Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Orange TV - numai aici despre probleme, întrebări și informații.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25283 replies to this topic

#55
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

 vio73, on 03 martie 2013 - 08:30, said:


Așteptăm cu interes să fie ceva de calitate, la prețuri competitive, dar trebuie să vedem și ceva oficial în afară de zvonistică!Posted Image
Daca ar fi sa judecam dupa modelul polonez, ar trebui sa avem preturi intre 100 si 250 lei. Daca vor tine seama ca la noi salariile sunt mai mici,si pentru asigurarea bazei de clienti,ar trebui sa vina cu preturi cel mult egale cu RTC,unde poti plati lejer peste 150 lei daca ai maxim.

#56
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

 ginelbalut, on 03 martie 2013 - 09:10, said:

Daca ar fi sa judecam dupa modelul polonez, ar trebui sa avem preturi intre 100 si 250 lei. Daca vor tine seama ca la noi salariile sunt mai mici,si pentru asigurarea bazei de clienti,ar trebui sa vina cu preturi cel mult egale cu RTC,unde poti plati lejer peste 150 lei daca ai maxim.

Întâi să vedem ce lansează și la ce prețuri!Posted Image

#57
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cele 2 oferte de la polonezi :
- 104 zloti/luna - 135,60 lei cu tva
-  65 zloti/luna - 84,75 lei cu tva
Deci , asteptam sa vedem la ce preturi va aparea la noi , probabil ca destul de apropiate de a-le lor

#58
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Indiferent ce oferta vor avea , ea va veni la pachet cu un abonament la Orange voce/internet !

#59
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

 dic_star79, on 03 martie 2013 - 09:49, said:

Indiferent ce oferta vor avea , ea va veni la pachet cu un abonament la Orange voce/internet !
Desigur ca oferta la pachet va fi in avantajul clientului. Spre deosebire de ce se intampla la noi, unde telefonul iti este bagat pe gat, doar ca sa aiba un client in plus, chit ca tie nu-ti trebuie sau ti se da un telefon mobil intr-o zona cu acoperire deficitara, iar agenda ta cuprinde numere din alte retele. Ca sa nu mai vorbim de chiria la echipamente, unde poate depasi abonamentul.

#60
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

 dic_star79, on 03 martie 2013 - 09:49, said:

Indiferent ce oferta vor avea , ea va veni la pachet cu un abonament la Orange voce/internet !

Eu am mai multe abonamente de voce și unul mare de date. Aștept să îmi dea ceva la pachet, dar sper să fie mai atractiv!Posted Image

#61
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cam cat costa oferta din Franta ?
Din trimiterea/oferta pusa de tine sunt 150 de prg. tv sd/hd per total , nu va luati dupa numerele din fata , acelea sunt probabil numerele prg. memorate pe receptoarele lor din Franta
Din pacate mai mult ca sigur ca si la Orange va exista ''imperecherea inteligenta - receptor + cartela'' , ceea ce pt. multi din start aceasta versiune nu ne este favorabila , avand deja instalatii de receptie prin satelit

#62
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Asta e, nu avem ce face momentan, asteptam de la alti sa vina cu lumina.

#63
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pachete Orange Franta:

*bouquet standard10 euro/luna, fara contract
*OCS - 5 canale proprii de filme 12 euro/luna
*bouquet Extra7 euro/luna, in primele doua luni, apoi 14 euro/luna
*pack Divertissement 19euro/luna
*bouquet Jeunesse6euro/luna
*pack Sportinclude pachetul beIN sport 15 euro/luna
*beIN SPORT 11euro/luna
*bouquet Sport10euro/luna
_____________________________________
si asa mai departe cu inca multe alte pachete
_____________________________________

*Girondins TV max
*bouquet Ciné
*bouquet Musique
*Melody
*bouquet Musique classique
*bouquet Adulte
*bouquet Gay
*Pink X
*Penthouse HD
*bouquet Anglophone
*bouquet Allemand
*bouquet Italien
*bouquet Lusophone
*bouquet Arabe
*bouquet Arabe max
*bouquet Turc
*bouquet Digitürk
*bouquet Berbère
*bouquet Africain max
*bouquet Africain
*bouquet Polonais
*bouquet Chinois

Nu am reusit sa imi dau seama daca in aceste preturi sunt incluse si oferte la telefonie sau internet...

#64
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Buqetele respective mai mult ca sigur, sunt pentru IPTV, daca arunci o privire pe grila de programe pe satelit o sa vezi ca nu se regasesc buqetele pentru Italieni, turci, samd !

#65
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

 Venboteam, on 03 martie 2013 - 20:00, said:

Pachete Orange Franta:

*bouquet standard10 euro/luna, fara contract
*OCS - 5 canale proprii de filme 12 euro/luna
*bouquet Extra7 euro/luna, in primele doua luni, apoi 14 euro/luna
*pack Divertissement 19euro/luna
*bouquet Jeunesse6euro/luna
*pack Sportinclude pachetul beIN sport 15 euro/luna
*beIN SPORT 11euro/luna
*bouquet Sport10euro/luna
_____________________________________
si asa mai departe cu inca multe alte pachete
_____________________________________

*Girondins TV max
*bouquet Ciné
*bouquet Musique
*Melody
*bouquet Musique classique
*bouquet Adulte
*bouquet Gay
*Pink X
*Penthouse HD
*bouquet Anglophone
*bouquet Allemand
*bouquet Italien
*bouquet Lusophone
*bouquet Arabe
*bouquet Arabe max
*bouquet Turc
*bouquet Digitürk
*bouquet Berbère
*bouquet Africain max
*bouquet Africain
*bouquet Polonais
*bouquet Chinois

Nu am reusit sa imi dau seama daca in aceste preturi sunt incluse si oferte la telefonie sau internet...
Numai la prima parte am adunat vreo 100 de euroi.Dar la salariile lor de 3-5 mii...

#66
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Si ce crezi ca la noi o sa vina cu abonamente de 10 euro pachetul baza ? Nu cred, o sa vina cu pachete care nu se preteaza la buzunarul romanilor, o sa faca la abonati la fel ca BOOM...

#67
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Nu cred ca isi permit sa ceara preturi prea mari. Deja au experienta din telefonie. La inceput, cand erau doar ei si Connex, erau preturile uriase, dar au scazut sub influenta concurentei. La DTH e deja o piata formata si trebuie sa intre cu un pachet atractiv ca sa vina clientii la ei.

#68
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

 pufonel, on 03 martie 2013 - 21:33, said:

Nu cred ca isi permit sa ceara preturi prea mari. Deja au experienta din telefonie. La inceput, cand erau doar ei si Connex, erau preturile uriase, dar au scazut sub influenta concurentei. La DTH e deja o piata formata si trebuie sa intre cu un pachet atractiv ca sa vina clientii la ei.

Nu mai visati, Orange nu va lansa DTH in Romania, au anuntat ei ceva, ce este pe Astra este doar strict pentru Franta, Orange nu este un furnizor ieftin, in Romania se cauta mai mult ce este ieftin decat calitate asa ca nu ii vad sa investeasca curind aici, doar daca reusesc sa faca o preluare.

#69
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Sursa??? Puneți și sursa ori scrieți că este părerea voastră, gen Komura.

#70
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
@megafan,
crezi ca degeaba am pus thread-ul la important... daca unii isi dau cu pararea fara sa fie in tema e problema lor

Eu, ca firma, nu am primit mail intrucat am suspendat activitatea insa cativa prieteni au primit deja mail de la ei (fara sigla orange la antet) pentru colaborare/instalare... in ecuatie intra si - ATENTIE - dealerii lor (eu unul nu prea vad cum vor invata asa repede tehnica instalarii unui DTH Satelit)
In mail se mai spune ca firma contractoare trebuie sa dispuna de aparat de masura compatibil mpeg2/mpeg4 modulatie 8PSK/QPSK asadar este vorba despre un DTH via satelit dar nu este exclus deloc sa fie in viitor si un IPTV complementar
Asadar, sunt pusi pe fapte mari cei de la Orange... ramaneti pe softpedia pentru noi informatii!

#71
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
V-am mai scris , personal pe mine nu preturile ma da gata , ci ''imperecherea inteligenta = receptorul lor + cartela''
In acest caz , poate sa aibe si preturi la abonament de 1 leu ( teoretic ) , fiindca pt. mine nu va fii interesant
Mai sunt 2 dth-uri cu aceasta ''imperechere inteligenta'' si vedeti cum rezista pe piata , probabil ca Orange daca va aveea si ei acelas tip de oferte ca cei 2 , va spori doar numarul de dth-uri mioritice si atat
Asta nu inseamna ca nu vor aveea abonati , insa din start vor pierde altii pe ideea acelei ''imperecheri inteligente''
Daca vine cu oferte cum a fost Akta , sau macar cum sunt cei de la Focussat in prezent , situatia abonatilor sigur va fii alta

#72
ginelbalut

ginelbalut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 08.02.2008

 rz, on 04 martie 2013 - 09:06, said:

@megafan,
crezi ca degeaba am pus thread-ul la important... daca unii isi dau cu pararea fara sa fie in tema e problema lor

Eu, ca firma, nu am primit mail intrucat am suspendat activitatea insa cativa prieteni au primit deja mail de la ei (fara sigla orange la antet) pentru colaborare/instalare... in ecuatie intra si - ATENTIE - dealerii lor (eu unul nu prea vad cum vor invata asa repede tehnica instalarii unui DTH Satelit)
In mail se mai spune ca firma contractoare trebuie sa dispuna de aparat de masura compatibil mpeg2/mpeg4 modulatie 8PSK/QPSK asadar este vorba despre un DTH via satelit dar nu este exclus deloc sa fie in viitor si un IPTV complementar
Asadar, sunt pusi pe fapte mari cei de la Orange... ramaneti pe softpedia pentru noi informatii!
Cum au primit email de la Orange,daca nu are antet? Presupun sau isi doresc un astfel de propunere,explica-ne... Cat despre dealeri,ei sunt deja agreati si sunt in relatii contactualecu Orange,bonitatea lor e demonstrata,iar dealer-ul poate angaja ..oricand niste echipe de baieti priceputi

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate