Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Blaupunkt Lucca 5.3

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
EyeSEE

EyeSEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.11.2012
Salutare.

Am acest device da la un prieten si am impresia ca nu are harta Romaniei completa. Adica, imi arata doar drumurile mari (nationale, autostrazi). Pe spate cand dau jos bateria scrie Europe SCR (a fost adus din Spania)
Ma poate ajuta cineva cu un update de firmware sau harta? Nu stiu cum se face sau mai bine zis ce trebuie facut ca sa am harta Romaniei completa.

Multumesc anticipat

#2
EyeSEE

EyeSEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.11.2012
Nu stie nimeni ?

#3
balauru_furios

balauru_furios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,250
  • Înscris: 03.02.2004
Probabil ai softul original pe el.

#4
EyeSEE

EyeSEE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.11.2012

View Postbalauru_furios, on 30 aprilie 2013 - 18:10, said:

Probabil ai softul original pe el.

Probabil dar sunt convins ca pot sa pun alt soft pe el. Întrebarea mea este daca cineva știe si ma poate îndruma cum sa fac acest lucru

#5
luciohot

luciohot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.11.2009
POATE cineva sa spuna daca se poate pune /se gaseste igo 9 pe luca 5.3 ?
HELP!
pasii de urmat?

#6
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008
Daca este la fel de pacatos ca 5.2 ,mai bine te lasi pagubas.Am facut eu prin 2010 un blaupunkt lucca 5.2, dar mi-a mancat zilele.Editare de fisier shell.ini,/setting.ini.trebuia sa intrii in interfata windows CE tinand apasat vreo 2 butoane, samd.Nu mai retin exact cum, si nici nu cred ca mai am prin pc fisierele pt BL.Fiind un model vechi are si hardware slabut, iar cu IGO o sa intampini o gramada de probleme pana vei reusi sa gasesti un kit care sa functioneze fara erori( OUT of Memory) care te loveste cand iti este lumea mai draga.
Sfatul meu este sa te orientezi pe ceva mai nou fara harti cu o configuratie hardware mai buna(un procesor macar peste 600 Mhz si un 256 memorie) ca sa iti ruleze un Igo Primo 2.4 cu cladiri 3d,branding complet si o voce TTS.Imi pare rau daca te dezamagesc, insa pentru a face functional  BL5.3 este o durere de cap mare.Poate totusi se gaseste cineva care are aparatul si te poate ajuta.In cazul in care mai gasesc fisierele care le-am folosit atunci te ajut cu cea mai mare placere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate