Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Tipuri de reforme in tarile cu populatie musulmana

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Sunt multi musulmani care au adoptat un stil de viata occidental! Se imbraca in blugi, fuste, merg la film, fac sport, merg in baruri, au prieteni/colegi crestini, atei etc! Nu consuma alcool, merg la moschee sa se roage, tin Ramadanul, dar nu te bat la cap cu religia lor.

Insa am observat o tendinta aici pe forum: daca nu esti extremist nu esti musulman. Arabul, turcul, indonezianul care nu merge in "fusta", asculta disco/pop/rock, iar femeia care nu poarta voal, nu sunt musulmulmani, sunt altceva numai musulmani nu Posted Image

#20
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostBursul, on 05 martie 2013 - 15:24, said:

Sunt multi musulmani care au adoptat un stil de viata occidental! Se imbraca in blugi, fuste, merg la film, fac sport, merg in baruri, au prieteni/colegi crestini, atei etc! Nu consuma alcool, merg la moschee sa se roage, tin Ramadanul, dar nu te bat la cap cu religia lor.

Insa am observat o tendinta aici pe forum: daca nu esti extremist nu esti musulman. Arabul, turcul, indonezianul care nu merge in "fusta", asculta disco/pop/rock, iar femeia care nu poarta voal, nu sunt musulmulmani, sunt altceva numai musulmani nu Posted Image
Aceia sunt de treaba
Esential este sa nu se contamineze cu extremism
Vezi ingrijorarea muftiului romaniei la extremismul islamic diseminat in romania prin asa zisele fundatii culturale islamice gen taiba, poarta cunoasterii etc
Cand vede musulmanca neaose dobrogeanca in fusta, poarta cunoasterii o ia deoparte si-i spune, nu-i bine, trebuie sa pui chador, esti in eroare
Foloseste vorbe bine mestesugite si de regula de la musulmanii neaosi romani si-o ia in freza

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Nu se contamineaza. Unii au plecat tocmai din cauza extremismului!
Lor trebuie sa le acordam incredere! Poate intr-o zi ei vor schimba ceva! Daca de la bun inceput ii tratam ca pe niste extremisti sunt mari sanse sa devina!

Edited by Bursul, 05 March 2013 - 16:11.


#22
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostBursul, on 05 martie 2013 - 16:01, said:

Nu se contamineaza. Unii au plecat tocmai din cauza extremismului!
Lor trebuie sa le acordam incredere! Poate intr-o zi ei vor schimba ceva! Daca de la bun inceput ii tratam ca pe niste extremisti sunt mari sanse sa devina!
Pai uite ce spune muftiul romaniei
În România islamul este de mai bine de opt secole. Am intrat în al IX-lea secol de când musulmanii trăiesc aici. Trebuie să îi mulţumim bunului Dumnezeu, nu au fost probleme. Sperăm că nici de acum încolo nu vor fi probleme. Dar, sincer, am anumite reţineri pentru că am văzut cum comunitatea noastră este deja dezbinată. Sunt grupări, grupuri, care intră în contact cu membrii comunităţii şi din păcate s-au dezbinat. Unii dintre ei practică religia după felul lor. Unii dintre ei nu mai acceptă obiceiurile şi tradiţiile bunicilor lor. Din nefericire, şi în România sunt astfel de curente radicale, dar încă nu s-au aprins atât de mult. Nu prezintă, la ora actuală, pericol. În Dobrogea nu sunt probleme foarte mari, momentan. Dar niciodată nu se ştie, pentru că şi în Dobrogea sunt tineri care au legături cu astfel de persoane, cu astfel de imami. Pentru aceşti tineri care au intrat în contact cu aceşti lideri spirituali şi s-au ataşat totalmente, nici o metodă nu poate să îi mai facă pe ei să-i răpească de acolo şi să nu mai depindă de ei. O dată ce există acel ataşament spiritual religios şi acea influenţă de a spăla creierul, nu cred că mai există o metodă de a-i aduce pe oameni să înţeleagă purul adevăr. Orice extremă dăunează societăţii.

#23
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Corect.
Un proverb daca nu ma insel egiptean zice ca poti spune magarului de 1000 ori ca e vaca, lapte de la el tot nu mulgi.
Asa si cu astia, poti zice de 1000 ori ca majoritatea nu e extremista, dar daca ei majoritar tot cu extremisti voteaza, chiar daca personal nu-s asa de rai, ce ne facem?

View PostBursul, on 05 martie 2013 - 16:01, said:

Nu se contamineaza. Unii au plecat tocmai din cauza extremismului!
Lor trebuie sa le acordam incredere! Poate intr-o zi ei vor schimba ceva! Daca de la bun inceput ii tratam ca pe niste extremisti sunt mari sanse sa devina!
...iar altii au plecat tocmai ca sa raspandeasca extremismul.
Asa putem avea incredere si-n comunism de pilda, poate-poate merge intr-o zi.
Mai exista si alt motiv pentru care un oarecare sa tina cu extremistii desi el personal nu e. Mentalitatea tribala foarte prezenta la ei. Chiar daca Abdul din Franta nu e extremist, dar tot e arab, si ca atare daca arabii francezi is extremisti va simti o imensa presiune sa fie si el, si-n general va merge cu ea.
Radicalizarea e in general inevitabila cand se aduna comunitati mari si incompatibile si de nivele foarte diferite la un loc.

Edited by searcher-star, 05 March 2013 - 17:55.


#24
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 05 martie 2013 - 15:46, said:

Aceia sunt de treaba
Esential este sa nu se contamineze cu extremism
Vezi ingrijorarea muftiului romaniei la extremismul islamic diseminat in romania prin asa zisele fundatii culturale islamice gen taiba, poarta cunoasterii etc
Cand vede musulmanca neaose dobrogeanca in fusta, poarta cunoasterii o ia deoparte si-i spune, nu-i bine, trebuie sa pui chador, esti in eroare
Foloseste vorbe bine mestesugite si de regula de la musulmanii neaosi romani si-o ia in freza

Think About, nimeni nu a facut asa ceva si nici nu am avut noi vreodata probleme cu Muftiatul, dimpotriva, suntem in relatii foarte cordiale, air intre noi si Taiba nu exista nici o legatura, noi suntem asociatie culturala shiita, daca nu stii despre ce vorbesti, lasa propaganda gratuita si citeste si tu ceva inteligent.

View Postpacopaco1967, on 05 martie 2013 - 14:20, said:

Distinctia trebuie facuta de liderii cultului islamic , acestia trebuie sa dea un comunicat prin care se dezic de acestia.

Oare a ascultat cineva videoul inainte de a-si exprima opinia? E chiar ridicol, Omid Safi insira acolo aproape toate organizatiile islamice care au denuntat actele teroriste. Dar e usor sa perpetuezi o prejudecata,  e greu sa te informezi, chiar si atunci cand ti se prezinta explicatile pe tava. Prostiutele de videouri irelevante pentru comunitatea islamica in general le-a vazut toata lumea, explicatile serioase le-ati lasat insa deoparte.

View PostThinkAbout, on 05 martie 2013 - 14:31, said:

Nu o vor da, islam=putere, bani, privilegii, fie ca-i vorba de liderii statelor islamice fie ca-i vorba de propagandistii fundatiilor islamice gen poarta cunoasterii
E ca in schita lui Caragiale cu refoooooormam pe aici pe acolo in punctele neesentiale
Insa de fapt nu reformam nimic dar sloganul hei rupist este mishto.


Nici macar nu ai ascultat videoul ca sa intelegi despre ce reforma se vorbeste, chiar nu ai simtul penibilului? Poate unul dintre cei 200 care au citit topicul au si ascultat, nu ti-e jena sa minti chiar in halul asta? :) Se pare ca nu. Videoul raspunde la toate intrebarile si pretentile care sunt expuse aici, insa, exemplar si simbolic pentru situatia generala a relatilor musulmani-nemusulmani, nimeni nu verifica, nimeni nu asculta, toti isi dau cu parerea in baza unui imaginar personal orientalist depasit de secole. Culmea, exact dupa un video care explica situatia. Stiam ca asa va fi, dar am vrut sa am dovezi certe. Prejudecata triumfa, nu ratiunea, nu interesul fata de realitate si adevar.

#25
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 05 martie 2013 - 18:49, said:

Nici macar nu ai ascultat videoul ca sa intelegi despre ce reforma se vorbeste, chiar nu ai simtul penibilului? Poate unul dintre cei 200 care au citit topicul au si ascultat, nu ti-e jena sa minti chiar in halul asta? Posted Image Se pare ca nu. Videoul raspunde la toate intrebarile si pretentile care sunt expuse aici, insa, exemplar si simbolic pentru situatia generala a relatilor musulmani-nemusulmani, nimeni nu verifica, nimeni nu asculta, toti isi dau cu parerea in baza unui imaginar personal orientalist depasit de secole. Culmea, exact dupa un video care explica situatia. Stiam ca asa va fi, dar am vrut sa am dovezi certe. Prejudecata triumfa, nu ratiunea, nu interesul fata de realitate si adevar.
Pai faceti reforma si lasati-ma pe mine in pace
Deci cand vom vedea rezultatele?
Daca nu vedem rezultate inseamna ca eu nu m-am inselat ci ca tu ai defilat cu videouri hei rupiste
Deci reformare placuta ca nu va tine nimeni.

View Postpoarta-cunoasterii, on 05 martie 2013 - 18:49, said:

Think About, nimeni nu a facut asa ceva
Hai sa vezi cum minti referitor la nimeni
Casa muftiului a fost sparta in noaptea de revelion, ce comenteaza musulmanii pe forum
Dan(Taiba)
Posted 02 January 2012 - 12:35 PM
Probabil ca dacă valoarea bunurilor și bijuteriilor furate este cea reală, ea trebuie să figureze si în "Declarația de avere".
De asemenea, dacă ar exista acolo, probabil că ar trebui să existe și corelație între valoarea veniturilor domnului muftiu (în mare parte constituite, cum este normal, din salariul oferit de legea bugetară unică) și cea a bunurilor imobile, în acest caz.
Voi încerca inshaAllah să calculez în zilele următoare și un salariu aproximativ, care să constituie o bază reală de discuție a corespondenței sau lipsei de echivalare cu partea din patrimoniul declarat dispărut. Variantele de calcul le voi posta pe forum, pentru ca sunt date de interes public.
Maryah(Taiba)
Posted 02 January 2012 - 12:55 PM
Assalamu aleikum ,
Nu stiu ce e mai grav , faptul ca muftiul sarbatoreste Revelionul sau ca a fost deposedat de avere. Allah stie insa cu siguranta.
Gabi(nevasta sefului Taiba)
Puterea exemplului exista la muftiu, caci el, conform propriilor spuse, propovaduieste islamul "turcic" nu cel "arabic", care este extremist prin definitie. Si se inscrie perfect in seria de evenimente pe placul lui, musulmanii din Constanta inca nu au uitat concertul de Laylatul Qadr de acum cativa ani.
Cum spuneam daca nu v-as cunoaste mai poarta toate alifiile  as mai spune.

Attached Files


Edited by ThinkAbout, 05 March 2013 - 19:02.


#26
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Ce legatura e intre Poarta Cunoasterii si Taiba? Tu te-ai referit la noi. Nu ma intereseaza ce face Taiba, noi avem o relatie foarte buna cu Muftiatul, nu avem nimic de impartit si suntem pe aceeasi linie in denuntarea extremismului si a influentelor extremiste. Mai verifica si tu de la sursa informatiile inainte de a prezenta ca adevar supozitiile tale subiective, bazate pe antipatii personale.

De ce nu asculti videoul, Solstice? S-ar putea sa iti placa, de fapt sigur ti-ar fi placut daca interesul tau fata de reforma islamica era unul autentic. Dar cum tu nu vrei decat scandal pe forumuri si insulte, te incomodeaza sa constati o viziune echilibrata, critica si autocritica, corecta, din partea musulmanilor.

Edited by poarta-cunoasterii, 05 March 2013 - 19:13.


#27
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Ce o mai aburesti cum iti convine.
Nimeni ca si termen folosit de tine in concept ce inseamna?

View Postpoarta-cunoasterii, on 05 martie 2013 - 18:49, said:


Think About, nimeni nu a facut asa ceva
Si foarte bine nu va tin eu sa nu va reformati.
Mai mult, ma rog incontinuu la Dumnezeu sa o faceti ca ne-am saturat de killerelile intrareligioase.
Gasiti o cale gasiti ceva si puneti stop o data pentru totdeauna acestei nebunii generalizate.
Tu stai comod in Romania si pesemne ca-ti este usor sa vorbesti, noua aici in Liban nu ne vine atat de usor cu atatia fanatici pe cap care edicteaza cate o fatwa cu indemn la jihad contra musulmanilor shiiti ori sunniti.
Deci faceti o data reformele ca noi ne-am saturat sa va contabilizam mortii.

#28
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostBursul, on 05 martie 2013 - 15:24, said:

Sunt multi musulmani care au adoptat un stil de viata occidental! Se imbraca in blugi, fuste, merg la film, fac sport, merg in baruri, au prieteni/colegi crestini, atei etc! Nu consuma alcool, merg la moschee sa se roage, tin Ramadanul, dar nu te bat la cap cu religia lor.

Insa am observat o tendinta aici pe forum: daca nu esti extremist nu esti musulman. Arabul, turcul, indonezianul care nu merge in "fusta", asculta disco/pop/rock, iar femeia care nu poarta voal, nu sunt musulmulmani, sunt altceva numai musulmani nu Posted Image
Nu stiu cati dintre cei care se exprima furtunos pe aici au fost in tari islamice si au trait printre ei. Dar sunt extrem de vehementi in ceea ce ii priveste. La unii e destul de usor de inteles motivul. La ceilalti cred ca e o ura viscerala, in schimb. Posted Image

Edited by mario_bril, 05 March 2013 - 19:29.


#29
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Ai spus asta, Think About, ce le tot invartesti:

Quote

Vezi ingrijorarea muftiului romaniei la extremismul islamic diseminat in romania prin asa zisele fundatii culturale islamice gen taiba, poarta cunoasterii etc
Cand vede musulmanca neaose dobrogeanca in fusta, poarta cunoasterii o ia deoparte si-i spune, nu-i bine, trebuie sa pui chador, esti in eroare
Ai mentionat numele asociatiei noastre. Demonstreaza-ti afirmatiile, unde am sustinut noi vreodata chadorul, in comunitate sau in afara ei, si cand ne-a apostrofat vreodata pe noi Muftiul? Vezi cum minti? Tu ai niste clisee, acuzatii robot si schimbi numele in functie de ce musulman posteaza pe forum. Daca e sunnit, il acuzi pentru ce face Taiba, acum ca am aparut si noi, inlocuiesti Taiba cu numele nostru. Fara principii, fara informare, fara dovezi, scandal sa iasa si sa te eliberezi de veninul din inima, nu conteaza pe cine ataci, musulman sa fie, e suficient.

Edited by poarta-cunoasterii, 05 March 2013 - 19:35.


#30
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

View Postsearcher-star, on 05 martie 2013 - 10:20, said:

1Deah... la noi acasa sa tacem din gura cand ne injura si ameninta altii...
2,4 Inteleg ca esti un corect politic ofticos care uraste tot ce tine de civilizatia care-l hraneste si iubeste orice barbarie.
3Manipularea cea mai ordinara e atunci cand esti determinat sa-ti urasti fratii si sa-ti adori dusmanii de moarte.
5Ma simt cu pistolul la tampla. De fapt, la ceafa mai degraba.
Din cauza corectilor politic in primul rand, si al imigrantilor in al doilea.


Vorbe goale!!

ps.Sa stii ca fobia prezentata la punctul cinci are tratament.

#31
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmario_bril, on 05 martie 2013 - 19:29, said:

Nu stiu cati dintre cei care se exprima furtunos pe aici au fost in tari islamice si au trait printre ei. Dar sunt extrem de vehementi in ceea ce ii priveste. La unii e destul de usor de inteles motivul. La ceilalti cred ca e o ura viscerala, in schimb. Posted Image

Ce ma ingrijoreaza e ca noi avem pretentia ca occidentalii sa nu ne mai numeasca pe toti hoti, lenesi si tigani! Dar orice occidental care a avut de-a face cu un roman cinstit stie sa faca diferenta!

Cand ne uitam in ograda noastra facem exact la fel. Ii bagam pe toti musulmanii in aceeasi oala, dar avem pretentii de la altii!

#32
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 05 martie 2013 - 19:34, said:

Ai mentionat numele asociatiei noastre. Demonstreaza-ti afirmatiile, unde am sustinut noi vreodata chadorul, in comunitate sau in afara ei, s
Pe forum cand am pus poza cu Haifa
Ai replicat ceva de genul si daca era cu chador nu era la fel de frumoasa
Nu stiu cum arata in chador, insa arata-mi un link in care asociatia poarta cunoasterii militeaza pentru dreptul femeii islamice de a se imbraca cum doreste.

View PostBursul, on 05 martie 2013 - 19:45, said:

Cand ne uitam in ograda noastra facem exact la fel. Ii bagam pe toti musulmanii in aceeasi oala, dar avem pretentii de la altii!
De fapt Romania este cel mai ok stat din punctul asta de vedere, nu baga pe nimeni in nici o oala.
Muftiatul este cheia, de aceea cine-i impotriva musulmanilor aborigeni vor alt islam

#33
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostBursul, on 05 martie 2013 - 19:45, said:

Ce ma ingrijoreaza e ca noi avem pretentia ca occidentalii sa nu ne mai numeasca pe toti hoti, lenesi si tigani! Dar orice occidental care a avut de-a face cu un roman cinstit stie sa faca diferenta!

Cand ne uitam in ograda noastra facem exact la fel. Ii bagam pe toti musulmanii in aceeasi oala, dar avem pretentii de la altii!
Eu am avut colegi de facultate musulmani. Eram prieteni. Naiba stie ca erau si se comportau la fel ca toti oamenii. De multe ori treceam pe la ei prin camine. Nu i-am vazut nici macar o singura data sa faca macar o referinta la islam.

#34
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostThinkAbout, on 05 martie 2013 - 19:50, said:

Pe forum cand am pus poza cu Haifa
Ai replicat ceva de genul si daca era cu chador nu era la fel de frumoasa
Nu stiu cum arata in chador, insa arata-mi un link in care asociatia poarta cunoasterii militeaza pentru dreptul femeii islamice de a se imbraca cum doreste.


Replica aceea ti-a fost adresata tie, cea care judeca femeia dupa felul in care arata fizic, nu dupa valoarea sa ca fiinta umana, inteligenta, altruista etc. Aceeasi femeie, cu aceleasi acte caritabile ti-ar fi fost antipatica daca avea chador.
Arata-mi tu o postare unde nu am sustinut dreptul femeii de a purta ceea ce doreste. Peste tot am spus ca e la fel de despotic sa ii impui unei femei sa poarte hijab, si la fel de despotic sa ii impui sa se dezbrace. Trebuie sa lasi femeia sa aleaga. Dar tu nu vezi decat o parte a problemei.

#35
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 05 martie 2013 - 20:22, said:

Replica aceea ti-a fost adresata tie, cea care judeca femeia dupa felul in care arata fizic, nu dupa valoarea sa ca fiinta umana, inteligenta, altruista etc. Aceeasi femeie, cu aceleasi acte caritabile ti-ar fi fost antipatica daca avea chador.
Arata-mi tu o postare unde nu am sustinut dreptul femeii de a purta ceea ce doreste. Peste tot am spus ca e la fel de despotic sa ii impui unei femei sa poarte hijab, si la fel de despotic sa ii impui sa se dezbrace. Trebuie sa lasi femeia sa aleaga. Dar tu nu vezi decat o parte a problemei.
Replica aceea a fost o judecata a ta.
Eu am pus doar o fotografie.
Prin urmare lasa filosofeala acuzatiilor de o parte cu ce mi-ar place mie cand ti se termina textele.

#36
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View PostThinkAbout, on 05 martie 2013 - 15:46, said:

Aceia sunt de treaba
Esential este sa nu se contamineze cu extremism
Vezi ingrijorarea muftiului romaniei la extremismul islamic diseminat in romania prin asa zisele fundatii culturale islamice gen taiba, poarta cunoasterii etc


Prin ce este extremista Taiba ? Sunt oameni ca mine si ca tine. Sora unui sef de la Taiba este musulmanca si umbla imbracata-n blugi si-n tricou,care-i problema deci,unde-i chadorul ?
Ai cunoscut personal pe cineva de la Taiba ? Sunt oameni de treaba,asculta la mine ca n-am nici un interes sa te mint si nici nu castig nimic daca te fac sa-ti schimbi parerea. S-a vehiculat prin media,internet,etc ca ar fi fost ceva legaturi cu miscarile etremiste islamice. Nu este adevarat. Nu a fost o alta sociatie islamica mai controlata la sange de SRI,SIE sau DIICOT. Niciodata nu s-a dovedit
nimic. Iti dai seama ca daca ar fi existat macar un sambure de adevar era desfiintata de mult timp. Ce este intre muftiat si asociatie e alta mancare de peste dar care nu are nici o legatura cu extremismul.Muftiatului nu-i convine ca asociatia organizeaza diferite activitati de ajutorare a unor musulmani mai saraci. Muftiatul nu are bani ori nu stie sa-i stranga,ori nu stie sa-i faca ,ori daca sunt nimeni nu stie unde se duc. Cum necum asociatia se descurca cu actiunile caritabile si de aici toate discutiile.
De asociatia fratilor nostri shiiti nu stiu prea multe dar nu cred nici in ruptul capului ca ar avea vreo legatura cu extremismul islamic iar asta tot din aceleasi considerente: baietii cu bluetooth-ul in ureche vegheaza iar romania din acest punct de vedere este bine pazita.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate