Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Eroare The requested url was not found on this server

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Scz dak am facut un subiect nou dar nu am gasit pe nicaieri despre aceasta problema a mea :|  
Am incarcat pe host un site acum cateva zile si am si niste poze prin care la deschiderea pozei apare pe desktop o poza iar apoi k, sa dai zoom pe ea imi apare aceasta eroare  The requested url was not found on this server   de ce imi apare aceasta eroare ? nu inteleg !!!!! sunt disperat sa zic asa, nu gasesc solutia X-( va multumesc mult de tot si astept rasp cat mai rpd din partea dvs. cu tot respectul !

#2
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Ma fa cativa ani de scoala, invata sa scrii si poate ne dam si noi seama ce vrei de fapt sa spui. Eu unul n-am inteles nimic. Eventual, daca scrisul nu e punctul tau forte (evident), incearca sa atasezi niste screenshots.

Edited by msmihai, 07 April 2013 - 18:25.


#3
Fane_Ciorap

Fane_Ciorap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.03.2013
Sunt două posibilități :

1. Destinația imaginii este greșită.
2. Extensia imaginii este scrisă cu litere mici, iar ea are litere mari. Sau invers. De obicei host-urile fac diferența asta, cu toate că în pc-ul tau imaginea este accesibilă.

Același sfat îți dau și eu. Învață să scrii că am citit de 3-4 ori să pot înțelege ceva, și nici așa nu știu dacă am înțeles bine.

Edited by Fane_Ciorap, 07 April 2013 - 18:41.


#4
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
imi cer scz dak am gresit, dar m-am grabit sa scriu rdp si probabil nu am fost atat de explicit, am atasat aici un screenshots cum mi-ati sugerat, multumesc frumos, ma refeream la o poza anume pe site, in momendul cand dai click pe ea sa faca zoom apare aceasta eroare ! daca nu ai inteles nush cum sa va mai explic !!! va multumesc anticipat !

Edited by Ady_efz, 07 April 2013 - 18:45.


#5
Fane_Ciorap

Fane_Ciorap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.03.2013

View PostAdy_efz, on 07 aprilie 2013 - 18:44, said:

imi cer scz dak am gresit, dar m-am grabit sa scriu rdp si probabil nu am fost atat de explicit, am atasat aici un screenshots cum mi-ati sugerat, multumesc frumos, ma refeream la o poza anume pe site, in momendul cand dai click pe ea sa faca zoom apare aceasta eroare ! daca nu ai inteles nush cum sa va mai explic !!! va multumesc anticipat !
Ți-am răspuns deja. Ai verificat destinația și extensia imaginii ?

#6
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Problema este cel mai probabil de la faptul ca URI-ul pe care incerci sa-l accesezi contine spatii care nu sunt encodate cu %20.

Mai multa documentatie aici:
http://www.ietf.org/rfc/rfc3986.txt

#7
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Posibil sa aveti dreptate, acest lucru am zis si eu, dar nu am fost sigur pana nu am auzit si de la voi, o sa modific toate destinatiile ca,sa le zic asa, si o sa revin cu un raspuns cat mai repede. Va multumesc mult de tot si va urez o seara cat mai placuta !

#8
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006

View PostAdy_efz, on 07 aprilie 2013 - 19:44, said:

o sa modific toate destinatiile ca,sa le zic asa,

Scrie mai sus, URI! Nici atat n-ai putut sa reţii?

Edited by pstdgt, 09 April 2013 - 12:00.


#9
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Buna seara ! nu, nu am "14" ani ;), nu sa schimbat nimic in legatura cu aceea eroare, doar ca la unele poze merge zoom la altele nu merge, puteti vedea si voi pe acest site http://www.ltiordachegolescu.ro , oricum va multumesc frumos !!! O seara placuta !

#10
Fane_Ciorap

Fane_Ciorap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.03.2013
Nu văd aici nici un director (folder) numit "laborator chimie" sau "original".

Tu chiar nu știi sa verifici dacă o imagine există pe site ?

#11
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011

View PostFane_Ciorap, on 08 aprilie 2013 - 20:37, said:

Nu văd aici nici un director (folder) numit "laborator chimie" sau "original".

Tu chiar nu știi sa verifici dacă o imagine există pe site ?


nu, nu stiu, dc sa nu recunosc :| deaceea am si scris aici fiindca nu stiu !

#12
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011

View Postmsmihai, on 08 aprilie 2013 - 20:40, said:

Cred ca cel mai bun design la site-ul asta al tau e cel al paginii de 404, not found..


multumesc frumos msmihai, asta este, atat am stiut, atat am facut ! dak doriti voi sa imi explicati cum scap de aceea eroare as fi recunoscator, dak nu, va multumesc !

ba cred k sunt folderele Fane_CIorap   dar totusi dc nu apar ???

#13
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Astept totusi un raspuns din partea voastra, mai ales al lui "msmihai" (14 ani), si din partea lui "Fane_Ciorap", va multumesc si va doresc o zi cat mai placuta !!!

#14
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Cred ca tine de bun simt totusi, nu de cunostinte IT: daca in html ai scris "img src=/poze/bairam_ora_chimie/1.jpg", verifici sa existe si structura aceasta de foldere precum si fisierul respectiv.
Daca nu ma crezi, da link la o pagina unde spui ca iti da 404 si iti arat unde e problema.

Edited by pstdgt, 09 April 2013 - 12:01.


#15
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011

View Postmsmihai, on 09 aprilie 2013 - 07:44, said:

Daca tu ai castigat concursul pentru realizarea site-ului, nu pot decat sa-mi imaginez cum aratau ceilalti candidati: fete de 11 ani, innebunite dupa Tudor Chirila, umblat in chiloţi si mâncat pateu prin Vama Veche.


Posted Image) referitor la eroarea 404 sti sau nu sti ???eu cred k habar nu ai, este doar vorba de tine, ATAT !!! infine :-j

Poftim  http://www.ltiordach.../original/1.jpg, astept sa imi explici, dak stiam nu mai postam aici, asta zic si eu hai sa ne respectam ca suntem oameni nu (animale) si mai ales mai suntem si Romani ! multumesc


dar de ce la unele poze merge zoom ??? :-o

Edited by Ady_efz, 09 April 2013 - 08:01.


#16
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Extensia este JPG nu jpg.

#17
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Bun, am inteles, dar aici este extensia tot  jpg.  nu JPG.  si functioneaza zoom la poza !!!

#18
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
http://www.ltiordach.../original/1.JPG

http://www.ltiordach.../original/1.jpg

Ti se pare tie ca au aceeasi denumire?

Edited by pstdgt, 09 April 2013 - 12:01.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate