Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

M-am mutat la țară...satisfacții, experiențe, greșeli (II)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
2301 replies to this topic

#2287
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Îhî, chiar o fost faina.
Cred ca asta tre sa ramîna al ei, e o parte din viata ei.... Daca ar deschide altcineva ar fi haios, dar unul nou, zic eu. Mai e unul dragutel, cu orasenii care vor sa se mute la tara, dar nu-i nici pe departe ca asta. Dar ala e macar cit de cit activ.
Eh.
Sa-i uram Cristinei toate cele bune si sa-i iasa tot ce-si propune.

#2288
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Deci, s-a confirmat ca respira! :P!
Apai toate cele bune Cris.

#2289
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007
Buna seara,
Nu am patit nimic, sunt bine, doar ca timpul nu prea mai imi permite sa intru pe forum. Si asa cum s-a scris, activitatile mele curente nu mai au nimic de-a face cu agricultura, cresterea animalelor sau orice altceva ne mai povesteam aici.

Traim tot aici, cel putin momentan, suntem bine slava domnului si eu si sotul meu si tata pe care nu-mi mai aduc aminte daca am scris ca l=am mutat aici. In rest, asta e viata, incepi ceva. constati ca nu e cea mai buna alegere, te reprofilezi si faci ce e mai aproape de felul tau de a fi. Nu am fi putut duce in continuare tot ce incepusem fara sa avem ajutor si se pare ca asta e cel mai greu de gasit. Dar nu-mi pare rau de nimic, ma gandesc cu mult drag la toate acele zile, ma gandesc ca a fost o experienta care candva imi va ajuta intr-un fel sau altul, ca nu a fost in zadar.

In rest, toate cele bune :)

#2290
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009

 cristinaptudor, on 06 decembrie 2016 - 00:07, said:

Buna seara,
Nu am patit nimic, sunt bine, doar ca timpul nu prea mai imi permite sa intru pe forum. Si asa cum s-a scris, activitatile mele curente nu mai au nimic de-a face cu agricultura, cresterea animalelor sau orice altceva ne mai povesteam aici.

Traim tot aici, cel putin momentan, suntem bine slava domnului si eu si sotul meu si tata pe care nu-mi mai aduc aminte daca am scris ca l=am mutat aici. In rest, asta e viata, incepi ceva. constati ca nu e cea mai buna alegere, te reprofilezi si faci ce e mai aproape de felul tau de a fi. Nu am fi putut duce in continuare tot ce incepusem fara sa avem ajutor si se pare ca asta e cel mai greu de gasit. Dar nu-mi pare rau de nimic, ma gandesc cu mult drag la toate acele zile, ma gandesc ca a fost o experienta care candva imi va ajuta intr-un fel sau altul, ca nu a fost in zadar.

In rest, toate cele bune Posted Image

Bravo Cristina !
Astea cateva vorbe au lipsit . Ne-ai lamurit , esti ok si ai activitati paralele cu titlul topicului.
Iti tinem pumnii pentru orice activitate ai intreprinde !
Sanatate maxima si poate gasesti un subiect cu care sa coagulezi  din nou atentia noastra, in ciuda lipsei tale acute de timp liber ...
Bafta !

#2291
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Buzzz.... :D

#2292
RegeleCocalarilor

RegeleCocalarilor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.10.2010
hehe, up :)

#2293
andidani

andidani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 20.11.2011
Putem resuscita subiectul?

Sau toti cei care s-au mutat la tara au renuntat?

#2294
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,707
  • Înscris: 30.07.2003
Poate pe alt topic. Aici Cristina are amprenta definitiva.

Iar topicuri au mai fost, era unul cu cafeneaua celor ce vor sa se mute la tara, nu-l mai gasesc acum. Mai sunt si altele.

#2295
andidani

andidani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 20.11.2011
Si eu l-am cautat, dar nu am reusit sa il gasesc. Poate ne ajuta boier @scaiba.

#2296
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

 andidani, on 05 februarie 2018 - 12:57, said:

Si eu l-am cautat, dar nu am reusit sa il gasesc. Poate ne ajuta boier @scaiba.

https://forum.softpe...e-mute-la-tara/

#2297
andidani

andidani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 20.11.2011
Multumesc! Incercam sa o gasesc de pe Tapatalk si nu reuseam. De acasa, de pe desktop, am reusit.

#2298
anviquattro

anviquattro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.12.2013
Se pare ca afacerile adevarate nu prea iti mai lasa timp...Posted Image
De fiecare data cand trec prin fata magazinului dansei, parca ma incearca intrebari existentiale.

Am citit acest topic catva ani la rand; eram departe de casa si ne rodea acelasi vis: sa traim din nou,(de data aceasta cu cei pe care i-am crescut in Occident) la tara, cu gradina, animalute, etc. Din 2015 a inceput "aventura", cu bune si rele, nu foarte departe de unde doamna Cristina se lupta cu fanul, puii, lemnele, constructii...
Suntem aici si ne bucuram de libertate, personal am ales deja satisfactia acestui sentiment in locul unui job bine platit in Occident sau a ofertelor de aici. Recunosc ca banii sunt o problema, dar invatam inca sa traim mai cu putin.

Nu judec decizia nimanui, dar imi pot da seama ca alegerea de a trai mai natural, mai "ca la tara", este un exercitiu de vointa (zilnic)...si nu tocmai o alegere usoara in sec 21

Edited by anviquattro, 14 April 2018 - 21:16.


#2299
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
A mai vazut cineva pe @cristina? :D

#2300
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Nope!

#2301
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 31.03.2018
Stiu ca suna patetic dim moment ce Doamna Cristina nu a mai intrat aici din Iulie…

Am fost recent in tara si am trecut prin Onesti...sotia se uita in stanga iara eu in dreapta ,pe strada principala,cautand magazinul Doamnei…
Nu l-am gasit,voiam sa va intalnim si sa avem o cafea impreuna si sa va multumim pentru jurnal…

Poate la vara !??

#2302
cristinaptudor

cristinaptudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 27.05.2007

 anviquattro, on 14 aprilie 2018 - 21:14, said:

Se pare ca afacerile adevarate nu prea iti mai lasa timp...Posted Image
De fiecare data cand trec prin fata magazinului dansei, parca ma incearca intrebari existentiale.

Am citit acest topic catva ani la rand; eram departe de casa si ne rodea acelasi vis: sa traim din nou,(de data aceasta cu cei pe care i-am crescut in Occident) la tara, cu gradina, animalute, etc. Din 2015 a inceput "aventura", cu bune si rele, nu foarte departe de unde doamna Cristina se lupta cu fanul, puii, lemnele, constructii...
Suntem aici si ne bucuram de libertate, personal am ales deja satisfactia acestui sentiment in locul unui job bine platit in Occident sau a ofertelor de aici. Recunosc ca banii sunt o problema, dar invatam inca sa traim mai cu putin.

Nu judec decizia nimanui, dar imi pot da seama ca alegerea de a trai mai natural, mai "ca la tara", este un exercitiu de vointa (zilnic)...si nu tocmai o alegere usoara in sec 21
Daca treceti prin Onesti cu mare drag stam de vorba. Ma gasiti in general la magazin :)

 EmeraldCountryHouse, on 14 noiembrie 2018 - 19:20, said:

Stiu ca suna patetic dim moment ce Doamna Cristina nu a mai intrat aici din Iulie…

Am fost recent in tara si am trecut prin Onesti...sotia se uita in stanga iara eu in dreapta ,pe strada principala,cautand magazinul Doamnei…
Nu l-am gasit,voiam sa va intalnim si sa avem o cafea impreuna si sa va multumim pentru jurnal…

Poate la vara !??
Eu va multumesc frumos pentru apreciere :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate