Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Dune HD Base 3D/Dune HD TV-303D

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#1
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Deoarece cred ca sunt cativa posesori de Dune, sau si viitori posesori m-am gandit ca ar fi bine sa deschid un topic dedicat lor.
Cei care au mai multa experienta sa ne explice si noua cum se instaleaza aplicatii si de ce nu, poate gasim pe cineva sa ne creeze aplicatii.
Cred ca sunt multi care ar dori un vplay pe aceste aparate.

Dune HD Base 3D


Redare 3D Full HD (inclusiv Blu-Ray ISO 3D, MKV 3D, BDMV 3D)
Calitate superioara a imaginii datorita procesorului de ultima generatie - Sigma Designs 8673
Browser Internet, Internet Radio, update firmware automat
Tray pentru instalare hard disk intern de 3.5" SATA (fara a fi necesare suruburi)
Redare formate audio de inalta calitate - 192Khz/24 bit: FLAC, APE (Monkey's Audio)
Decodare si passthrough HD Audio (DTS HD MA, Dolby True HD etc.)
Redare fisiere din retea, de pe hard disk intern si de pe mediile de stocare externa USB (HDD extern, DVD/BluRay extern, Stick USB, camere foto digitale)
HDMI 1.4, Gigabit Ethernet, WiFi 802.11n.

Dune HD TV-303D

Reda majoritatea formatelor de filme, muzica si poze, inclusiv MKV 3D si ISO 3D
Slot hard disk intern 2.5" SATA (fara suruburi)
Chipset Sigma Designs 8673 - Calitate video superioara fata de playerele low-cost bazate pe alte procesoare
Redare formatelor audio lossless 192Khz/24 bit: FLAC, APE (Monkey's Audio)
Decodare si passthrough HD Audio (DTS HD Master Audio, Dolby TrueHD etc.)
Iesire video HDMI 1.4 3D, Gigabit Ethernet, Wi-Fi integrat
Ruleaza fisiere de pe medii de stocare externa USB, din retea si de pe HDD intern
Browser web, Internet Radio, update firmware automat.


Astept opinii si ceva ajutor daca se poate, mai ales pe partea cu Zapiti:)

#2
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Attached File  20130209_123952.jpg   136.43K   21 downloads]http://dune-hd.com/e...edia_players/36

Cică 303d nu are dts hd ma sau dd truehd. Nu știu ce să zic, la mine merg si receiverul afișează semnalul ca fiind dts master hd de exemplu, dar nu arată bitrate la el. Am luat și niște fișiere de test si merg ok.

http://openelec.tv/f...r-audio-support

#3
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Base 3D are si una si alta dar merge balbait, cica se umbla la un patch pentru reparare.
Ai reusit sa instalezi vreun plugin?

#4
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nu am instalat nimic, nu prea știu cum deocamdată.  Eu am luat 303d pt că m-a indus in eroare site-ul romanesc de unde l-am luat... Să vorbesc cu ei poate îl schimbă cu base 3d dacă plătesc diferența.

#5
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Eu l-am luat de la ei de la firma din Giulesti, par niste oameni cumsecade si in principiu nu vad de ce nu l-ar schimba. Numai sa ai toate ambalajele si toate celelalte acareturi in ordine.

#6
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Am alergie la condus prin capitală lol, nu știu dacă vor fi de acord cu schimbul prin curier... El redă și ce am eu audio hd, dar nu sunt convins că nu face downmix...
Aici la ultimul post am pus și niște poze

http://www.avforums....ml#post18488909

#7
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Acum depinde prin ce scoti sonorul, din cate vad in pozele tale, probabil ca prin optic sau coaxial pentru ca pe hdmi e oprita redarea sunetului.

#8
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Nu ai văzut bine, sunetul e pe hdmi, chiar scrie hd audio enabled,  dacă pun pe optic scrie spdif hd audio disabled.
Nu știu cum e până la urma, depinde și de fișiere, la unele merge perfect la altele mai pierde sunetul, probabil acel bug in fw. Mă gandesc că dacă nu suporta făcea downmix la dts sau dd simplu.
Attached File  20130209_160310.jpg   123.41K   87 downloads

Edited by danyxp, 09 February 2013 - 19:29.


#9
dorucireasa

dorucireasa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.07.2008
Dune Base 3D nu are torrent client, cel putin deocamdata (are in schimb vreo doua posturi TV in ...rusa). Am cautat pret de cateva ore in menu n-am gasit. Exasperat am dat telefon la firma de unde l-am luat iar suportul tehnic de acolo mi-a zis ca ar sti de aceasta problema si ca va scrie un e-mail ptr a intelege ce se intampla. Asa ca mai ganditi-va. Dune poate va face un firmware cu torrent client, dar poate nu il va face.

#10
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Asa este, nici 303d nu are client de torent. Pt. mine nu e problema, de asta se ocupa mult mai bine serverul. Posturile alea rusesti nu-si au rostul acolo, sper sa fie inlocuite de altceva in timp sau sa mai adauge si altele.

http://jell.yfish.us/

Ruleaza cu succes testul de 120 mbps pe lan gigabit, rog posesorii de base 3d sa incerce si ei. Ca fapt divers, am pus o petarda de hd de la un laptop vechi si am incercat acelasi test... sacadeaza, nu face fata hardul Posted Image E drept ca nu l-am formatat, are win pe el.

Meniul pare saracacios in comparatie cu r6s, asta datorita suportului custom pe care il are cel din urma. Navigare este lejera, fara probleme.
Am intrat in widgetul weather si nu a mai vrut sa iasa, s-a blocat sau nu am mai stiut eu sa ies. Modul in care introduce text este enervant, iar tastatura pe care o fac ei arata groaznic... ffs pana si telefoanele au qwerty.
Nu stiu inca cum sa instalez pluginuri sau aplicatii, sper sa apara in timp ceva custom fw.

Edited by danyxp, 10 February 2013 - 08:58.


#11
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Eu am luat tastatura separata.
http://www.dune-hd.r..._hd_qwerty.php#

Pe m ine chiar nu ma intereseaza clientul de torent.
Nu am reusit sa dau jos fisierul de test.
In retea transferul se face cu  20000 kocteti /sec, ati reusit rate mai mari?

O merge sa pun FW de la Zappiti pe el? sau ma risc inutil?
http://zappiti.com/z..._firmwares.html

Edited by Mondeo, 10 February 2013 - 12:12.


#12
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
https://koroziv.no-i...haring/sH9weRi9

incearca de aici fisierul de test, nu am cine stie ce upload dar merge.

nu am facut transfer in retea, doar apas info in timpul redarii si afiseaza bitrate
Nu am idee de fw zappiti, teoretic nu sunt probleme dar vezi daca se poate recupera in caz de eroare in timpul scrierii, mai icauta info pe net.

#13
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Merge fara probleme si de pe hdd si prin retea.

Attached Files



#14
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
http://www.mediasmar...dune-hd-tv303d/

Review.
Ca fapt divers, ca să dld meduzele de site click dreapta save as...

#15
fire angel

fire angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.04.2007
Salut .
Sunt nou si recent am intrat in posesia unui Dune HD TV-303D si totul e bine pina acuma , dar am o problema cu partajarea fisierelor de pe pc prin wireless .
Problema este in felul urmator , cateodata Playerul imi vede directorul partajat , si cateodata nu , si nu stiu care poate fi problema de ce nu il vede tot timpul .
Daca stiti vreo solutie , va rog sa ma ajutati .

Multumesc

#16
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Incearca cu aplicatia asta https://www.dropbox....d3o70/setup.exe
este un windows share manager

#17
fire angel

fire angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.04.2007
Mersi de aplicatie , deocamdata merge .
Apropo , care e chestia cu plugin-urile si cum se instaleaza si de unde le pot lua  ?

#18
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
Inca nu stiu nici eu cum e cu plugin urile. Vezi că pe wifi nu o să duca un bitrate f mare, nu cred ca merge 1080p sau ceva 3d...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate