Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Romtelecom a subcontractat zeci de firme pentru extinderea retelei de fibra optica

- - - - -
  • Please log in to reply
577 replies to this topic

#559
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Lasa-i sa vina cu cit mai multe chestii ca sa am de unde alege. Sa vad apoi daca concurenta face o miscare in plus.

#560
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 14.05.2010

 ovi_popa, on 15 aprilie 2014 - 01:32, said:

In Oradea Romtelecom baga fibra prin canale cu angajatii iar in urma lor vine ceva firma cu cablarea la bloc ,dar se misca foarte repede ...daca o tin asa cartierul unde locuiesc e gata in câteva săptămâni:) păcat ca nu au făcut asa mai demult ..
In craiova magistralele sunt trase de aproape un an si de abia au cablat 2cartiere.Mai nou am observat ca fac noduri optice spre releele cosmote ptr implementare 4g iar pe fibrele trase de digi a inceput sa scrie vodafone cred ca astia doi pregatesc ceva in comun.

#561
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Prevad ca Rds va fi cumparat de Vodafon merg pe releele lor de telefonie mobila si sunt amanetati la banci pana si abonatii  om trai si om vedea

#562
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 14.05.2010

 pleteab, on 15 aprilie 2014 - 09:49, said:

Prevad ca Rds va fi cumparat de Vodafon merg pe releele lor de telefonie mobila si sunt amanetati la banci pana si abonatii  om trai si om vedea
asta cred si eu oricum am auzit niste zvonuri ca vor oferi in viitor si servicii de tip 4play.Am fazut ca su umplut stalpii de fibre orange si au conectate si firme pe aceste fibre

#563
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 05.03.2006

 ovi_popa, on 15 aprilie 2014 - 01:32, said:

In Oradea Romtelecom baga fibra prin canale cu angajatii iar in urma lor vine ceva firma cu cablarea la bloc ,dar se misca foarte repede ...daca o tin asa cartierul unde locuiesc e gata in câteva săptămâni:) păcat ca nu au făcut asa mai demult ..

Ce deranjeaza mai mult in tara asta este jumatatea de adevar. In ce cartier locuiesti tu in Oradea si ai vazut fibra trasa de Romtelecom in bloc? Da romtelecom are fibra trasa prin canale intre DSLAM-urile ADSL sau pt a oferi abonamente pt firme, cu banda garantata foarte scumpe. Mai traiesc si altii in orasul asta si e o intelegere cu RDS sa nu intre Romtelecom sau UPC.

#564
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 14.05.2010

 paul_bh, on 15 aprilie 2014 - 23:17, said:


Ce deranjeaza mai mult in tara asta este jumatatea de adevar. In ce cartier locuiesti tu in Oradea si ai vazut fibra trasa de Romtelecom in bloc? Da romtelecom are fibra trasa prin canale intre DSLAM-urile ADSL sau pt a oferi abonamente pt firme, cu banda garantata foarte scumpe. Mai traiesc si altii in orasul asta si e o intelegere cu RDS sa nu intre Romtelecom sau UPC.
astia ataca doar zonele unde nu este decat rds si are reteaua din zona blocurilor la nivel de ftth daca este si upc nu vin prietenii stiu de ce

#565
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

 paul_bh, on 15 aprilie 2014 - 23:17, said:


Ce deranjeaza mai mult in tara asta este jumatatea de adevar. In ce cartier locuiesti tu in Oradea si ai vazut fibra trasa de Romtelecom in bloc? Da romtelecom are fibra trasa prin canale intre DSLAM-urile ADSL sau pt a oferi abonamente pt firme, cu banda garantata foarte scumpe. Mai traiesc si altii in orasul asta si e o intelegere cu RDS sa nu intre Romtelecom sau UPC.

deci sa inteleg ca ei sau inteles si tu ai inteles ? e deranjant ca intrebi daca tu zici "ca stii mai bine ".totusi lucrezi la romtelecom ? cartier nufaru si iosia sunt lucrari in curs,am sa le fac poze sa fiu baiat dar sa faci si tu o poza unde scrie ca rtc cu rds sau inteles ,sa aduci dovada sa vada LUMEA ca nu minti !!!!

paul vezi ca mai sunt si altii in orasul asta ..aaaa tu esti de la tara scuze ..ce sat zici ca stai ?

#566
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 14.05.2010

 ovi_popa, on 16 aprilie 2014 - 06:45, said:

deci sa inteleg ca ei sau inteles si tu ai inteles ? e deranjant ca intrebi daca tu zici "ca stii mai bine ".totusi lucrezi la romtelecom ? cartier nufaru si iosia sunt lucrari in curs,am sa le fac poze sa fiu baiat dar sa faci si tu o poza unde scrie ca rtc cu rds sau inteles ,sa aduci dovada sa vada LUMEA ca nu minti !!!!

paul vezi ca mai sunt si altii in orasul asta ..aaaa tu esti de la tara scuze ..ce sat zici ca stai ?
ca sa intelegi de la a monta pat-cablurile si a da in functie reteaua este cale foarte lunga care poate dura si 7luni pana sa se monteze spliterul optic in cutia telefonica de la parter oricum aia la rds nu au intelegere decat cu vodafone daca au atacat si oradea  locul de nastere al tvsului prevad o brusca cadere a rds avand in vedere ca rtc vine cu pachetul filmbox,discovery,hbo si hbo comedy deci scapa  clienti rds de cele 44 de digi

#567
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 05.03.2006

 ovi_popa, on 16 aprilie 2014 - 06:45, said:

deci sa inteleg ca ei sau inteles si tu ai inteles ? e deranjant ca intrebi daca tu zici "ca stii mai bine ".totusi lucrezi la romtelecom ? cartier nufaru si iosia sunt lucrari in curs,am sa le fac poze sa fiu baiat dar sa faci si tu o poza unde scrie ca rtc cu rds sau inteles ,sa aduci dovada sa vada LUMEA ca nu minti !!!!

paul vezi ca mai sunt si altii in orasul asta ..aaaa tu esti de la tara scuze ..ce sat zici ca stai ?

Impertinenta-i mare la dumneata! Sunt chiar din Oradea, stau in Oradea de cand m-am nascut si nu a tras Romtelecom nici o fibra nici in Nufarul nici in Iosia. Intelegerile se fac in secret, ca cea dintra Basescu si Ponta sau Antonescu, fara poze, dovezi, dar astept pozele dumitale.

#568
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014
E greu cu tine....

#569
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014
Adevaru e ca si Romtelecom are venit anual de 610 milioane de euro , rds are de 500 milioane euro , upc 100 milioane euro .,dar Romtelecom la ce venit are si a avut toate orasele trebuiau  sa fie cablate deja nu cum e acuma se caca pe ei sa cableze Orase mari acum in 2014...dar întrebarea mea e ce ar face in locul UPC, care are venit de 100 milioane euro?si tot se extind încet...@devaru e ca unde e statul actionar nimic nu merge bine;))si 5 % daca e statu fac ei cumva sa strice treaba

#570
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 lau83, on 15 aprilie 2014 - 23:37, said:

daca este si upc nu vin prietenii stiu de ce
De ce?! :huh: Spune-mi in privat, macar.

#571
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,935
  • Înscris: 14.10.2008
Pact de neagresiune Ribentropp-Molotov intre RTC si UPC asa cum era intre RDS si Ass-tral pe vremuri?

#572
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred, tre' sa fie altceva la mijloc. ( Apropo, la noi in Timis niciodata nu s-a numit Astral, ci Analog :D )

#573
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
In Melinesti, Dolj, Romtelekom a tras fibra ,dar imparte net prin ea doar firmelor. Persoanele fizice stau cu sarma de cupru .

#574
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai da, ca firmele pompeaza bani grei pentru fibra aia.

#575
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
În București, cunosc o fostă angajată Romtelecom are fibră, în timp ce restul blocului o „arde” pe maxim 16 Mbps.

#576
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bravo ei. :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate