Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

AdSense sau Amazon sau ClickBank ?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
La acelasi trafic si numar de clicuri acum prin AdSense castig cam de 5 ori mai putin.
Asa ca ma gandesc sa incerc Amazon sau/si ClickBank.

Amazon sau ClickBank cat de rentabil e pentru voi acum?

#2
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Pai nu ai zis in ce nisa e site-ul. Clickbank are cele mai mari comisioane dar numai produse virtuale. Amazon se preteaza mai mult la produse fizice.

#3
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
Am mai multe saituri in diferite limbi si nise + ca pot face altele si in alte nise.

La Amazon nu-mi place ca plateste prin cecuri si pana as incasa banii ...... dureaza + costa cam mult incasarea lor.
Si la ClickBank tot asa .... dureaza pana se incaseaza banii.

Practic am observat ca pe Internet s-au rarit mult cumparatorii de marfuri, servicii sau publicitate.

Si de aceea mai intreb eu daca se mai merita efortul de a investi timp si bani in saituri

#4
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Sigur ca merita, cumparaturile pe Internet sunt pe un trend ascendent si vor fi asa pentru multi ani de acum inainte, n-au cum sa se rareasca.

#5
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Clickbanck si amazon platesc comisioane sau pe clikuri?

#6
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Cine plateste pe clickuri n-are rost sa te incurci cu ei.

#7
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostJayBird, on 07 martie 2013 - 19:46, said:

Cine plateste pe clickuri n-are rost sa te incurci cu ei.
de ce nu? Pentru ca sincer sa spun, nu prea vad ca cineva sa intre sa faca ceva la mine pe site, si de pe el sa intre pe reclama si sa comande un anumit lucru!

#8
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Pai tu esti de vina pentru asta...

#9
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostJayBird, on 07 martie 2013 - 20:28, said:

Pai tu esti de vina pentru asta...
De ce sunt eu de vina?

#10
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Cum de ce? Esti de vina ca nu ai prezentat site-ul in asa maniera incat sa inciti vizitatorii sa cumpere produsul respectiv ca sa iei un comision frumusel in loc de firimiturile pe care le iei doar pe clickuri... Stiu ca e mai mult de munca in felul asta dar nimeni n-a spus ca e usor sa faci bani pe net.

#11
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostJayBird, on 07 martie 2013 - 20:52, said:

Cum de ce? Esti de vina ca nu ai prezentat site-ul in asa maniera incat sa inciti vizitatorii sa cumpere produsul respectiv ca sa iei un comision frumusel in loc de firimiturile pe care le iei doar pe clickuri... Stiu ca e mai mult de munca in felul asta dar nimeni n-a spus ca e usor sa faci bani pe net.
Am inteles asta! Dar de exemplu pentru un site de filme sa zic asa: care sunt sansele ca oammenii care intra pe site sa se uite la un film, o sa intre sa cumpere ceva de pe un site din reclamele mele? Ce ar trebui sa fac ca sa cumpere?

#12
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Poti de exemplu sa oferi doar preview-uri si ca sa vada filmul complet sa se aboneze la un serviciu dedicat pentru asa ceva (gen netflix) care bineinteles ofera un program de afiliere prin care iti incasezi comisioanele. Asta nu functioneaza pentru romani unde toti vor totul moca si nu platesc nimic.

#13
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostJayBird, on 07 martie 2013 - 21:17, said:

Poti de exemplu sa oferi doar preview-uri si ca sa vada filmul complet sa se aboneze la un serviciu dedicat pentru asa ceva (gen netflix) care bineinteles ofera un program de afiliere prin care iti incasezi comisioanele. Asta nu functioneaza pentru romani unde toti vor totul moca si nu platesc nimic.
Asta zic si eu. Cand sunt atatea site-uri care ofera totul moca, cine crezi ca s-ar inregistra sa vada un film?  Eu nu vreau sa ma imbogatesc de pe net, vreau doar ceva bani de buzunar sa zic asa...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate