Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

PlayStation 4 (+ review!)

- - - - -
  • Please log in to reply
1126 replies to this topic

#37
JeNeI

JeNeI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2007

View Postchesterb, on 23 iunie 2013 - 09:09, said:


Nu-i bundle. E PS4 + Battlefield 4, separate.

:P

http://www.amazon.co...ogames_img?vs=1

#38
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View PostJeNeI, on 23 iunie 2013 - 09:40, said:

Nu e bundle! , e un ps4 de 399$ + 100$ jocul.

#39
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007
Eu şi SfântulLike suntem faraoni şi avem dreptate...

#40
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

View Postrayden26, on 23 iunie 2013 - 08:20, said:

De ce va inghesuiti toti la precomanda ? Nu mai bine mai asteptati putin si poate apar oferte cu bundle-uri ?
PS4 este backwards compatible deci pana iau jocuri PS4, pot sa folosesc linistit cele de PS3 iar de bundle-uri in general am stat mai departe, nu pot sa explic de ce, pur si simplu nu-mi inspira incredere.

#41
JeNeI

JeNeI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2007

View Postfr33pr0d, on 23 iunie 2013 - 11:54, said:


PS4 este backwards compatible deci pana iau jocuri PS4, pot sa folosesc linistit cele de PS3 iar de bundle-uri in general am stat mai departe, nu pot sa explic de ce, pur si simplu nu-mi inspira incredere.

Gresesti.Nu poti juca jocuri de PS3 pe PS4 prin inserarea discurilor.Se vor putea juca online prin serviciul "Gaikai".

#42
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View PostJeNeI, on 23 iunie 2013 - 12:36, said:

Gresesti.Nu poti juca jocuri de PS3 pe PS4 prin inserarea discurilor.Se vor putea juca online prin serviciul "Gaikai".
Serviciu care nu va fi lansat odată cu PS4.

#43
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

View PostJeNeI, on 23 iunie 2013 - 12:36, said:

Gresesti.Nu poti juca jocuri de PS3 pe PS4 prin inserarea discurilor.Se vor putea juca online prin serviciul "Gaikai".

Se pare ca ai dreptate.. Poate se gandesc si ei sa autentifice cumva jocurile de pe PS3 (si sa pot descarca jocul in versiune digitala) sa nu fiu nevoit sa tin 2 console una langa alta (cu siguranta nu o sa cumpar versiunile PS4 ale acelorasi jocuri). Eventual jocurile sa fie activate pe userul X de PSN si cand intri in Store sa le poti descarca. Pare mai putin costisitor decat sa se complice cu emulare si/sau servere could, etc. Daca ei se gandesc ca o sa faca mai multi bani fortandu-ne sa cumparam versiunile PS4, cu banii pe care o sa ii dea pe development, ajung probabil la aceeasi branza, doar ca fanii vor fi mai fericiti daca nu sunt fortati sa cumpere acelasi joc de 2 ori.

#44
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View Postfr33pr0d, on 23 iunie 2013 - 17:41, said:


Se pare ca ai dreptate.. Poate se gandesc si ei sa autentifice cumva jocurile de pe PS3 (si sa pot descarca jocul in versiune digitala) sa nu fiu nevoit sa tin 2 console una langa alta (cu siguranta nu o sa cumpar versiunile PS4 ale acelorasi jocuri). Eventual jocurile sa fie activate pe userul X de PSN si cand intri in Store sa le poti descarca. Pare mai putin costisitor decat sa se complice cu emulare si/sau servere could, etc. Daca ei se gandesc ca o sa faca mai multi bani fortandu-ne sa cumparam versiunile PS4, cu banii pe care o sa ii dea pe development, ajung probabil la aceeasi branza, doar ca fanii vor fi mai fericiti daca nu sunt fortati sa cumpere acelasi joc de 2 ori.
Steam for PS4 FTW

#45
JeNeI

JeNeI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2007

View Postfr33pr0d, on 23 iunie 2013 - 17:41, said:



Se pare ca ai dreptate.. Poate se gandesc si ei sa autentifice cumva jocurile de pe PS3 (si sa pot descarca jocul in versiune digitala) sa nu fiu nevoit sa tin 2 console una langa alta (cu siguranta nu o sa cumpar versiunile PS4 ale acelorasi jocuri). Eventual jocurile sa fie activate pe userul X de PSN si cand intri in Store sa le poti descarca. Pare mai putin costisitor decat sa se complice cu emulare si/sau servere could, etc. Daca ei se gandesc ca o sa faca mai multi bani fortandu-ne sa cumparam versiunile PS4, cu banii pe care o sa ii dea pe development, ajung probabil la aceeasi branza, doar ca fanii vor fi mai fericiti daca nu sunt fortati sa cumpere acelasi joc de 2 ori.

Au cumparat serviciul "Gaikai" deci daca vor sa-si scoata banii de pe urma ei,atunci nu vor implementa alt mod de a juca jocurile de PS3.

Cele doua console au arhitecturi diferite deci normal ca nu merg cele de PS3.

Am auzit ceva de jocurile deja cumparate,parca ele ar merge cu "Gaikai" dar nu stiu sigur. (Please don't shoot the messager)


Edited by JeNeI, 23 June 2013 - 18:13.


#46
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Deci s-ar putea sa puna o taxa pe serviciul respectiv sau (cu putin mai mult noroc) sa vina odata cu PSN Plus Posted Image

#47
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View Postfr33pr0d, on 23 iunie 2013 - 21:31, said:

Deci s-ar putea sa puna o taxa pe serviciul respectiv sau (cu putin mai mult noroc) sa vina odata cu PSN Plus Posted Image
Parcă am citit undeva că va veni cu PSN Plus.

#48
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

View Postchesterb, on 23 iunie 2013 - 17:43, said:

Steam for PS4 FTW
Pai cam asa e demult Posted Image Tot ce cumperi de pe un cont (in format digital de pe Store), in contul respectiv moare Posted Image Singura diferenta e ca il poti descarca de un numar finit de ori (care e destul de mic.. 20 parca citisem undeva). Nu stiu daca au modificat limita asta sau nu, eu n-am avut nevoie decat de vreo 2 ori (cand am schimbat ps3 phat cu p3 slim).

View Postchesterb, on 23 iunie 2013 - 21:57, said:

Parcă am citit undeva că va veni cu PSN Plus.
Ar fi ideal.. am deja PS Plus Posted Image

Edited by fr33pr0d, 23 June 2013 - 23:15.


#49
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View Postfr33pr0d, on 23 iunie 2013 - 23:14, said:

Ar fi ideal.. am deja PS Plus Posted Image
Mie mi-ar plăcea să bage HBO Go şi la noi.

#50
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Se pot face precomenzi si in Romania. As specifica magazinul, da` imi e frica de warn =)). 1800 RON consola cu 500GB.

#51
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View PostMegaDigitaler, on 02 iulie 2013 - 09:48, said:

Se pot face precomenzi si in Romania. As specifica magazinul, da` imi e frica de warn =)). 1800 RON consola cu 500GB.
Da boss. Şi la emag şi la Altex poţi face precomenzi.

#52
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
Daca aceste companii care au "precomanzi" la PS4.au adoptat aceasta strategie s-ar datora faptului ca PS4 e un produs "editie limitata" sau rodul unei reduceri de 3-4 mil fata de pretul PS 4 la momentul lansarii,as intelege aceasta tactica.Altfel nu gasesc rostul acestor precomenzi.

#53
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Nebuni sa fie sa-l faca editie limitata si sa nu stoarca cat pot din o consola asa de asteptata. Multi fac precomanda ca sa fie siguri ca au o consola rezervata si ca nu se intampla cum a fost la lansarea PS3 (cand magazinele au ramas fara stoc in doar cateva ore, in ciuda pretului care era de 2 ori si jumatate mai mare decat acum).

#54
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

View Postfr33pr0d, on 03 iulie 2013 - 16:50, said:

Nebuni sa fie sa-l faca editie limitata si sa nu stoarca cat pot din o consola asa de asteptata. Multi fac precomanda ca sa fie siguri ca au o consola rezervata si ca nu se intampla cum a fost la lansarea PS3 (cand magazinele au ramas fara stoc in doar cateva ore, in ciuda pretului care era de 2 ori si jumatate mai mare decat acum).
eu mi-am făcut precomandă pentru că sunt puternic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate