Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Mesaj cookie-uri pe site

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012

View Postlivmer, on 11 martie 2013 - 00:34, said:

Voi aveti asa ceva pe site-uri-le voastre?
De unde pot lua ceva copy-paste cat mai complet?
Eu nu am site. Mecanicu nu are mașină, sau are dar e stricată Posted Image

Ideea e că mai toți an mesajul cu cookie-uri și cred că dacă s-ar pune autoritătile pe net, ar cam fi o problemă dacă nu avem mesajul ăla pe site-ul nostru.

Dar cam greu. Noi downloadăm de pe torrent, avem uindous cu crack, avem di tăti. Să ne ridice pe sus că n-avem mesajul pentru cookie-uri ? N-aș zice.

Ca fapt divers, softpedia are. Ba chiar l-a poziționat foarte bine. Când vrei să inchizi mesajul, treci fără să vrei pe cadrul reclamei. Reclama iși schimbă dimensiunea și dai click pe reclamă in loc să dai click pe inchiderea mesajului pentru cookie-uri.

Deci toate spre bune Posted Image

PS : Eu mă intreb altceva. Nu-mi aduc aminte să fi văzut pe google vreun mesaj dintr-ăla cu cookie-uri ? Sau m-am invățat cu el și dau așa de repede x că nu-mi dau seama ce fac ? Hmmm...

Edited by Andrey__, 11 March 2013 - 00:56.


#20
livmer

livmer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 21.02.2013
Nici eu. Totusi eu vreau sa pun. O sursa :D?

#21
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012

View Postlivmer, on 11 martie 2013 - 01:07, said:

Nici eu. Totusi eu vreau sa pun. O sursa Posted Image?
Păi cred că link-ul pus de roboto către articolul cu detaliile mesajului e destul de clar. În articolul ăla iți spune exact ce ai de făcut. De arătat mesajul cum că site-ul tau folosește cookie-uri, iar pe undeva pe acolo poți pune un "x" pentru inchiderea mesajul și un alt buton pentru a citi mai mult despre cookie-uri. Când dă click pe citește mai multe, ar trebui să te ducă pe o pagină din site-ul tău in care să explici utizatorului ce inseamnă cookie-uri, ce rol au, cum le folosești, că nu-i hackerești nimic, șamd.

Detaliile astea le ai in articolul ăla.

#22
constrictus

constrictus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.11.2012
Si cum are de gand statul roman sa sanctioneze website-uri gen Amazon sau Ebay?
Cred ca pot sanctiona doar website-uri inregistrate la OSIM in rest stau si se uita.

#23
mendis

mendis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 27.09.2006
Eu stiu ca se refera doar la cookieurile 3rd party, care sunt folosite pentru trackingul omului/marketing.
Nu si pentru cookie-urile standard ale site-ului.

De exemplu cand eu intru pe site-ul X, care foloseste site-ul Y pentru a face tracking prin cookies si care va folosi datele ulterior sa imi serveasca reclama pe site-ul Z

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate