Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Canal 3d in Romania ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

Poll: Canal 3d in Romania ? (89 member(s) have cast votes)

Va doriti introducerea unui canal 3d ?

  1. da (49 votes [55.06%] - View)

    Percentage of vote: 55.06%

  2. nu (25 votes [28.09%] - View)

    Percentage of vote: 28.09%

  3. as dori dar nu am tv compatibil (15 votes [16.85%] - View)

    Percentage of vote: 16.85%

Vote Guests cannot vote

#19
klik

klik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.12.2005

View Postlupull, on 05 iunie 2013 - 09:18, said:

Da , da ce te faci ca in prezent sunt vreo 3 standarde de 3D , asta ar insemna ca din start fiecare operator/dth sa introduca cate 3 prg. tv 3D , cate unul pt. fiecare standard sa ii multumeasca pe toti sau cati mai multi

hmm, majoritate televiozarelor 3d suporta standardele existente. Ca si exemplu am un LG care la detectia canalului 3d ma pune sa selectez tipul, side by side, suprapus (nu il am in fata sa spun denumirea exact).. deci nu cred ca este asta problema. mai mult decat atat, din ce observ, pe satelit, cel mai raspandit este side by side.. banuiesc ca se alege astfel in urma unui studiu impreuna cu producatorii de echipamente..

#20
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Nu la acest gen de 3D m-am referit , ci exista 3 standarde de 3D , astfel :
- 3D cu ochelari activi
- 3D cu ochelari pasivi
- 3D cu ochelari cu lentile rosu/verde
Sunt convins ca tv-ul tau nu poate folosi in acelas timp cele 3 tipuri de ochelari si de aici apar si diferentele tehnologice folosite in redarea formatelor audio-video 3D
In schimb chestia cu impartitul imaginii in 2 pe verticala sau orizontala , sunt recunoscute de orice tv care foloseste ochelari 3D activi/pasivi
Cat despre ceea de a 3-ia categorie cu ochelari cu lentile rosu/verde , nu iti trebuie neaparat un tv 3D ca primele 2 variante , fiindca in acest caz e vorba despre contururile rosu/verde si ''decodate'' de ochelari in cauza

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate