Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Problema Texturi GTA IV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010
Salut,am o problema cu GTA IV.L-am instalat impreuna cu patch-ul 1.0.4.0(din cate stiu e cel mai bun,iar 1.0.7.0 sacadeaza),dar nu se vad texturile.Se vad masinile,personajul,dar strazile,si alte multe obiecte nu se vad.Iar o a 2 a problema este ca nu pot modifica setarile rezolutiei/graficii,e blocat,iar la resource zice 200mb/59mb.
Am avut acum cateva luni exact aceeasi varianta de joc,din acelasi loc(pirat),si mergea,nu facea probleme.Am un laptop i3 2.4ghz.4gb ram,nvidia gt 620m 1 g,w7 64bit.Precizez ca am incercat reinstalarea jocului,am incercat tot felul de commandline-uri de pe net,fix-uri,si ba se vedeau dar aveam circa 15fps,la LOW,iar resource usage tot cum am spus mai sus era,ba nu mergea nu stiu ce..Asa ca am reinstalat jocul iarasi,am pus patch-ul 1.0.4.0,si l-am lasat asa,poate stie cineva de aici continuarea pentru a rezolva jocul Posted Image Multumesc anticipat!

Edited by alecsD, 10 March 2013 - 20:45.


#2
ryco0984

ryco0984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 16.08.2009
Incearca patchul 1.0.3.0. Oricum ai procesor mic, si GTA IV are probleme din nastere.

#3
dani_dani07

dani_dani07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.01.2012
Vezi ca gta4 nu este setat in activitatea placii video dedicate...jocul ruleaza pe integrata, de aceea nu te lasa sa schimbi rezolutia,..intra la Nvidia gpu - program activity , adauga-l iar ca grafica preferata dai pe high-performance nvidia processor...done ! sper ca te-am ajutat
p.s: patch-ul 1.0.7.0 e mai bun...

Edited by dani_dani07, 10 March 2013 - 23:14.


#4
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010

 dani_dani07, on 10 martie 2013 - 23:12, said:

Vezi ca gta4 nu este setat in activitatea placii video dedicate...jocul ruleaza pe integrata, de aceea nu te lasa sa schimbi rezolutia,..intra la Nvidia gpu - program activity , adauga-l iar ca grafica preferata dai pe high-performance nvidia processor...done ! sper ca te-am ajutat
p.s: patch-ul 1.0.7.0 e mai bun...

E setat cu placa video nvidia.Am luat jocul din alta sursa,l-am instalat,aceeasi problema nu se vad texturile.Am pus patch-ul 1.0.7.0,si am facut un commandline,iar acum imi arata la resource usage 1025 mb,si se vad texturile,doar ca,merge in reluare,pe low...am 10 fps..acuma nu stiu ce sa-i fac sa nu mearga in reluare..

#5
dani_dani07

dani_dani07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.01.2012
nu stiu ce sa zic...memorie libera banuiesc ca ai, o fi ori de la joc ori de la lpt...eu am i3 de 2,2ghz, geforce 525m si merge f bine gta4..i-am instalat patchul 1.0.7.0 . incearca sa iei din alta sursa jocul...Posted Image

#6
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010
Alta versiune nu mai am ce lua.L-am reinstalat(versiunea 3xDVD5 GENTi),am pus patch-ul 1.0.7.0,am pus commandline-ul cu -avalaiblevidmem 17 sa se vada texturile,dar parca e blocat in 20fps,indiferent daca e la low sau high.Ciudat e ca,atunci cand sunt in casa acolo unde se salveaza,am fix 20 fps,iar cand ies pe usa,brusc scade la 10-14fps,cand intru iar in casa,iar trece la 20fps.Nu stiu ce sa fac,acum cateva luni mergea exact aceeasi versiune o aveam,dar mergea...ciudat rau gta iv asta,cu foarte multe probleme.Am vazut ca multi si cu jocul original le face probleme cu texturile...

Edited by alecsD, 11 March 2013 - 20:45.


#7
dani_dani07

dani_dani07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.01.2012
Orice-i posibil ...eu am versiunea razor 1911. ce nu inteleg sunt chestiile alea commandline si avaiblevidmem 17 ala :| nu stiu ce sunt pt ca nu le-am intalnit. la ce te-ajuta?

#8
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010

 dani_dani07, on 11 martie 2013 - 20:49, said:

Orice-i posibil ...eu am versiunea razor 1911. ce nu inteleg sunt chestiile alea commandline si avaiblevidmem 17 ala Posted Image nu stiu ce sunt pt ca nu le-am intalnit. la ce te-ajuta?
Pai commandline e un fisier txt,cu numele commandline,in care scriu "-avalaiblevidmem 17",asta pentru a se vedea textura jocului,fara asta nu se vede textura.Am gasit pe google rezolvarea asta,dar pentru sacadare nu gasesc :|

#9
alecsD

alecsD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.07.2010
Am rezolvat,mai usor decat credeam.Trebuia sa fac update la driverul placii video,eu credeam ca  il am la  zi,dar nu era asa..a aparut unul nou de vreo luna.Mersi tuturor de raspunsuri!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate