Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

probleme smart tv panasonic ANGLIA

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alexandru_galaschi

alexandru_galaschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2013
salutare tuturor ,am o problema si as vrea niste raspunsuri din partea voastra: am primit un smart tv panasonic din Anglia si nu se aude sonorul pe analog(precizez ca am UPC analog )in plus nu prind toate posturile de televiziune din grila de programe....
-am fost la "electronistii" de la mine din oras si raspunsuri:-trebuie decodat
                                                                                           -sa ii iau un Tv tunner extern sau un video vechi care are optiune de tv

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,035
  • Înscris: 08.08.2002
Smart tv => LCD sau PDP fullHD si tu te uiti la analogic ? De ce nu ai scanat pe DVB-C ?
Daca vrei sa prinzi toate posturile inchiriezi de la UPC  fie un CAM daca iti merge ok digitalul fie un receiver !

#3
alexandru_galaschi

alexandru_galaschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2013

 MD, on 24 aprilie 2013 - 20:09, said:

Smart tv => LCD sau PDP fullHD si tu te uiti la analogic ? De ce nu ai scanat pe DVB-C ?
Daca vrei sa prinzi toate posturile inchiriezi de la UPC  fie un CAM daca iti merge ok digitalul fie un receiver !
Nu s-a tras fibra optica la UPC in zona unde stau ....deci tot analog am ....

#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă televizorul este dedicat pieței din Anglia, foarte posibil să aibă doar tuner DVB-T, pentru Freeview. Pe analogic chiar nu-mi dau seama de ce nu prinde toate programele (posibil să nu fie tunerul analogic ajustat pe întreaga gamă de frecvențe).

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Englezii au alt standard, PAL I, normal sa nu mearga, daca tv-ul nu-i multistandard.

#6
alexandru_galaschi

alexandru_galaschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2013

 crislacor, on 24 aprilie 2013 - 23:12, said:

Dacă televizorul este dedicat pieței din Anglia, foarte posibil să aibă doar tuner DVB-T, pentru Freeview. Pe analogic chiar nu-mi dau seama de ce nu prinde toate programele (posibil să nu fie tunerul analogic ajustat pe întreaga gamă de frecvențe).
si ce se poate face ..? asta ma intereseaza!

 rumegus, on 25 aprilie 2013 - 07:30, said:

Englezii au alt standard, PAL I, normal sa nu mearga, daca tv-ul nu-i multistandard.
si ce se poate face ?

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai raspunsul ti l-ai dat singur, in primul post. Tuner extern, cu hiperbanda pt analog, daca ai un video/dvd recorder, pti folosi tunerul lor, te abonezi la pachetul digital la upc si-ti dau ei o "cutie" cu care sa prinzi programele digitale. In toate cazurile, tv-ul va functiona doar ca monitor. Or mai fi si alte solutii, dar tu nu te-ai chinuit nici sa ne spui ce model de tv este, dar vrei solutii.

#8
alexandru_galaschi

alexandru_galaschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2013

 rumegus, on 25 aprilie 2013 - 10:51, said:

Pai raspunsul ti l-ai dat singur, in primul post. Tuner extern, cu hiperbanda pt analog, daca ai un video/dvd recorder, pti folosi tunerul lor, te abonezi la pachetul digital la upc si-ti dau ei o "cutie" cu care sa prinzi programele digitale. In toate cazurile, tv-ul va functiona doar ca monitor. Or mai fi si alte solutii, dar tu nu te-ai chinuit nici sa ne spui ce model de tv este, dar vrei solutii.
Am spus ca e un panasonic si am incercat toate solutiile in afara de receiver(cutie cum ii spui tu),si nici una nu a mers...oricum merC

#9
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă nu vrei să bagi bani în el cât nu face, pentru a schimba tunerul intern (clar nu face!), nu-ți rămâne decât să iei un mediabox HD de la UPC și vei recepționa toate programele contractate.

#10
iflorin

iflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 07.03.2007
@crislacorPosted Image ,  singura solutie, mediabox de la UPC

#11
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Ce TV e? Panasonic nu ajunge! Scrie modelul intreg.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate