Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Eroare The requested url was not found on this server

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Scz dak am facut un subiect nou dar nu am gasit pe nicaieri despre aceasta problema a mea :|  
Am incarcat pe host un site acum cateva zile si am si niste poze prin care la deschiderea pozei apare pe desktop o poza iar apoi k, sa dai zoom pe ea imi apare aceasta eroare  The requested url was not found on this server   de ce imi apare aceasta eroare ? nu inteleg !!!!! sunt disperat sa zic asa, nu gasesc solutia X-( va multumesc mult de tot si astept rasp cat mai rpd din partea dvs. cu tot respectul !

#2
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Ma fa cativa ani de scoala, invata sa scrii si poate ne dam si noi seama ce vrei de fapt sa spui. Eu unul n-am inteles nimic. Eventual, daca scrisul nu e punctul tau forte (evident), incearca sa atasezi niste screenshots.

Edited by msmihai, 07 April 2013 - 18:25.


#3
Fane_Ciorap

Fane_Ciorap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.03.2013
Sunt două posibilități :

1. Destinația imaginii este greșită.
2. Extensia imaginii este scrisă cu litere mici, iar ea are litere mari. Sau invers. De obicei host-urile fac diferența asta, cu toate că în pc-ul tau imaginea este accesibilă.

Același sfat îți dau și eu. Învață să scrii că am citit de 3-4 ori să pot înțelege ceva, și nici așa nu știu dacă am înțeles bine.

Edited by Fane_Ciorap, 07 April 2013 - 18:41.


#4
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
imi cer scz dak am gresit, dar m-am grabit sa scriu rdp si probabil nu am fost atat de explicit, am atasat aici un screenshots cum mi-ati sugerat, multumesc frumos, ma refeream la o poza anume pe site, in momendul cand dai click pe ea sa faca zoom apare aceasta eroare ! daca nu ai inteles nush cum sa va mai explic !!! va multumesc anticipat !

Edited by Ady_efz, 07 April 2013 - 18:45.


#5
Fane_Ciorap

Fane_Ciorap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.03.2013

View PostAdy_efz, on 07 aprilie 2013 - 18:44, said:

imi cer scz dak am gresit, dar m-am grabit sa scriu rdp si probabil nu am fost atat de explicit, am atasat aici un screenshots cum mi-ati sugerat, multumesc frumos, ma refeream la o poza anume pe site, in momendul cand dai click pe ea sa faca zoom apare aceasta eroare ! daca nu ai inteles nush cum sa va mai explic !!! va multumesc anticipat !
Ți-am răspuns deja. Ai verificat destinația și extensia imaginii ?

#6
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Problema este cel mai probabil de la faptul ca URI-ul pe care incerci sa-l accesezi contine spatii care nu sunt encodate cu %20.

Mai multa documentatie aici:
http://www.ietf.org/rfc/rfc3986.txt

#7
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Posibil sa aveti dreptate, acest lucru am zis si eu, dar nu am fost sigur pana nu am auzit si de la voi, o sa modific toate destinatiile ca,sa le zic asa, si o sa revin cu un raspuns cat mai repede. Va multumesc mult de tot si va urez o seara cat mai placuta !

#8
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006

View PostAdy_efz, on 07 aprilie 2013 - 19:44, said:

o sa modific toate destinatiile ca,sa le zic asa,

Scrie mai sus, URI! Nici atat n-ai putut sa reţii?

Edited by pstdgt, 09 April 2013 - 12:00.


#9
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Buna seara ! nu, nu am "14" ani ;), nu sa schimbat nimic in legatura cu aceea eroare, doar ca la unele poze merge zoom la altele nu merge, puteti vedea si voi pe acest site http://www.ltiordachegolescu.ro , oricum va multumesc frumos !!! O seara placuta !

#10
Fane_Ciorap

Fane_Ciorap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 22.03.2013
Nu văd aici nici un director (folder) numit "laborator chimie" sau "original".

Tu chiar nu știi sa verifici dacă o imagine există pe site ?

#11
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011

View PostFane_Ciorap, on 08 aprilie 2013 - 20:37, said:

Nu văd aici nici un director (folder) numit "laborator chimie" sau "original".

Tu chiar nu știi sa verifici dacă o imagine există pe site ?


nu, nu stiu, dc sa nu recunosc :| deaceea am si scris aici fiindca nu stiu !

#12
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011

View Postmsmihai, on 08 aprilie 2013 - 20:40, said:

Cred ca cel mai bun design la site-ul asta al tau e cel al paginii de 404, not found..


multumesc frumos msmihai, asta este, atat am stiut, atat am facut ! dak doriti voi sa imi explicati cum scap de aceea eroare as fi recunoscator, dak nu, va multumesc !

ba cred k sunt folderele Fane_CIorap   dar totusi dc nu apar ???

#13
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Astept totusi un raspuns din partea voastra, mai ales al lui "msmihai" (14 ani), si din partea lui "Fane_Ciorap", va multumesc si va doresc o zi cat mai placuta !!!

#14
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Cred ca tine de bun simt totusi, nu de cunostinte IT: daca in html ai scris "img src=/poze/bairam_ora_chimie/1.jpg", verifici sa existe si structura aceasta de foldere precum si fisierul respectiv.
Daca nu ma crezi, da link la o pagina unde spui ca iti da 404 si iti arat unde e problema.

Edited by pstdgt, 09 April 2013 - 12:01.


#15
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011

View Postmsmihai, on 09 aprilie 2013 - 07:44, said:

Daca tu ai castigat concursul pentru realizarea site-ului, nu pot decat sa-mi imaginez cum aratau ceilalti candidati: fete de 11 ani, innebunite dupa Tudor Chirila, umblat in chiloţi si mâncat pateu prin Vama Veche.


Posted Image) referitor la eroarea 404 sti sau nu sti ???eu cred k habar nu ai, este doar vorba de tine, ATAT !!! infine :-j

Poftim  http://www.ltiordach.../original/1.jpg, astept sa imi explici, dak stiam nu mai postam aici, asta zic si eu hai sa ne respectam ca suntem oameni nu (animale) si mai ales mai suntem si Romani ! multumesc


dar de ce la unele poze merge zoom ??? :-o

Edited by Ady_efz, 09 April 2013 - 08:01.


#16
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Extensia este JPG nu jpg.

#17
Ady_efz

Ady_efz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.07.2011
Bun, am inteles, dar aici este extensia tot  jpg.  nu JPG.  si functioneaza zoom la poza !!!

#18
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
http://www.ltiordach.../original/1.JPG

http://www.ltiordach.../original/1.jpg

Ti se pare tie ca au aceeasi denumire?

Edited by pstdgt, 09 April 2013 - 12:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate