Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Am luam bataie , am ramas fara dinti si nu stiu ce sa fac !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
128 replies to this topic

#1
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008
Totul a inceput luni , azi fiind vineri cand ma aflam impreuna cu un prieten intr-o agnetie loto.Am dat sa ies din agentie cand 2 indivizi ne-au silit sa mergem intr-o zona mai ferita de ochi oamenilor unde m-au intimidat sa le dau banii pe care ii aveam la mine (10 lei) si au vrut sa imi fure ceasul in valoare de 400 lei .Cand am vrut sa plec ca sa nu imi fure ceasul mi-a fost pusa mana in gat si am fost amenintat .Cand am reusit sa plec au venit cei doi indivizi din spate , am primit un pumn in gura si un picior in spate rezultand 1 dinte scos buza sparta si o rana pe spate.Precizez ca buza e atit de rau afectata incat nu pot manca normal .Mi-a fost teama sa depun plangere stiindu-i din vedere pe indivizi ca au legaturi dubioase.Am fost contactat a2a zi de cel care mi-a aplicat lovitura in gura spunandu-mi ca nu a vrut sa imi scoata dintele si ca daca ma duc la politie imi rupe picioarele .I-am propus sa imi plateasca contravaloarea dintelui (ma ajunge 500-600 lei) si a spus sa il astept .Astazi m-am hotarat sa imi scot certificat medico-legal dar am ajuns prea tarziu , programul se terminase.I-am dat termen pana luni cand ma voi duce oricum sa scot certificatul si sa depun plangere la politie. Agresorul are un cazier impresionant in spate si o abatere de genul s-ar putea sa il coste chiar libertatea .Mai mult ca sigur nu va face rost de bani pana luni , asa ca voi scoate certificatul si voi inainta plangerea .Ce e de facut mai departe ? Ce va pati el si cum imi voi recupera eu banii ? Are rost sa continui in instanta ?

Edited by toonamy, 17 May 2013 - 17:41.


#2
emydanut

emydanut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 16.10.2010
cred ca ieseai mai ieftin sa le dai ceasu :)

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 28.12.2008
E mai bronzat aşa de felul lui ?

#4
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
Octav, tu ești? Posted Image

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Eu sunt curios cum ati fost siliti si prietenul tau ce a patit!?

#6
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Eu zic sa il arzi , dar asta depinde si de tine !

#7
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 toonamy, on 17 mai 2013 - 17:24, said:

Totul a inceput luni , azi fiind vineri cand ma aflam impreuna cu un prieten intr-o agnetie loto.Am dat sa ies din agentie cadn 2 indivizi ne-au silit sa mergem intr-o zona mai ferita de ochi oamenilor unde m-au intimidat sa le dau banii pe care ii aveam la mine (10 lei) si au vrut sa imi fure ceasul in valoare de 400 lei .Cand am vrut sa plec ca sa nu imi fure ceasul mi-a fost pusa mana in gat si am fost amenintat .Cand am reusit sa plec au venit cei doi indivizi din spate , am primit un pumn in gura si un picior in spate rezultand 1 dinte scos buza sparta si o urma pe spate.Precizez ca buza e atit de rau afectata incat nu pot manca normal .Mi-a fost teaam sa depun plangere stiindu-i din vedere pe indivizi ca au legaturi dubioase.Am fost contactata a2a zi de cel care mi-a aplicat lovitura in gura spunandu-mi ca nu a vrut sa imi scoata dintele si ca daca ma duc la politie imi rupe picioarele .I-am propus sa imi plateasca contravaloarea dintelui (ma ajunge 500-600 lei) si a spus sa il astept .Astazi m-am hotarat sa imi scot certificat medico-legal dar am ajuns prea tarziu , programul se terminase.I-am dat termen pana luni cand ma voi duce oricum sa scot certificatul si sa depun plangere la politie. Agresorul are un cazier impresionant in spate si o abatere de genul s-ar putea sa il coste chiar libertatea .Mai mult ca sigur nu va face rost de bani pana luni , asa ca voi scoate certificatul si voi inainta plangerea .Ce e de facut mai departe ? Ce va pati el si cum imi voi recupera eu banii ? Are rost sa continui in instanta ?

Scoate certificat medico-legal, fa plangere la politie, cauta martori. In nici un caz sa nu-ti retragi plangerea, mai ales ca dupa cum spui tipul are mari sanse sa ajunga la bulau.

Dupa ce te va despagubi ”pe civil”, cu banii luati angajezi niste baieti sa-i stlceasca si lui mutra. Bafta!

#8
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008
Am fost amenintat cu un briceag , prietenul meu nu a patit nimic ei vroiau ceasul meu , nu erau neaparat colorati si doar stau intr-un cartier colorat deci probabil gena se transmite

#9
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Imi vine in minte o vorba : bataia si futaiu nu se intoarce .

#10
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Daca erai la o agentie loto eu as fi preferat daca eram eventual bruscat de indivizii aia sa cer ajutor,sa vezi cum ajungeau i se facea inca cel putin un dosar penal!Si scapai poate fara acel dinte lipsa :-s,nu va sfiiti sa cereti ajutor atunci cand aveti nevoie..Mi se pare ca poti cere si protectie de la politie,parca politia de proximitate daca nu ma insel.

#11
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Ce bine de mine ca nu umblu cu ceasuri scumpe si bijuterii la mine Posted Image. Oricum nu cred ca m-ar ataca cineva la 1.90 inaltime Posted Image.
Data viitoare nu pleca din agentie, dar oricum daca au pus ochii pe tine, te prindeau altadata. Si da, eu in locul tau as depunde plangere la politie daca zici ca ti-a scos un dinte.
Da scuza-ma, esti femeie???

Quote

Am fost contactata a2a zi de cel care mi-

Edited by echo3, 17 May 2013 - 17:44.


#12
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
De 112 ai auzit ?

#13
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 28.12.2008

 echo3, on 17 mai 2013 - 17:41, said:

Oricum nu cred ca m-ar ataca cineva la 1.90 inaltime Posted Image.

Şi câte Kg ?

#14
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Eu stiu exact ce sa fac cand ma ameninta un derbedeu cu cutitul. Le dau cu cea mai mare viteza ceasul, portofelul, telefonul (scump). Nici nu clipesc. Nici nu ma mai intereseaza valoarea obiectelor.

#15
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
Deci un prieten a pățit-o la fel, doar că la pariuri, nu la loto și că a luat un picior în gură, nu pumn.
Tot cu paiul mânca și el, tot dintele din față rupt, tot aceeași discuție de a 2-a zi.

#16
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

 driftking91, on 17 mai 2013 - 17:42, said:

Şi câte Kg ?

Aproape 90 :).

#17
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

 Wzzz, on 17 mai 2013 - 17:41, said:

De 112 ai auzit ?
Dap. Vine unu și-ți pune un cuțit în spate, iar tu îi spui HOOOOUUU mă, stai încet să sun la 112 apoi continuăm cu amenințările...

#18
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008
Am fost dezorientat daca sa ma duc la politie sau nu pentru a nu fi mai rau ... la cat de operativa e politia imi era sa scape ei basma curata si eu sa iau bataie iar . Dar m-am interesat si m-am horatat sa incep demersurile legale . Mai ales ca are multe antecedente sper ca asta sa puna capac .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate