Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Redirectionare apeluri Vodafone Abonament

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007
Buna ziua,

In momentul de fata nu prea am semnal la locul de munca (aproximativ 30% din 8 ore nu am semnal) si vrau sa redirectionez apelurile catre un numar de Orange (sunt singuri care au semnal indoor). In momentul cand eu nu am semnal automat daca ma suna cineva apelul se transfera catre nr de Orange? Eu platesc ceva pentru apelurile pe care le primesc?

Ms anticipat

#2
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
da, platesti un apel national sau se scade din minutele nationale incluse (apelul intre numarul de vodafone si numarul de orange se va taxa pe numarul de vodafone)

Edited by Modemuri3G, 25 March 2013 - 22:02.


#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007

View PostModemuri3G, on 25 martie 2013 - 22:01, said:

da, platesti un apel national sau se scade din minutele nationale incluse (apelul intre numarul de vodafone si numarul de orange se va taxa pe numarul de vodafone)

Daca se scad din minutele nationale incluse e perfect atunci.... mai trebuie sa cumpar doar un nou telefon. Activarea redirectionarii cum se face? se suna la *222?

#4
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
din telefon, nu stiu ce telefon ai pe vodafone, verifica in manual

#5
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009
Din telefon la seatari apleluri

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,994
  • Înscris: 04.10.2007

View PostModemuri3G, on 25 martie 2013 - 22:17, said:

din telefon, nu stiu ce telefon ai pe vodafone, verifica in manual

Samsung Galaxy S2 am.... am gasit in meniul telefonului.... Si activez doar cand "Persoana apelata nu poate fi contactata"

Merci mult

#7
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
parca merge si cu cod :
*62*[numarul de orange]#

L.E. Da, e corect

Edited by Modemuri3G, 25 March 2013 - 22:24.


#8
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015
Salut, cum redirecționez apelurile Vodafone de pe cartela prepay către un alt nr digi, nu reușesc, mulțumesc anticipat!

#9
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,378
  • Înscris: 03.04.2004
Doar de pe abonament se poate la ei faza asta.

#10
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008
Salut.
As dori sa redirectionez apelurile de pe telefonul de munca (abonament Vodafone Business) pe un alt numar de telefon DUPA UN NUMAR DE 15 SECUNDE in cazul in care nu raspund (la timp).
Am reusit sa fac setarea din telefon dar nu stiu dupa cat timp sunt redirectionate, m-a sunat un coleg si dupa 15 secunde inca NU era redirectionat.
Setarea era cu **61* dar nu stiu daca se pune numarul de secunde inainte de numarul de telefon sau dupa.
Merci.

Edited by madmax80, 29 May 2023 - 08:26.


#11
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013
salut

nu va recomand, cel putin din experienta avuta la Orange, cand am redictionat pentru cateva zile si Surpriza, ( am avut cost suplimentar ).
din cate stiu, serviciul Redictionare Apel ( ma refer pe un alt nr de telefon ) este Contra Cost, Gratuit fiind doar cel catre Mesageria Vocala.

#12
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

 ser23vl, on 29 mai 2023 - 08:21, said:

salut

nu va recomand, cel putin din experienta avuta la Orange, cand am redictionat pentru cateva zile si Surpriza, ( am avut cost suplimentar ).
din cate stiu, serviciul Redictionare Apel ( ma refer pe un alt nr de telefon ) este Contra Cost, Gratuit fiind doar cel catre Mesageria Vocala.

Mi-a functionat fara probleme in trecut dar am plecat din companie o perioada iar acum m-am intors.
Abonamentul facut este unul cu nenumarate beneficii, deci nu cred ca vor fi costuri suplimentare, mai ales ca se va face redirectionare catre numar de Vodafone.

#13
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013

 madmax80, on 29 mai 2023 - 08:28, said:

Mi-a functionat fara probleme in trecut dar am plecat din companie o perioada iar acum m-am intors.
Abonamentul facut este unul cu nenumarate beneficii, deci nu cred ca vor fi costuri suplimentare, mai ales ca se va face redirectionare catre numar de Vodafone.
cel mai bine ar fi sa te interesezi, sa nu ai surprize ulterior. o intrebare in call center nu strica. este o simpla idee, acum, tu sti ce e bine si ce nu.
eu am spus din proprie experinta

Edited by ser23vl, 29 May 2023 - 08:34.


#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ser23vl, on 29 mai 2023 - 08:21, said:

salut

nu va recomand, cel putin din experienta avuta la Orange, cand am redictionat pentru cateva zile si Surpriza, ( am avut cost suplimentar ).
din cate stiu, serviciul Redictionare Apel ( ma refer pe un alt nr de telefon ) este Contra Cost, Gratuit fiind doar cel catre Mesageria Vocala.

Doar la Orange costa daca redirectionezi in alta retea nationala.

In cazul Vodafone, Digi si Telekom redirectionarile naționale sunt gratuite.

 madmax80, on 29 mai 2023 - 08:16, said:

Salut.
As dori sa redirectionez apelurile de pe telefonul de munca (abonament Vodafone Business) pe un alt numar de telefon DUPA UN NUMAR DE 15 SECUNDE in cazul in care nu raspund (la timp).
Am reusit sa fac setarea din telefon dar nu stiu dupa cat timp sunt redirectionate, m-a sunat un coleg si dupa 15 secunde inca NU era redirectionat.
Setarea era cu **61* dar nu stiu daca se pune numarul de secunde inainte de numarul de telefon sau dupa.
Merci.

Intra direct in setari apel, setari redirectionare si adauga numarul pe cazul de redirectionare "unanswered".
Sunt 4 scenarii configurabile pentru call forwarding, always/busy/unanswered/unavailable (lipsa semnal/telefon oprit).

Edited by MembruAnonim, 29 May 2023 - 08:34.


#15
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013

 MembruAnonim, on 29 mai 2023 - 08:36, said:

Doar la Orange costa daca redirectionezi in alta retea nationala.

In cazul Vodafone, Digi si Telekom redirectionarile naționale sunt gratuite.



Intra direct in setari apel, setari redirectionare si adauga numarul pe cazul de redirectionare "unanswered".
Sunt 4 scenarii configurabile pentru call forwarding, always/busy/unanswered/unavailable (lipsa semnal/telefon oprit).


conform celor mentionate pe sait, se plateste pentru Redictionare catre alte nr de telefoane

 madmax80, on 29 mai 2023 - 08:16, said:

Salut.
As dori sa redirectionez apelurile de pe telefonul de munca (abonament Vodafone Business) pe un alt numar de telefon DUPA UN NUMAR DE 15 SECUNDE in cazul in care nu raspund (la timp).
Am reusit sa fac setarea din telefon dar nu stiu dupa cat timp sunt redirectionate, m-a sunat un coleg si dupa 15 secunde inca NU era redirectionat.
Setarea era cu **61* dar nu stiu daca se pune numarul de secunde inainte de numarul de telefon sau dupa.
Merci.

este contra cost Redictionarea catre un alt nr de telefon, conform mentiunii pe saitul Vodafone.

Attached Files



#16
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

 ser23vl, on 29 mai 2023 - 09:37, said:

conform celor mentionate pe sait, se plateste pentru Redictionare catre alte nr de telefoane



este contra cost Redictionarea catre un alt nr de telefon, conform mentiunii pe saitul Vodafone.

Daca am gratuitate la efectuarea apelurilor (indiferent de retea) nu voi plati. In fine, lasam costurile in seama companiei.
Important este sa pot face devierea dupa 15 secunde si asta nu stiu.

#17
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013

 madmax80, on 29 mai 2023 - 10:06, said:


Daca am gratuitate la efectuarea apelurilor (indiferent de retea) nu voi plati. In fine, lasam costurile in seama companiei.
Important este sa pot face devierea dupa 15 secunde si asta nu stiu.

nu! redictionarea se face instant ( pe acel nr nu vei mai primi nici un fel de Apel sau SMS ), iti spun din propria experinta avut la Orange

aaa, ca e pe firma si ca suporta firma, Doamne Ajuta la mai mare

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ser23vl, on 29 mai 2023 - 09:37, said:

conform celor mentionate pe sait, se plateste pentru Redictionare catre alte nr de telefoane

Se consuma din minutele nationale, daca ai nelimitat national nu plătești nimic. La fel la Digi/Telekom. Doar la Orange plătești devierea chiar daca ai national nelimitat. Nu mai insista sa dezinformezi.

 ser23vl, on 29 mai 2023 - 10:10, said:



nu! redictionarea se face instant ( pe acel nr nu vei mai primi nici un fel de Apel sau SMS ), iti spun din propria experinta avut la Orange

Se face instant daca e redirectionare neconditionata (always) sau pe cazul unavailable (lipsa semnal/terminal offline).
Pe "unanswered" se face doar dupa ce suna  numarul principal si nu se raspunde/rejecteaza apelul.

Din nou, nu mai insista sa dezinformezi.

Edited by MembruAnonim, 29 May 2023 - 10:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate