Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

pc=greata:((HELP

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Daaaaaa si marmota invelea ciocolata.

#20
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
schimba monitorul. Cat il mai tii pe asta incearca sa treci cu refreshu de 80 Hz(daca suporta). Nu vei mai avea asa mari ameteli.

#21
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Postthatsmyname, on 02 mai 2013 - 20:25, said:

am 15 ani si ....
Daca mai ai un prieten scoate-l afara,cumparati o minge si jucati tenis de picior, daca mai vine un al treilea puneti-o de-o miuta,daca mai vine un al patrulea faceti un tenis de picior la dublu si uite asa pana va strangeti de-o partida de fotbal,sa moara mama daca o sa mai ai greturi sau dureri de ochi.O sa ai o febra musculara dar iti va trece in 2-3 zile apoi du-te si te joaca de-a "mama si de-a tata" cu o fata,o sa mai vrea sa se mai joace cu tine, jur!:))

#22
----

----

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,207
  • Înscris: 08.03.2013

View Postthatsmyname, on 02 mai 2013 - 19:09, said:

Salut, marti si miercuri am stat de dimineata pana seara si m-am jucat la pc, m-am jucat metin2(un joc online) si spre seara a inceput sa-mi vina o greata, astazi am zis sa nu mai deschid pc pana diseara si degeaba, am deschis pc acum, la ora 8 seara, am intrat in metin si iar a inceput sa mi se faca rau, am iesti putin afara la aer curat, mi-a trecut si cand am ajuns la pc iar mi-a venti rau. Va rog ajutati-ma...ca mor fara pc...credeti ca o pauza de cateva zile are ajuta?De acum incolo n-o sa mai stau niciodata mult la pc:D, dar fara el nu pot....acum aveam in plan sa incep sa invat web development,photoshop, after effects si sa termin toate call of duty:D...si desigur, sa fac level maxim pe metin. Desigur, n-o sa mai stau mai mult de 3-4 ore/zii. Multumesc anticipat!
Probabil este vorba de vreun spatiu inchis: Eu pateam la: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4nt0SBLrimQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.gamespot....nquer-renegade/
Doar la nivelele închise.
Când a apărut crysis - Nivelul pe Vapor, submarin: Trebuia să găseşti ieşirea şi de la atâta urcat/coborât/spaţiu închis: Îmi venea să vomit, am trecut nivelul ăsta după Youtube: Am avut greaţă tot nivelul.
Îmi plac jocurile pe câmpie, oraş, teren deschis, urăsc nivelele în care eşti într-o clădire şi cauţi că tâmpitul o ieşire.
claustrofob nu cred că sunt, nici nu prea mă plimb cu liftul, sau să stau închis undeva: Îmi place la pădure, parc, concerte etc...

Diverse: Initial am zis ca este de la Monitor: Am schimbat monitorul, calculatorul, am trecut pe laptop: Tot asa patesc.
Bag Crysis - Ajung la nivelul ala - Imi este rau!

Tot asa si la serious sam: Jucam, ma distram: Piramida: Pac imi venea rau
La jocul de mai sus imi venea rau cam in 5-10 minute, chiar si mai devreme.

F...
[ http://static.giantbomb.com/uploads/original/0/4757/297648-00005170.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ----, 03 May 2013 - 08:52.


#23
GabryNane

GabryNane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 24.08.2012
Iesi afara din casa.Bea,fwte,distreaza`te ca o viata ai,timpul pierdut nu ti`l mai da nimeni inapoi.;)

#24
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Esti obsedat de pc!

#25
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
acel tub catodic este nasol....eu mi-am stricat ochii in el....acum mi-am luat un minitor led, care are o luminozitate si-un contrast foarte mare.....le-am dat pe ECO, si asa nu mai am probleme...

dar secretul este sa nu stai 1 zi intreaga in fata pc-ului.....paxim 4 ore/zi...2 dimineata, si 2 seara.....atat..

#26
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

View Postthatsmyname, on 02 mai 2013 - 20:25, said:

am 15 ani si am monitor cu tub catodic...deci trebuie sa dau vina pe tata ca-i zarcit. Daca as avea o configuratie a pc-ului mai buna nu as mai juca metin ci alte jocuri singleplayer mai noi...si probabil mai putin timp.
vrei personal computer pentru jocuri, la munca ba!

#27
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View PostGabryNane, on 03 mai 2013 - 10:35, said:

Iesi afara din casa.Bea,fwte,distreaza`te ca o viata ai,timpul pierdut nu ti`l mai da nimeni inapoi.

View PostNexT20, on 03 mai 2013 - 12:00, said:

Esti obsedat de pc!

Altii de sex da' stiu ei cum sa nu piarda timpul ;)

#28
thatsmyname

thatsmyname

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.02.2013
As iesi afara la un fotbal, ceva, dar prietenii mei stau si ei toata ziua la pc...am stat vreo 2 zile fara tv si pc(doar 2 ore seara de la 8 la 10) si nu mai am probleme. Si nu o sa-mi desenez prietena in paint...o s-o desenez in photoshop, ca nu degeaba incerc sa-l invat. Acum mai am o intrebare: De ce seara, cand vin de la scoala imi sunt obositi ochii, chiar daca nu citesc prea mult in ziua aia (maxim o pagina)?Multumesc pentru raspunsuri.

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

View Postthatsmyname, on 04 mai 2013 - 07:39, said:

De ce seara, cand vin de la scoala imi sunt obositi ochii, chiar daca nu citesc prea mult in ziua aia (maxim o pagina)?
pentru ca esti obosit, pentru ca lumina (nefiltrata a)  soarelui dauneaza nervului optic, iar in final pentru ca nu ti-ai antrenat ochii destul cu cititul.

#30
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View Postthatsmyname, on 04 mai 2013 - 07:39, said:

As iesi afara la un fotbal, ceva, dar prietenii mei stau si ei toata ziua la pc...am stat vreo 2 zile fara tv si pc(doar 2 ore seara de la 8 la 10) si nu mai am probleme. Si nu o sa-mi desenez prietena in paint...o s-o desenez in photoshop, ca nu degeaba incerc sa-l invat. Acum mai am o intrebare: De ce seara, cand vin de la scoala imi sunt obositi ochii, chiar daca nu citesc prea mult in ziua aia (maxim o pagina)?Multumesc pentru raspunsuri.
Cauta-ti prieteni care fac sport si nu joaca fifa pe calculator. Peste ani o sa te feliciti :) Pt ochi, daca vrei iti pot trimite niste exercitii de relaxare, dureaza 10-15 minute, si 20 daca le faci cu simtul raspunderii, dar o sa te simti f bine dupa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate