Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Munca in Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postcatalinoprescu, on 12 octombrie 2016 - 16:49, said:

Salutare.
Stie cineva, am sanse sa ma angajez ca sofer in Germania daca nu cunosc limba germana? Stiu doar engleza.

Ai sanse , cunosc o firma locala (mures) care nu pune conditia asta. Munca de la 5 pana cand termini de livrat pachetele pe traseul tau, 1500 E/luna  minus cazare si masa , primele 3 saptamani pana inveti treaba nu se plateste nimic....sunt cateva din conditii , dure dar asta-i treaba

Edited by sailor62, 26 October 2016 - 17:19.


#20
catalinoprescu

catalinoprescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 06.01.2010
I

View Postsailor62, on 26 octombrie 2016 - 17:18, said:

Ai sanse , cunosc o firma locala (mures) care nu pune conditia asta. Munca de la 5 pana cand termini de livrat pachetele pe traseul tau, 1500 E/luna  minus cazare si masa , primele 3 saptamani pana inveti treaba nu se plateste nimic....sunt cateva din conditii , dure dar asta-i treaba

Imi poti da te rog mai multe detali? Au cumva si camioane sau doar sprintere? M-ar interesa in principiu pe camion de 7,5 tone sau chiar si pe tir dar pe tir nu am mai lucra si vor trebui sa piarca ceva timp sa ma invete diverse lucruri (cumplare, decuplare remorca, sa o  bag de cateva ori la rampa pana invat). In principiu m-ar interesa orice pentru cateva luni pana invat limba si cum merg treburile dupa aceea incep sa ridic pretentii si ma duc unde sunt platit mai bine.

#21
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postcatalinoprescu, on 31 octombrie 2016 - 15:20, said:

I


Imi poti da te rog mai multe detali?
Ai PM

#22
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postcatalinoprescu, on 31 octombrie 2016 - 15:20, said:

I


Imi poti da te rog mai multe detali? Au cumva si camioane sau doar sprintere? M-ar interesa in principiu pe camion de 7,5 tone sau chiar si pe tir dar pe tir nu am mai lucra si vor trebui sa piarca ceva timp sa ma invete diverse lucruri (cumplare, decuplare remorca, sa o  bag de cateva ori la rampa pana invat). In principiu m-ar interesa orice pentru cateva luni pana invat limba si cum merg treburile dupa aceea incep sa ridic pretentii si ma duc unde sunt platit mai bine.
Uita ideea ca germana se invata in "cateva luni", iti va lua ceva timp, si asta daca mergi zilnic la cursuri, pana vei putea spune ca rupi ceva in nemteste. Daca nu te tii de scoala, si iti va fi destul de greu sa o faci, datorita programului, vei ramane la nivelul asta basic o viata intreaga.
Sfatul meu pentru oricine merge in germania fara sa stie limba: faceti pe dracu-n patru si mergeti la cursurile de limba, o sa vedeti ca nu veti regreta ulterior.

#23
deeasidany

deeasidany

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2017
Buna! Stie cineva ceva despre firma de plasare pentru munca in Germania Bobi &Blue Starfire Compani Deva? Acesta este nr lui 0752957776 se numeste Corneliu Amandinei...A plecat cineva cu aceasta firma?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate