Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

TV Samsung: seria F 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
409 replies to this topic

#397
bugy1231

bugy1231

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.12.2011

 mandrku, on 20 martie 2015 - 06:46, said:

Despre ce meniu vorbesti? Panel Type.

Meniul ascuns al tv-ului.INFO+MENU+MUTE+POWER.
In poza atasata,la Option exista tipul de panel 46A2UFEE,acela ma intereseaza.Daca este acest tip sau 46A2UF8E.

Attached Files


Edited by bugy1231, 20 March 2015 - 10:05.


#398
puiut

puiut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 11.04.2003
Se pot folosi si ochelari pasivi pentru 3D?
La carrefour au un set hama 5 bucati, utilizabili pentru orice marca tv.

#399
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008

 puiut, on 27 martie 2015 - 15:50, said:

Se pot folosi si ochelari pasivi pentru 3D?
La carrefour au un set hama 5 bucati, utilizabili pentru orice marca tv.

Nu!

#400
puiut

puiut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 11.04.2003
Multumesc pentru raspuns

#401
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Bună ziua, mi-am făcut cont pe "Mydigipack", am uploadat câteva filmuleţe, am instalat şi am activat aplicaţia "Mydigipack" pe TV-ul meu Samsung UE32F6400. Problema este următoarea: indiferent de calitatea videoclipurilor upload-ate, pe tv imaginea e afişată dor în 4:3 şi la o calitate mizerabilă! Am "Mydigipack" şi pe PC, şi pe Smartphone, şi calitatea imaginii este excelentă! O fi vorba despre o limitare a aplicaţiei pentru tv-uri?
În altă ordine de idei, "locaţiile" Dropbox şi Onedrive din meniul media al TV-ului pot reda doar fişierele din PC, sau şi pe cele din "cloud"? ( că eu unul nu am reuşit asta nicicum )...

#402
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
stiu ca e off topic,dar totusi spun aici ca am un 40F8000 impecabil,vreau sa scap de el,la 3000 lei...poate e cineva interesat,

#403
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

 cutinastefan, on 18 aprilie 2015 - 14:49, said:

Bună ziua, mi-am făcut cont pe "Mydigipack", am uploadat câteva filmulețe, am instalat și am activat aplicația "Mydigipack" pe TV-ul meu Samsung UE32F6400. Problema este următoarea: indiferent de calitatea videoclipurilor upload-ate, pe tv imaginea e afișată dor în 4:3 și la o calitate mizerabilă! Am "Mydigipack" și pe PC, și pe Smartphone, și calitatea imaginii este excelentă! O fi vorba despre o limitare a aplicației pentru tv-uri?
În altă ordine de idei, "locațiile" Dropbox și Onedrive din meniul media al TV-ului pot reda doar fișierele din PC, sau și pe cele din "cloud"? ( că eu unul nu am reușit asta nicicum )...
Cum ai conexiunea pe tv . wifi sau fir?
Posibil sa fie de la viteza de transfer.

#404
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013

 mandrku, on 07 iunie 2015 - 08:48, said:

Cum ai conexiunea pe tv . wifi sau fir?
Posibil sa fie de la viteza de transfer.
Pe fir, Fiberlink 100 de la Digi... Pe One Drive merge ok...

#405
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Nu este de la viteza netului. Mai sapa, eventual vezi pe forumul dedicat aplicatiei Mydigipack, poate au ei ceva limitari desi daca vezi bine pe alte Dispozitive nu au nimic.

#406
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
Mi-a aparut ceva pe ecran,de genul: "New update"....am dat update si acum am versiunea T-FXPDEUC-9999.0   Precizez ca inainte am avut 1125.1.ce sa fac sa revin la asta ultima de am avut-o?

#407
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
De ce sa revii? Ai probleme cu asta?

#408
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
Vreau sa revin, caci cu 9999.0 nu se mai vede asa de frumos si colorat.

#409
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
Buna ziua,
Detin un televizor LED Samsung model UE32F5300 caruia ii trbuie un adaptor pentru wi-fi.
Din cate am citit pe internet, modelul compatibil de adaptor ar fi WIS12ABGNX, dar din pacate nu se mai gaseste la noi. Eventual pe e-bay s-ar putea comanda. Alte alternative de adaptoare compatibile non-Samsung existente pe piata romaneasca, sa si functioneze, exista? Multumesc.

#410
george11111

george11111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.09.2012
Buna ziua, am fost sa testez un TV Samsung UE46F700 de pe un site de anunturi si cand l-am comutat pe 3D flicare o portiune din ecran. Omul cere 1500 lei pe el spunandu-mi ca nu crede ca e defect, dar eu am tot citit pe forumuri si stiu ca are o problema de la sursa sau panel sau altceva, poate stie cineva mai bine. Avand in vedere defectiunea poate stie cineva cat ar fi costul reparatiei ca sa negociez cu omul. Multumesc, o zi buna!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ATXW8uA8_0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by george11111, 21 January 2020 - 20:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate