Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

retete de rahat si halva

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
eu2013

eu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 04.03.2013
m-ar interesa niste retete de rahat si halva ,daca are cineva...multumesc

Edited by eu2013, 14 April 2013 - 10:17.


#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Se fierbe 1 litru de apa cu 1 kg de zahar, 2 plicuri de zahar vanilat si cateva felii de lamaie.se fierbe cam jumatate de ora la foc mic, si se ia de pe foc.separat se amesteca 200 gr. de gustin cu 1 litru de apa, dar foarte bine, fara gogoloase, si se adauga la siropul de zahar, se amesteca foarte bine, si se pune din nou totul pe foc, si se fierbe pana se dezlipeste compozitia de cratita. Dupa ce e fiert, adaugam ce aroma si culoarea preferata. Eu adaug doar esenta de lamaie.se unge o tava cu ulei de migdale si se toarna compozitia, inalta cam de 3 cm.se lasa sa se raceasca intr-un loc racoros, nu la frigider. Cand e racita foarte bine(cam 10-12 ore) se taie cuburi si se dau prin zahar pudra(cam 150 gr).

Edited by gerbil, 14 April 2013 - 11:00.


#3
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
aaaa....ce este gustin-ul?

#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cica este amidon alimentar: http://www.oetker.ro...-5sjet8.ro.html

#5
eu2013

eu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 04.03.2013

 gerbil, on 14 aprilie 2013 - 10:59, said:

    Se fierbe 1 litru de apa cu 1 kg de zahar, 2 plicuri de zahar vanilat si cateva felii de lamaie.se fierbe cam jumatate de ora la foc mic, si se ia de pe foc.separat se amesteca 200 gr. de gustin cu 1 litru de apa, dar foarte bine, fara gogoloase, si se adauga la siropul de zahar, se amesteca foarte bine, si se pune din nou totul pe foc, si se fierbe pana se dezlipeste compozitia de cratita. Dupa ce e fiert, adaugam ce aroma si culoarea preferata. Eu adaug doar esenta de lamaie.se unge o tava cu ulei de migdale si se toarna compozitia, inalta cam de 3 cm.se lasa sa se raceasca intr-un loc racoros, nu la frigider. Cand e racita foarte bine(cam 10-12 ore) se taie cuburi si se dau prin zahar pudra(cam 150 gr).

eu am facut asa si a ramas semi-lichid si am pus si 1 pliculet de gelatina si nu s-a intarit...n-am fiert destul la sfarsit?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate