Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

ZTE V967s

- - - - -
  • Please log in to reply
365 replies to this topic

#361
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007

 scupho, on 25 iunie 2014 - 21:59, said:


Eu in momentul de fata folosesc asta: http://forum.xda-dev...d.php?t=2605249
E cel mai clean rom pe care l-am incercat.
Ăsta l-am pus și eu după ce am testat două cu max_ miui și încă unul. Doar că dacă faci folder pe home, la fiecare restart pierde aplicațiile care sunt pe internal.  Nu am suficiente postări pe xda să zic acolo :mellow:

#362
scupho

scupho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.12.2013

 pasarea_penix, on 28 iunie 2014 - 21:07, said:

Ăsta l-am pus și eu după ce am testat două cu max_ miui și încă unul. Doar că dacă faci folder pe home, la fiecare restart pierde aplicațiile care sunt pe internal.  Nu am suficiente postări pe xda să zic acolo Posted Image
Pe home adica in launcher? Daca da, recomand Holo Launcher sau Apex. N-am intampinat probleme pana acum. Eventual incearca sa-l reinstalezi si inainte de install zip sa dai asa:
  • Wipe data factory reset
  • Wipe cache
  • Advanced -> Wipe dalvik cache
  • Mount & Storage -> format /system/


#363
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007

 scupho, on 29 iunie 2014 - 15:28, said:

Pe home adica in launcher? Daca da, recomand Holo Launcher sau Apex. N-am intampinat probleme pana acum. Eventual incearca sa-l reinstalezi si inainte de install zip sa dai asa:
  • Wipe data factory reset
  • Wipe cache
  • Advanced -> Wipe dalvik cache
  • Mount & Storage -> format /system/

da, pe launcher, adica in home, folderele raman cu aplicatiile din root, dar cele mutate pe sd nu raman. nu in sensul sa se stearga, pur si simplu nu mai apar in folderele alea, pot sa le mut imediat la loc, dar sa fac asta dupa fiecare restart de telefon nu e nicio treaba :) nu mai schimb romul doar pentru asta, aia e. poate schimb launcherul. sau ce mi-ai zis acolo sunt laucnhere, nu romuri cumva :)

#364
scupho

scupho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 07.12.2013

 pasarea_penix, on 29 iunie 2014 - 20:37, said:


da, pe launcher, adica in home, folderele raman cu aplicatiile din root, dar cele mutate pe sd nu raman. nu in sensul sa se stearga, pur si simplu nu mai apar in folderele alea, pot sa le mut imediat la loc, dar sa fac asta dupa fiecare restart de telefon nu e nicio treaba Posted Image nu mai schimb romul doar pentru asta, aia e. poate schimb launcherul. sau ce mi-ai zis acolo sunt laucnhere, nu romuri cumva Posted Image
Holo si Apex sunt launchere :)

#365
Laurentiu965

Laurentiu965

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2014
Am si eu o problema vreau sa imi schimb poza de blocare a telefonului si nu gasesc unde ? ma puteti ajuta ?

Edited by Laurentiu965, 01 December 2014 - 17:48.


#366
aerusor

aerusor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.05.2013
nu stiu daca intereseaza pe cineva -- dupa ce am folosit zte-ul cu bine 2 ani si jumate l-am dar unui prieten si am ramas cu 2 huse flip (noi!) si 4 folii ecran (bineinteles, tot noi)

imi cer scuze ca fac reclama pe forum dar nu prea imi vine alta idee despre cum sa ii gasesc pe utilizatorii de v967s (sau v987)

Edited by aerusor, 16 April 2017 - 20:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate