Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Laptop bun pentru jocuri - max 3000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
eddymada

eddymada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.03.2013
Salutare , am și eu o nelămurire , nu știu ce tip de laptop sa îmi iau de maxim 3000 lei care să fie foarte bun pentru jocuri. Eu il iau cel mai mult pentru jocuri , de aceea vreau unul cu un procesor bun , o placa video dedicata buna si o memorie RAM buna, aceastea incadranduse in pret .
Va rog ajutați-ma pentru ca nu prea am idei , orice răspuns îmi va fi de ajutor , va rog

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Acesta mi-a atras atentia. Mai cauta-l pe net, poate il gasesti mai ieftin.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Best buy pt. jocuri: http://www.emag.ro/l...0/pd/EFC9NBBBM/
Si daca iti place cafeau mai primesti la alegere si un cadou (expressor) - promotie valabila doar pana maine inclusiv.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
+1 Gumball. Mai bun nu o sa gasesti.

#5
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

 eddymada, on 24 martie 2013 - 22:56, said:

Salutare , am şi eu o nelămurire , nu ştiu ce tip de laptop sa îmi iau de maxim 3000 lei care să fie foarte bun pentru jocuri. Eu il iau cel mai mult pentru jocuri , de aceea vreau unul cu un procesor bun , o placa video dedicata buna si o memorie RAM buna, aceastea incadranduse in pret .
Va rog ajutaţi-ma pentru ca nu prea am idei , orice răspuns îmi va fi de ajutor , va rog

prima problema la laptop pentru jocuri va fi legata de incalzire, a doua legata de rezolutia la care va trebui sa joci, a treia legata de eventuale drumuri catre oftamologie, a patra tine de faptul ca ....in 3000 lei iti poti face un desktop ok pentru jocuri.
Laptop ...doar daca vrei portabilitate, altfel,si dac nu vrei tot o platesti...!
Nu degeaba i se spune NOTE...BOOK~...

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
http://www.notebookc...0M.84681.0.html
http://www.notebookc...5M.66964.0.html
E cu vreo 80 % mai buna placa video de pe acerul de ti l-am recomandat fata de cea de pe Asus.

#7
eddymada

eddymada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.03.2013
Eu ma gandeam la acesta , ce parere aveti ? http://www.cel.ro/la...b-gt730m-4gb-l/

#8
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

 YOUR_GOD, on 24 martie 2013 - 23:08, said:

+1 Gumball. Mai bun nu o sa gasesti.
...
VREI SA MAI ADAUG   ?
LA UN DESKTOP MAI POTI ACTUALIZA UN RAM O PLACA VIDEO...LA LAPTOP CUM IL IEI ASA VA MURI !

Edited by LORELYAN, 24 March 2013 - 23:15.


#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Omul vrea laptop. Altfel, eu ii pot recomanda un costum Armani sau un Galaxy S4.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 eddymada, on 24 martie 2013 - 23:14, said:

Eu ma gandeam la acesta , ce parere aveti ? http://www.cel.ro/la...b-gt730m-4gb-l/
Pt. 100 lei mai putin ai un procesor mult mai slab, doar 4 GB RAM si un HDD mai mic.
Nu merita chiar deloc acel model.

Plus ca la eMag mai ai si avantajul ca poti returna produsul in 30 zile de la data cumpararii, fara nicio explicatie.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Mai sus decat Acer-ul recomandat de Gumball, nu ai cum sa ajungi in 3000 lei. Cred ca o sa-l recomand si eu unui amic.

#12
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

 YOUR_GOD, on 24 martie 2013 - 23:15, said:

Omul vrea laptop. Altfel, eu ii pot recomanda un costum Armani sau un Galaxy S4.


...este vorba despre ..."care să fie foarte bun pentru jocuri"...in fata unui laptop poate imbraca lejer un Armani ...in fata unui desktop va trebui sa stea in sort si jambiere !

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Colegule, eu am inteles, dar te rog sa intelegi si tu asta:

Quote

Salutare , am şi eu o nelămurire , nu ştiu ce tip de laptop sa îmi iau de maxim 3000 lei


#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
@LORELYAN gata cu offtopicul, omul a zis ca vrea laptop, normal ca in aceeasi bani si-ar face un sistem desktop cu mult mai performat si cred ca stie si singur asta.
Dar daca este student sau pur si simplu are nevoie de mobilitate nu prea are ce face cu un sistem desktop.

#15
eddymada

eddymada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.03.2013
Intradevar ,ai dreptate e mai bun un desktop , dar cand o sa ma duc la facultate  ce fac, in iau in brate si il instalez in duc inapoi si tot asa, eu iau laptop pentru ca e portabil , si il vreau pentru jocuri.

#16
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006
m-am prins !
eddymada...ia-ti un laptop pentru jocuri !

#17
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Mai ai si un Dell cu HD7730,o placa video putin mai slabuta (<10%),dar o costructie mai ok:
http://www.pcgarage....2-gb-linux-nbd/

#18
gobi_staff

gobi_staff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 30.06.2010
http://www.dc-shop.r...-hd8730m-2gb-l/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate