Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

E suicidul o solutie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#163
bogdan660

bogdan660

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.02.2013
oops

Edited by bogdan660, 30 March 2013 - 16:01.


#164
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postbogdan660, on 26 februarie 2013 - 15:21, said:

medicamentele pe care le iau ma inhiba sexual si chiar imi este dor un filmuletz...ceva
nu mai lua medicamente, renunta, mai bine bagi cite un joint pe zi de preferinta seara.

#165
Dorin_78

Dorin_78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 09.02.2013

View PostLost_in_the_Ozone, on 25 martie 2013 - 01:19, said:

  Sa te omori e usor, sa traiesti e greu.
si de ce ai alege calea mai grea ?

#166
Lost_in_the_Ozone

Lost_in_the_Ozone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 08.10.2007

View PostDorin_78, on 01 aprilie 2013 - 00:02, said:

si de ce ai alege calea mai grea ?

Pt. ca inca nu sunt atat de instabil psihic. Poate mi-e frica sa ma omor.

#167
bogdan660

bogdan660

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.02.2013
nu exista cale mai grea sau mai usoara, totul depinde de persoana; din moment ce nu m-am sinucis am ales calea cea usoara

PS: Pentru mine suicidul este o necesitate; mai devreme sau mai tarziu tot o voi face.

#168
strazile

strazile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.04.2013

View Postbogdan660, on 15 aprilie 2013 - 11:50, said:

nu exista cale mai grea sau mai usoara, totul depinde de persoana; din moment ce nu m-am sinucis am ales calea cea usoara

PS: Pentru mine suicidul este o necesitate; mai devreme sau mai tarziu tot o voi face.
Salut tuturor, salut bogdane,eu am ajuns aici cautand sa imi rezolv o dilema personalaPosted Image , voi posta ceva mai tarziu problema mea, e un subiect lung si interesant (tot despre sinucidere este vorba)......infine...........bogdanele, zii tata ca ti-e lene sa te duci la munca, sa ai responsabilitate, sa stai la fusta lu'' mami, ce depresie ma, ai pierdut bani, ai vreo boala incurabila? nu frate, iti zic eu esti nebun si trebuiesti dus la NEBUNI, dar stai tu o faci pe victima, scuze, daca nu ar fi mama ta , ai ajunge pe strazi si tot nu  iti vei lua viata....Posted Image ,eu sufar de ce-a mai de kkt boala posibila....sii tu te plangiPosted Image ,cand am sa scriu  topicul meu, am ii dau quote aici sa citesti, poate te salvezii,, Posted Image  de la lene.

Edited by strazile, 21 April 2013 - 04:53.


#169
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Incearca sa scrii aici:
http://suicid.wordpress.com/
sau:
cauta alte site-uri
sau:
Du-te la psiholog
sau:
Discuta cu cineva apropiat.

#170
Sammael

Sammael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.09.2007

View Postbogdan660, on 15 februarie 2013 - 22:30, said:

Eu mi-as dori sa o fac dar nu gasesc curajul.

Inseamna ca esti mai sanatos decat crezi.

#171
bogdan660

bogdan660

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.02.2013
Topic INCHIS.

#172
holograma999

holograma999

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 353
  • Înscris: 16.02.2013

View Postbogdan660, on 15 februarie 2013 - 22:30, said:

Sunt cel mai mare ratat si vreau sa-i pun capat acestui chin cumplit numit viata. Am 23 ani, sufar de depresie, borderline, autism, tulburare afectivo-depresivo. M-am saturat de singuratate, nu am job nici perspective, sunt intretinut, am crescut fara tata cu o mama alcoolica care a fost mai mult plecata, de prieteni nu mai vorbesc, nici macar pe facebook nu am nici un prieten, sunt foarte timit, complexat si frustrat, sunt gras 113 kg la 2 metri,locuiect intr-o tara straina (Italia).E suicidul o solutie in cazul meu sau in general ? Eu mi-as dori sa o fac dar nu gasesc curajul.
In general e o solutie dar in mod clar e cea mai proasta solutie dintre toate pentru ca e fara intoarcere.

#173
4x4E16

4x4E16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.08.2013
Ce inseamna "topic INCHIS"? gata?
Bah da nu inteleg cum de nu gasesti ceva de facut care sa iti umple timpul asa gras cum esti? Eu am avut toata viata numai perioade cand am dus ceva anume la extrema. adica o perioada sa ma uit la filme pana imi ieseau ochiii din cap, o perioada cand am inceput sa citesc carti, o perioada cand mi s-a pus pata sa merg cu bicicleta de nebun, o perioada sa calatoresc, sau sa ma uit pe youtube zile intregi.

Edited by 4x4E16, 15 August 2013 - 15:24.


#174
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Suicidul = "solutia" finala

View Postbogdan660, on 23 aprilie 2013 - 15:55, said:

Topic INCHIS.

Doesn't work like that here :naughty: Posted Image

#175
Adrya1

Adrya1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.04.2013
Si ce crezi ca ti va aduce sinuciderea? Iti spun eu nimic   , am incercat asta la 18 Ani, in urma unei mari dezamari si ce crezi? Dupa  ce am baut ce am baut , statea ca o leguma hipnotizata, mau luat cu salvarea si mau dus la urgente . Zic ups , am dat gres , nu am baut suficienta.Acolo la urgente mi au bagat furtune pe gat si ma incomodau teribil   , iar prin furtunile alea cu un fel de palnie la capat, imi bagau apa la greu in continuu. Ei nu mai stiu ce a urmat , doar ca m am trezit la alt spital in alta localitatea. Uite ca am ratat sinuciderea de atunci , si azi cand ma gandesc ma ia cu tremur. La vremea respectiva am facut un juramint pe care l am respectat. Nu asta e ideea , doar ca sinuciderea nu este o solutie si trebe sa ti pui mintea in ordine. Stiu ce spun, lasa timpeniile astea si fa ceva traforase sau eu stiu.In ce priveste depresia , sunt multi asa, ...,,lasa ideile astea si steagul sus.

#176
exo_sad

exo_sad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.09.2013

View PostDecember, on 15 februarie 2013 - 22:36, said:

Fugi bre d'aici! Io am 115 kile la 1,84.  Si-s si chel Posted Image

In ro nu este o nenorocire atata vreme cat asculti red_hot_chilli_pepper.wav ....

#177
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007

View Postbogdan660, on 15 februarie 2013 - 22:30, said:

Sunt cel mai mare ratat si vreau sa-i pun capat acestui chin cumplit numit viata. Am 23 ani, sufar de depresie, borderline, autism, tulburare afectivo-depresivo. M-am saturat de singuratate, nu am job nici perspective, sunt intretinut, am crescut fara tata cu o mama alcoolica care a fost mai mult plecata, de prieteni nu mai vorbesc, nici macar pe facebook nu am nici un prieten, sunt foarte timit, complexat si frustrat, sunt gras 113 kg la 2 metri,locuiect intr-o tara straina (Italia).E suicidul o solutie in cazul meu sau in general ? Eu mi-as dori sa o fac dar nu gasesc curajul.
coaie la inaltimea si greutatea aia iti faci probleme... fa-te recuperator
sau bodyguard.
nici nu se prind fraierii daca bagi sala sau nu
da sa nu dai la fatza, doar la ficat, ca sa n-ai probleme cu militia

Edited by altai, 08 October 2013 - 22:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate