Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

freeware de amplificare sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View PostSeb, on 19 iunie 2013 - 20:51, said:

Nu pricepi ca nu amplifici din soft?
amplificator software...

#20
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Trebuie hardware.

Mai astept link cu unul din multiplele fisiere on-line pe care le asculti si care se aud prea incet la tine.

#21
petruspc70

petruspc70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.11.2012
Si daca gasesti un software ,eu nu ti-l recomand ,ai sa faci praf difuzorasele laptop-ului!

#22
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
e belea cu voi...
n-am zis ca am probleme hardware / software....ci doar ca vreau sa amplific sunetu master din windows....amplificare software cum face si vlc la sunet exemplu

#23
petruspc70

petruspc70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.11.2012
Si volumul de la VLC, te nemultumeste?

#24
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Postpetruspc70, on 19 iunie 2013 - 21:02, said:

Si daca gasesti un software ,eu nu ti-l recomand ,ai sa faci praf difuzorasele laptop-ului!
nu vreau sa dau bairam cu difurile din laptop ci doar sa aud un film/tv online....acolo unde unele au semnal slab

View Postpetruspc70, on 19 iunie 2013 - 21:06, said:

Si volumul de la VLC, te nemultumeste?
n-auzi omule ca eu ascult muzica in mediul online?
gen radio...triluliu...etc...
cu vlc ti-am dat exemplu ca amplifica sunetu

#25
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
incearca DFX Audio Enhancer, desi nu aplifica mare lucru, e o imbunatatire. Te descurci tu sa faci rost de el...

#26
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View PostThe Kid, on 19 iunie 2013 - 21:28, said:

incearca DFX Audio Enhancer, desi nu aplifica mare lucru, e o imbunatatire. Te descurci tu sa faci rost de el...

auzisem de dfx si l-am incercat acu vreo 15minute cand aveam tvonline deschis si n-a avut nici un efect asupra sunetului
deci ca si cum il aveam inchis asa s-a comportat

acu cand ai zis tu am instalat alta versiune si am un film online pus...
cand am deschis dfx filmu a devenit mut...fara sunet...am inchis dfx si-a revenit sunetu

deci nu stiu ce sa fac

#27
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

View Postzerobitsunt, on 19 iunie 2013 - 20:55, said:

amplificator software...

Mestere...te dai rotund dar de fapt..ai colturi. Dupa ce drac sa folosesti astfel de softuri ?? Daca tot te lauzi ca nu esti in epoca de piatra ca noi ceilalti, inseamna ca urmaresti filme doar in forma full HD iar acestea nu au probleme cu sunetul. In concluzie tu nu ai nevoie de soft in soft ci de un hardware bun spre decent si setari ok ale sistemului de operare.
Sincer in cei peste 10 ani de cand lucrez in domeniu, e prima data cand cineva insista cu atata incapatanare pt un soft practic inutil atunci cand ai un sistem bun si redai fisiere de callitate respectiv nu din epoca de piatra. asa ca verifica-ti jucariile si nu mai cauta nod in papura

#28
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
Poti incerca: http://download.cnet...4-10346136.html
Chestia cu free este mai problematica.
Uite ca ar mai fi si free: http://download.cnet...ductListing;pop
sau: http://download.cnet...ductListing;pop

Edited by edgrimex, 19 June 2013 - 22:09.


#29
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Daca ai Win 7 si o placa de sunet integrata cat de cat buna si cu driverul ei instalat (nu cel pus de windows) ai sanse mari sa rezolvi fara instalarea unui alt soft.

Click dreapta pe difuzorul ala mic alb din taskbar si alegi "Playback devices".
Din tabul Playback selectezi Speakers si apesi butonul properties.
In tabul Enhancements bifezi din lista aia Loudness Equalization (daca nu o gasesti placa ta de sunet nu suporta asta).
Vezi sa fie bifat si Immediate mode.
Dai OK OK OK....

Acum windows analizeaza volumul si cand ai volum slab creste nivelul, iar cand ai volum prea tare (clip youtube de iti bubuie boxele uitate la maxim) scade volumul automat.
O singura chestie sa ai in vedere, pentru ascultat muzica la calitate maxima e bine sa opresti Loudness Equalization, altfel sunetul pare "plat".

[ http://www.trishtech.com/img_art/win7_loudeq_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Postedgrimex, on 19 iunie 2013 - 22:02, said:

Poti incerca: http://download.cnet...4-10346136.html
Chestia cu free este mai problematica.
Uite ca ar mai fi si free: http://download.cnet...ductListing;pop
sau: http://download.cnet...ductListing;pop

am incercat unu din alea date de tine dar cred ca sunt pline de virusi kkturile alea de CNET...
nici macar nu erau free softurile...
rog pe altii CARE NU CUNOSC software sa nu mai posteze aici ca nu-s interesat de hardware nici de setari din windows...
oricum e posibil ca m-a virusat...in loc de AMPLITUBE LIVE ala s-a instalat unu mybackuppc cu ceva atasamente in add/remove plus ca are comportament ciudat si mi-a inchis chrome...in fine vad eu ce fac cu problema asta nr2

#31
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Amplificand sunetul din soft, duce la pierderea calitatii audio. DRASTIC uneori.
Eu, de obicei ridic din equalizer-ul placii audio(de exemplu eu am Realtek Audio HD- in panoul ei de control) inaltele sau basul cu 2-3 pasi. Asta numai in cazuri extreme(de obicei pe laptop mai recurc la astfel de metode). Volumul creste, dar fiind fortat software, scade calitatea direct proportional cu cati pasi cresc db in equalizer. Sper sa te ajute. Eu cand fac asa, mi se amplifica pana si sunetul de login/logout al windowsului. Bafta!


LE: Cnet e un site chiar ok(cam varza unele articole ce au ei pe acolo), dar niciodata nu am avut probleme cu virusi. Nu fa reclama proasta in necunostinta de cauza te rog.

Edited by sorinsinner, 19 June 2013 - 23:21.


#32
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Postsorinsinner, on 19 iunie 2013 - 23:19, said:

Amplificand sunetul din soft, duce la pierderea calitatii audio. DRASTIC uneori.

vai de capul meu numai psihologi paici !

nu mai are voie omu sa intrebe de un soft ca i se spune fel si fel de povesti
cand faceam eu setari prin wind si prin playere era inceputu carierei pentru wind xp
is saturat de deastea
o sa astept pe cineva care chiar stie un soft de amplificare sunet

#33
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Nu iti tineam teorie, doar incercam sa zic ce se intampla. Pentru o amplificare a sunetului fara pierderi de calitate, nu te rezolva un program magic. Iti doresc bafta in cautare. Daca gasesti ceea ce cauti, lumineaza-ne si pe noi de descoperire...poate mai invatam ceva.

#34
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Ce ti-am explicat mai sus exact aia face, amplifica sunetul automat. Nu vrei sa incerci... asta e Posted Image .

#35
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View PostBMW, on 19 iunie 2013 - 23:33, said:

Ce ti-am explicat mai sus exact aia face, amplifica sunetul automat. Nu vrei sa incerci... asta e
nu am dealea. aveam pe sistemu desktop si nu ar fi rezolvat alea amplificarea
am intrebat de-un soft....in fine

#36
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Eu folosesc setarea aia pt diverse audio/video online care abia se aud chiar si daca dau la maxim volumul. Daca nu ai optiunea, ti-am explicat ca ori e de la placa audio care nu suporta ori de la driver.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate