Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cursuri germana

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011

View Postvata_pa_batz, on 16 iulie 2013 - 21:30, said:


Un copil invata natural, fara efort, iar asta inclusiv cu accentul aferent
Da, dar invata dupa ureche. Exact cum am invatat noi sa vorbim limba romana cand eram mici. Te mai corectau parintii de exemplu cand faceai un dezacord, dar nu iti explicau si ce inseamna dezacord, nu? Iti ziceau doar ca sunt mai multe mere de exemplu si ca trebuie sa folosesti "sunt mere" nu "este mere". La 2-3 ani nu stiai despre singular si plural. Chestii banale  pentru un copil care merge la scoala. Bineinteles ca se invata usor cand esti copil, dar totul dupa ureche..

#20
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostSilDia, on 17 iulie 2013 - 10:01, said:

Da, dar invata dupa ureche. Exact cum am invatat noi sa vorbim limba romana cand eram mici. Te mai corectau parintii de exemplu cand faceai un dezacord, dar nu iti explicau si ce inseamna dezacord, nu? Iti ziceau doar ca sunt mai multe mere de exemplu si ca trebuie sa folosesti "sunt mere" nu "este mere". La 2-3 ani nu stiai despre singular si plural. Chestii banale  pentru un copil care merge la scoala. Bineinteles ca se invata usor cand esti copil, dar totul dupa ureche..

E ok, nici n-am zis altceva. Prietenul meu avea deja spre 15..16 ani la vremea aia, ori deja de la virsta asta e mai greu dupa ureche. In fine, nu stiu daca sint metode fiabile ori nu, dar deja i-am facut topicul praf initiatoarei si nu cred c-o ajuta la ceva. Ultimul meu statement cit de cit informational era in postul 13 ;)

#21
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011

View Postvata_pa_batz, on 17 iulie 2013 - 10:26, said:


E ok, nici n-am zis altceva. Prietenul meu avea deja spre 15..16 ani la vremea aia, ori deja de la virsta asta e mai greu dupa ureche. In fine, nu stiu daca sint metode fiabile ori nu, dar deja i-am facut topicul praf initiatoarei si nu cred c-o ajuta la ceva. Ultimul meu statement cit de cit informational era in postul 13 Posted Image
Eu sunt initiatoarea, e ok :) Inca astept sugestii!

#22
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostSilDia, on 17 iulie 2013 - 19:48, said:

Eu sunt initiatoarea, e ok Posted Image Inca astept sugestii!

Stiu, da' am pariat pe umorul meu irezistibil. Posted Image
Cel mai bine ar fi sa dai o tura pe la Brukenthal si sa abordezi un profesor. Fie preia el sarcina direct, fie iti recomanda pe cineva

LE: http://www.brukentha.../profliste.html

Edited by vata_pa_batz, 18 July 2013 - 07:28.


#23
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011

View Postvata_pa_batz, on 18 iulie 2013 - 07:10, said:

Stiu, da' am pariat pe umorul meu irezistibil. Posted Image
Cel mai bine ar fi sa dai o tura pe la Brukenthal si sa abordezi un profesor. Fie preia el sarcina direct, fie iti recomanda pe cineva

LE: http://www.brukentha.../profliste.html
Posted Image  scuze ca nu m-am prins! Sa merg la Brukenthal e ok, in vizita, dar sa abordez un profesor..

#24
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostSilDia, on 18 iulie 2013 - 10:38, said:

Posted Image  scuze ca nu m-am prins! Sa merg la Brukenthal e ok, in vizita, dar sa abordez un profesor..

De ce nu? Nu este nicio problema. Ceri o audienta de citeva minute, expui dorinta, specifici ca este vorba evident de lectii contracost si intrebi ce parere are. Daca ai grija la ton si exprimare nu va fi nicio problema. In fond, ce exact ai de pierdut?

#25
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011
Nu as avea nimic de pierdut, doar ca imi e rusine sa merg sa intreb :)

#26
MirunaTica

MirunaTica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.01.2016
Eu am reusit sa iau B2-ul datoria cursurilor conversationale la care am luat parte. La angajare in Germana ( eu sunt medic) am sustinut si un interviu, unde din nou m-a ajutat f mult faptul ca eram obinuita sa vorbesc in germana, uneori cand nu puteam ajunge luam parte online la cursuri.

Site ul este http://cursuri-germa...curesti.ro/   Si nu uitati studiul individual in paralel cu lectiile de germana

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
acest blog are de toate doar sa vrei sa inveti http://cursuri-de-li...ne.blogspot.ro/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate