Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Asa se manifesta hemoroizi?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
szokecigany

szokecigany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2013
Am fost diagnosticat cu H. Pyori si am urmat tratament cu doua antibiotice.
Pe parcursul tratamentului am avut diaree (probabil efect advers al antibioticelor), insa cam de vreo 3-4 zile am inceput sa simt dureri atunci cand fac "treaba mare" in zona anusului. Durerile le simt ca un fel de arsura.
Azi  nu am avut diaree doar scaun moale, insa cand m-am sters mi-am dat seama ca sangerez. Am luat o oglinda si m-am uitat ce se intampla acolo jos, insa nu vad nimic iesit din comun.  Dureri de stomac nu am, si nici anusul nu ma doare atunci cand nu sunt la toaleta.
Alte simptome: mancarimi.

Aveti idee ce ar putea fi?

Edited by szokecigany, 28 February 2013 - 12:09.


#2
add001

add001

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.02.2013
Poate fi vorba de hemoroizi interni (daca zici ca nu vezi nimic) sau poate fi vorba de o fisura anala.
Recomandarea mea este sa te duci sa-ti faci un control medical (colonoscopie) ca sa stii exact despre ce este vorba si sa urmezi tratamentul adecvat.

#3
Dorin_78

Dorin_78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 09.02.2013
toate sunt simptome ale hemoroizilor.

stai cu fundul in apa calda(10-15 min) si vezi daca iese ceva afara(fara oglinda, e indeajuns sa te pipăi, si daca simti ceva mai tare intr-o anumita zona a rectului decat in alta). daca iese ceva, sa nu tragi de ei sau sa-i apesi prea tare. lasa-i aşa ca se retrag singuri

Edited by Dorin_78, 28 February 2013 - 12:33.


#4
szokecigany

szokecigany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2013
Mersi mult Dorin pentru sfat. Sora mea a avut acum cateva luni are si ceva unguient am sa il folosesc si eu.  (probabil nu imi va face mai rau ).

Eu de aceea eram in dubii fiindca din cate stiu hemoroizii se fac dupa constipari ...eu am avut diaree o saptamana.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Durerile alea ca un fel de "arsura" pot fi date si de ph-ul foarte mic al continutului intestinal,pe timpul tratamentului,nu ai luat cumva si inhibitori ai pompei de protoni(omeran,levant,etc).?Ai facut un test sa vezi daca ai scapat de Helicobacter,ea poate evolua asimptomatic destul de mult...

#6
szokecigany

szokecigany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2013

 xeleron, on 28 februarie 2013 - 12:57, said:

Durerile alea ca un fel de "arsura" pot fi date si de ph-ul foarte mic al continutului intestinal,pe timpul tratamentului,nu ai luat cumva si inhibitori ai pompei de protoni(omeran,levant,etc).?Ai facut un test sa vezi daca ai scapat de Helicobacter,ea poate evolua asimptomatic destul de mult...

Mi-a dat sa mai iau pe langa antibiotice rabeprazol-natrium (nume pastila Rabyprex). asta am luat si vreo trei saptamani inainte de tratament si mi-a zis sa iau in timpul tratamentului  si dupa cate doua pe zi, una dimineata si una seara.

Nu am facut test, abia ieri am terminat tratamentul. Azi pe langa Rabyprex am luat si o pastila probiotica. (de asta nu am luat pana acum).

Edited by szokecigany, 28 February 2013 - 13:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate