Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 

Aliexpress.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii (2013 - 2018)

* * * * * 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16460 replies to this topic

#5185
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Care era adresa de email de la Aliex unde se poate discuta cu idiotii din echipa de administrare? Un amic de-al meu a deschis 3 dispute(chiar nu a primit comenzile), i-a acceptat 2, i-au inchis contul contul si fix comanda mai mare nu au mai verificat-o si nu au acceptat disputa(pe tracking chiar apare un singur status, nici macar nu a plecat comanda din China).

#5186
sgray2410

sgray2410

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 26.10.2016

 tigerheart, on 15 aprilie 2017 - 17:31, said:

Care era adresa de email de la Aliex unde se poate discuta cu idiotii din echipa de administrare? Un amic de-al meu a deschis 3 dispute(chiar nu a primit comenzile), i-a acceptat 2, i-au inchis contul contul si fix comanda mai mare nu au mai verificat-o si nu au acceptat disputa(pe tracking chiar apare un singur status, nici macar nu a plecat comanda din China).


https://helppage.ali...selectTopic.htm

#5187
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,923
  • Înscris: 13.05.2013

 sgray2410, on 15 aprilie 2017 - 17:16, said:

nu cred ca in Romania vom gasi telefon sub 200 lei cu aceste specificatii

https://www.aliexpre...=ppc&isrefine=y

Eu am gasit nu demult chiar cu specificatii mai bune. Ecran amoled,4G,garantie, etc dar cu Windows. Un Nokia Lumia 735 cu 184 lei,nou de la Vodafone.

#5188
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
I-am contactat pe chat de pe contul meu si l-am lasat pe amicul meu sa discute cu ei.
Deci, ca sa nu o mai muste cineva: AVETI MARE GRIJA LA DISPUTE! Din ce i-a zis amicului: disputa se deschide cu 2 zile(recomandat) inainte sa expire protectia(inclusiv daca s-a prelungit). Daca tu o prelungesti, trebuie sa astepti sa se termine perioada aia, chiar daca au trecut 80zile dar tu mai ai 10-20-X zile protectie, tot va trebui sa astepti pana e pe terminate, altfel vor inchide contul doar pentru chestia asta, nu neaparat pentru ca ai deschis mai multe dispute. E ciudat ca pana acum si eu tot asa am facut: am cerut prelungire si apoi cu vreo 10 zile inainte sa expire prelungirea am deschis disputa si pana acum nu au comentat.

Amicul le-a zis toata povestea si cica vor discuta si cu vanzatorul din disputa inchisa fara rezultat, sa astepte pe mail un rezultat in cateva zile. Contul e suspendat pentru totdeauna. I-a zis ca poate sa isi faca alt cont, desi parca in regulamentul lor e ceva scris sa nu ai mai multe conturi. Chiar sunt curios ce o sa rezolve.

#5189
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

 Razvan125, on 14 aprilie 2017 - 20:11, said:

Eu am primit acasa cateva colete s-au la unele am primit aviz sa le ridic in orice zi, nu doar joia. ( produsele fiind comandate in noiembrie )
Iar ai aparut? Credeam ca ai primit toate jucariile si ai disparut sa te joci in nisip cu ele. Dupa cum scrii S-AU, inteleg ca abececarul inca nu a sosit...

#5190
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

 sgray2410, on 15 aprilie 2017 - 17:16, said:

nu cred ca in Romania vom gasi telefon sub 200 lei cu aceste specificatii

https://www.aliexpre...=ppc&isrefine=y

Pe linkul asta mi se duce spre mai multe telefoane, ai postat un anume model?

#5191
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016

 tigerheart, on 15 aprilie 2017 - 18:27, said:

I-am contactat pe chat de pe contul meu si l-am lasat pe amicul meu sa discute cu ei.
Deci, ca sa nu o mai muste cineva: AVETI MARE GRIJA LA DISPUTE! Din ce i-a zis amicului: disputa se deschide cu 2 zile(recomandat) inainte sa expire protectia(inclusiv daca s-a prelungit). Daca tu o prelungesti, trebuie sa astepti sa se termine perioada aia, chiar daca au trecut 80zile dar tu mai ai 10-20-X zile protectie, tot va trebui sa astepti pana e pe terminate, altfel vor inchide contul doar pentru chestia asta, nu neaparat pentru ca ai deschis mai multe dispute. E ciudat ca pana acum si eu tot asa am facut: am cerut prelungire si apoi cu vreo 10 zile inainte sa expire prelungirea am deschis disputa si pana acum nu au comentat.

Amicul le-a zis toata povestea si cica vor discuta si cu vanzatorul din disputa inchisa fara rezultat, sa astepte pe mail un rezultat in cateva zile. Contul e suspendat pentru totdeauna. I-a zis ca poate sa isi faca alt cont, desi parca in regulamentul lor e ceva scris sa nu ai mai multe conturi. Chiar sunt curios ce o sa rezolve.

Exact cum am pățit și eu. De azi, nu mai prelungesc nimic. În ziua 59 dispută !

Hristos a Înviat și PAȘTE FERICIT !!!

#5192
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

 sgray2410, on 15 aprilie 2017 - 12:57, said:

va salut
Toate coletele din 11.11 mi-au venit acasa, desigur am platit din nou la aliexpress

Pe aceasta  cale vreau sa ii multumesc userului Proful, ca a fost corect si mi-a rasplatit ponturile cu telefoanele de ziua Aliexpress la 9$

De fiecare data cand voi gasi preturi bune  la produse voi posta aici!

Sper ca tot anul posta romana sa ne livreze coletele in cutia postale

Sarbatori Fericite!
Ce telefoane au fost la 9 dolari?

#5193
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Hristos A Inviat !

@Lenevo astea au fost: Doogee X5, X6, X5 Max Pro , X6 Pro, y600, F7 si Bluboo Dual.
Daca cineva vrea vreun Doogee F7 sau Bluboo Dual ne auzim pe privat,

#5194
sarbujr

sarbujr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.03.2017
Oare și-a început posta romana activitatea? Ați observat schimbări de status la colete?

Oare și-a început posta romana activitatea? Ați observat schimbări de status la colete?

#5195
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Bineinteles, chiar azi am trecut pe la posta si aveau program de lucru normal.
BSI, in schimb, parca proceseaza la fel de greu coletele... un colet ajuns in RO in 10(conform Singapore Post) nici acum nu a intrat la BSI, deci banuiesc ca se mentine perioada aia de ~2 saptamani de la intrarea in tara pana intra la BSI.

Edited by tigerheart, 18 April 2017 - 16:45.


#5196
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Da, de azi noapte, a intrat in prelucrare un pachet, si azi alte 3 pachete sunt avizate la vama in oras (Toate au TN international valid, 2 Singapore si unu Olanda Post, toate sub 10e, o mini tastatura, cercei si un ceas).

#5197
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Proful, la tine cate zile au trecut de la "Arrival at Destination Post (Country: RO)" pana la intrarea in BSI pentru coletele trimise cu Singapore Post?

#5198
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Aici nu prea inteleg cum le ia, sunt din 3 Aprilie Arrived si 4 Aprilie, dar inca am 2 din 4 si 5 Aprilie care inca nu au intrat la BSI, in schimb ceasul este din 6 Aprilie Arrived, deci repet, nu pricep logica.... mai am unu pe China Post RS-Cifre-CN, Shipped de pe 2 Aprilie, si acum e la BSI in prelucrare, sper sa le primesc pana la sf lu Mai pe toate..

#5199
sarbujr

sarbujr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.03.2017
Și eu am unul din 9.04 arrival și încă nu e intrat în BSI. m-am uitat pe coletele mai vechi sosite și timpul de la intrare in tara până e preia BSI-ul este intre 5 și 12 zile

#5200
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Unde vedeti cand ajunge coletul la BSI?

#5201
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Pagina sau aplicația 17track.

#5202
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 07.08.2008
Sau direct pe site-ul Postei - https://www.posta-ro...rack-trace.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate