mie îmi sună a bullshit! Eu zic să faci o mică reclamație, preferabil în scris. Nu de alta, dar probabil tu o să apari în sistem cu CAM-uri CI+...

P.S. Întreabă și aici, poate sînt colegi care au serviciul și te pot ajuta mai mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate