Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Traseu examen - Damaroaia

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Mergi drept , apoi cobori la ultima pe Podul Grant pe Grivita si o tii tot drept ca papuasii!
Bafta!

#20
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
O sa te bage pe stradute, apoi prin Pajura, Damaroaia si Bucurestii Noi.

Intersectii naspa sunt la buc. noi cu damaroaiea, ai grija la pietoni, chiar azi a fost un accident in fata parcului bazilescu .

 ccf_cristi, on 16 aprilie 2013 - 20:43, said:

Nu compara traseul cu permisul in buzunar. La traseu daca vrea sa te pice te baga pe o straduta unde ai indicatorul accsesul interzis pitit. Eu cred ca l-a asta s-a referit initiatorul...la capcanele indicatoarelor.



Nu au voie sa te incurce... Daca el zice sa o iei la stanga si e interzis, o iei la stanga ! El decide... nu te pica pt. asta. In schimb, te poate baga in zone mai aglomerate, te sacaie cu viraje, te baga in intersectii mai aglomerate si complicate.

#21
fitin

fitin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.04.2013
Am fost ieri vreo 2 ore pe acolo.

Au fost parca 2 intersectii din care nu am inteles nimic....ce si cum.... Nu m-am prins cine are prioritate, mai sunt si sinele alea pe 10 directii, dar am trecut ok fiind traficul redus la ora aia (10).
Ma uit acum pe google maps si nici nu recunosc zona :)) Atat de mult am inteles-o. E intersectia aia cu Jiului si Gloriei ... :(

#22
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 cosminnnn, on 17 aprilie 2013 - 17:23, said:

Nu au voie sa te incurce... Daca el zice sa o iei la stanga si e interzis, o iei la stanga ! El decide... nu te pica pt. asta. In schimb, te poate baga in zone mai aglomerate, te sacaie cu viraje, te baga in intersectii mai aglomerate si complicate.
Nu cred ca poate sa zica sa o iei pe interzis. Parerea mea. Nu am auzit astfel de cazuri ....dar cine stie orice e posibil.

 fitin, on 18 aprilie 2013 - 19:13, said:

Am fost ieri vreo 2 ore pe acolo.

Au fost parca 2 intersectii din care nu am inteles nimic....ce si cum.... Nu m-am prins cine are prioritate, mai sunt si sinele alea pe 10 directii, dar am trecut ok fiind traficul redus la ora aia (10).
Ma uit acum pe google maps si nici nu recunosc zona Posted Image) Atat de mult am inteles-o. E intersectia aia cu Jiului si Gloriei ... Posted Image
Daca ai noroc si e unul in fata ta fa si tu ce face el. Ai grija sa nu aiba vreo masina bengoasa ca astia nu respecta nici o regula de circulatie. Pai in principiu daca ai triunghiul rosu cu varful in jos trebuie sa le dai tuturor prioritate iar daca ai rombul galben te doare in basca ca ai tu prioritate. Vezi totusi sa te asiguri ca poate vine ala de mai sus cu masina bengoasa.

Edited by Clovis, 18 April 2013 - 20:00.


#23
fitin

fitin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.04.2013
Multumesc pentru raspuns :)

Imi poate explica cineva intersectia aceea cu scuar si linii de tramvai? De la Daimaca, Corarilor, Piatra Morii :(

#24
LanceDemon

LanceDemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.07.2012

 fitin, on 19 aprilie 2013 - 20:20, said:

Multumesc pentru raspuns Posted Image

Imi poate explica cineva intersectia aceea cu scuar si linii de tramvai? De la Daimaca, Corarilor, Piatra Morii Posted Image

Salut
Acolo am dat si eu anul trecut...sa fi sigur ca te baga in intersectia aia ( toti care au fost in comisia mea au trecut pe acolo).In principiu nu este greu ( trecand peste emotiile inerente).Respecta regulile...grija mare in acea intersectie ( vreo 4 au cazut acolo) ...oricum nu o sa treci decat odata pe acolo...apoi te baga pe o strada slab circulata pentru parcarea laterala....
De tinut minte , in zona ai limite foarte mici de viteza , respecta-le si nu uita...repecti limita minima de viteza( chiar daca drumul este liber) = un traseu mai mic de unde rezulta ca timpul de 15-20 de minute cat il are pt examen este in favoarea ta(parcurgi o distanta cat mai mica si nu mai risti sa faci vreo greseala in trafic).
Daca ai posibilitate fa vreo 5-6 ore pe acolo...mai ales in intersectia aia....dupa o sa ti se para usor.

Edited by LanceDemon, 23 April 2013 - 22:42.


#25
fitin

fitin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.04.2013
Am luat permisul. :) Am asteptat atat de mult sa-mi vina randul incat nu mai aveam chef de nicio emotie. :lol: Am nimerit la cel mai sobru domn politist dar a fost foarte corect si si-a dat toata silinta sa ma ajute sa iau permisul. Cand nu am inteles mi-a explicat, m-a felicitat pentru cum am actionat in diverse situatii, mi-a zis de la inceput sa fiu calm ca nu se va intampla nimic.. etc. :)
Am fost si martor inainte de a da eu. Ce mi-au vazut ochii....Doamne fere! Sunt convins ca am meritat permisul dupa toata aceasta experienta. :)
Traseul e super, mai ales daca faci intersectiile din diferite directii in orele de pregatire. Eu eram in pom, stiam zona doar de pe google maps. :)
Sunt sigur ca va mai fi lume care va cauta pareri despre acest traseu de examen. Nu le zic altceva decat sa fie fericiti ca dau aici. :)

#26
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
felicitari...abia de acum in colo inveti sa conduci o masina! ca sfat general....lasa de la tine si nu fi orgolios la volan...daca vezi un dobitoc in trafic,lasa-l sa-si satisfaca prostia. graba nu duce la nimic bun....

#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Felicitari, daca ai luat fara mita...  Posted Image

Edited by crisstonne, 29 April 2013 - 18:03.


#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Un cunoscut a luat din a 4-a incercare pe traseul asta:
Prima oara picat din cauza unui idiot din trafic
A doua oara picat din cauza ca nu a repsectat o statie de tramvai fara refugiu
A 3-a oara a fost timorat ca l-a trecut de pe Logan 1.4 pe 1.5 fara servo si a fost "varza"
A 4-a ora a fost cu noroc cu greseli putine.

Avea vise de BMW 3-er, l-am cumintit cu ideea ca Loganu' dupa 2008 este sfanta si merita luata pentru inceput.

#29
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
hai sa reinvien topicul:
in zona au mai desenat marcaje pe jos, indicatoarele sunt tot prin copaci.....
se circula tot haotic, masini parcate aiurea etc...
in intersectia: Corarilor-Piatra Morii ar trebui o camera de filmat pentru ridicat permise.

Edited by arg, 24 March 2017 - 11:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate