Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cum scap de burta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#127
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.12.2004

View Postmarianculturistul, on Feb 21 2006, 14:14, said:

lasa forumurile,pune o poza cu tine sa vedem ce stii

de aia am zis de forumurile alea, ca eu nu stiu mare lucru..de poza nu mai zic..is gravid in luna a saptea

#128
Trefort A

Trefort A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.02.2006
Cea mai buna metoda de slabit este sa stai la Sp pe forum ore in sir, cu tigara in coltul gurii si cafeaua alaturi..... Garantat slabesti si.... nu mai esti bun de nimic :death:

#129
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Stai "drepti" si uita-te-n jos.
Daca-ti vezi bombeu', n-ai burta.

Curaj

#130
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
si daca bombeu' e ridicat???
eee, acum depinde si de dimensiunea bombeului' dar daca e mai mare decat burta, nu mai are importanta, poti sa fii ca Pavarotti, fetele vor fi fericite :)

#131
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postsubmit, on Nov 18 2005, 19:35, said:

Dar ma supuneti la chinuri groaznice  :D . Prefer sa fac niste exercitii regulat in fiecare zi, decat sa tin regim alimentar. Pe vremea cand jucam baschet, puteam sa mancam orice, oricat si oricand, si nu puneam burta.

Un lucru sunt dispus insa sa fac, si anume sa nu mai mananc cacaturi din fastfood/mall.

Inca nici o poveste de succes de la nici un mascul?
Eu am slabit 15 kile in 2 luni (in prima luna 10 kile). De la 83 la 68 la 1.78 inaltime. Asa ca pot sa consider ca stiu ceea ce spun.

Reteta: in prima luna mancat exclusiv chestii dietetice (fructe - in special portocale, fara banane + iaurt - pentru calciu) baut multa apa (3-4 l/zi) si mult suc (light). Asta combinate cu mers la sala, alergat, facut sport + exercitii acasa zilnic.

In a doua luna, pe langa alimentele de mai sus se adauga chestii cu calorii putine, sau ma rog in cantitati mici: oua, peste, pui (fiert sau gratar), paine (fara aberatii de genu fara paine cum am vazut mai sus, ca 3-4 felii pe zi nu strica si sunt chiar recomandate), branza (sarata), legume (in special rosii, castraveti si morcovi).

Poti sa tii regimul asta cat vrei tu o sa slabesti incet si sigur. Dupa 2 luni poti sa mananci din nou dulciuri (ocazional doar, nu zilnic ca inainte :D) si din cand in cand cate un kfc si 3-4 beri (la un meci, etc.)

O bere nu face burta. O bere zilnica combinata cu statul pe canapea face burta.

Cat despre aia care zic ca abdomenele nu te ajuta sa scapi de burta: au pe jumatate dreptate. Nu te ajuta sa scapi de stratul ala de grasime la care se refera multa lume. Exista exercitii speciale pentru pack-urile alea de grasime care de obicei implica si o a doua persoana care sa te ajute sa le faci).

Toate cele de mai sus trebuiesc combinate cu alergat zilnic minim 30 minute pentru efect maxim.

PS mihaisovi lasa aberatiile. Sexu zilnic chiar nu te scapa de 15 kile. Poate doar in vise :)

Edited by Valentine, 28 March 2006 - 00:52.


#132
Mika16

Mika16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2006
Dati-mi si mie pls nishte detalii despre operatii chirurgicale ( liposuctie , etc. ) prin intermediul carora pot sa scap de burta ... unde pot sa le fac , cat m-ar costa , daca doare , etc ... java script:emoticon(':D', 'smid_4')

#133
diete

diete

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.05.2006
liposuctia e foarte dureroasa ... de ce sa te chinui cand poti slabi in mod natural???

evita prafurile magice, tot felul de diete miraculoase si alte produse revolutionare atat de mediatizate si promovate ... mai bine consulta un medic nutritionist si asculta-i sfaturile => vei slabi fara chinuri!

#134
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

View PostMika16, on Apr 3 2006, 23:23, said:

Dati-mi si mie pls nishte detalii despre operatii chirurgicale ( liposuctie , etc. ) prin intermediul carora pot sa scap de burta ... unde pot sa le fac , cat m-ar costa , daca doare , etc ... java script:emoticon(':D', 'smid_4')


dupa asta daca nu tii o dieta speciala te ingrasi mai rau...

#135
alin14

alin14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 18.03.2007
sal, am 14 ani si vreau sa ma apuc serios de un sport asa ca intai trebuie sa slabesc. am hotarat sa incep urmatorul  regim disociat:

"1 ZI: macaroane cu branza;
3 ZILE: orez fiert;
3 ZILE: pui fiert sau la gratar;
3 ZILE: cartofi;
3 ZILE: legume si fructe crude;
3 ZILE: carne vita fiarta sau la gratar;
2 ZILE: lactate;
3 ZILE: carne de pui-peste-vita la gratar sau fierte
1 ZI: dulciuri.
Zilnic obligatoriu se bea 2 litri apa cu lamaie.
In 3 saptamani se slabeste 7 kilograme."

voua vi-se pare  eficient acest regim?  :P  am auzit ca nu este recomandat mai mult de 2 saptamani un regim disociat. este adevarat? :huh: .multumesc anticipat :D

#136
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View Postalin14, on Mar 18 2007, 01:05, said:

sal, am 14 ani si vreau sa ma apuc serios de un sport asa ca intai trebuie sa slabesc. am hotarat sa incep urmatorul  regim disociat:

"1 ZI: macaroane cu branza;
3 ZILE: orez fiert;
3 ZILE: pui fiert sau la gratar;
3 ZILE: cartofi;
3 ZILE: legume si fructe crude;
3 ZILE: carne vita fiarta sau la gratar;
2 ZILE: lactate;
3 ZILE: carne de pui-peste-vita la gratar sau fierte
1 ZI: dulciuri.
Zilnic obligatoriu se bea 2 litri apa cu lamaie.
In 3 saptamani se slabeste 7 kilograme."

voua vi-se pare  eficient acest regim?  :P  am auzit ca nu este recomandat mai mult de 2 saptamani un regim disociat. este adevarat? :huh: .multumesc anticipat :D


astea-s prostii ma cautate de cei supraponderali si incercate in disperarea de a scapa repede de greutate, fii serios, iti omori organismul aiurea.
Eu am un prieten care o slabit 15 kg in aproximativ 2-3 sapt ca se simtea gras, dupa care a inceput sa creasca in inaltime si in jumatate de an ziceai ca era alt om.E prostie curata dieta(mai ales la barbati), mai degraba te apuci serios de mancat si te duci la sala, incepe sa se puna carnea pe tine unde trebuie si burta dispare.

#137
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,960
  • Înscris: 30.08.2005
alin14, lasa prostiile cu dieta la varsta ta. Ti se va opri metabolismul de crestere. Stiu asta de la mai multi patiti. Mananca normal, ai timp o viata de diete, dar nu pana la cel putin 25 de ani, cat iti vor creste oasele..

Apuca-te in schimb de sport, caci acum ai sanse bunicele sa-ti modelezi frumos corpul. Vezi sa fie ceva care sa combine aerobul (inot, alergare, baschet, fotbal, etc) cu anaerobul (fitness/body building in mare masura).

Cand eram adolescent mergeam de doua ori pe saptamana la kuan-ki-do. M-a ajutat ff mult.

#138
biggiect

biggiect

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.07.2007
doar burta nu o sa o dea nimeni jos, slabim uniform, eu am ajuns de la 135 la 119 in mai putin de 3 luni (1.95 m inaltime) m-am apucat de sala (pana am descoperit ceva probleme la coloana si greutatea maxima de ridicat este 1kg) si am renuntat, am inceput innot.
regimurile nu sunt chiar ok, regimurile in care te infometezi sunt cele mai proaste posibile, corpul uman se adapteaza fantastic de bine la orice conditii si o sa asimileze din ce in ce mai bine asa ca....
eu unul nu am vointa necesara, daca imi este foame-mananc, am scos painea-nu imi mai place (se compeneaza cu un castron cu cereale si lapte dimineata- pt cine spune ca nu trebuie exclusa...cand spun cereale nu ma refer la nesquic, coco puffs sau alte mastracanii dastea-cat mai putin procesate si fara arome) exclus grasimi(sunculita), prajeli, sosuri, alune, arahide, dulciuri, sucuri, bere.
carne fripta/fiarta (dupa gust) legume crude/fierte, evitat lactate cu continut ridicat de grasimi...nu mananci dupa 18:00 nu e chiar asa...depinde de ora la care te bagi in pat sa ai cat mai multe ore (nu stai la pc pe scaun) de cand ai mancat pana te bagi in pat
poti sa mai scapi la un pahar de suc, o bere...doua, trei dar sa reduci din altele cauti singur un echilibru. si bineinteles MISCARE cat mai multa, cu cat misti mai multe grupe de muschi cu atat arzi mai bine grasimea, abdomenele vor defini muschii de SUB burta, o vor micsora un pic pic dar nu o vor da jos singure, au nevoie de ajutor sunt bune miscarile ce mentin un puls mai ridicat ...cam pe la 170 bpm - innot, alergat, bicicleta un fat burner este bun daca faci miscare serioasa - eu am folosit l-carnitina - nu te usuca de bani si da rezultate
ca o concluzie este nevoie de vointa si un nou stil de viata altfel nu scapi de burta permanent (o dai jos dar se intoarece)

#139
teuzzu

teuzzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2007
greutatea corporala depasita a devenit o problema si in Romania. O rezolvare acestei probleme e sala, asa cum s a mai spus, dar nu stiu cati isi pot permite (din cazua timpului) sa mearga la sala, este si un efort mare de depus. Regimurile alimentare iar sunt u efort mare, si in general, sala si regimurile alimentare nu regleaza metabolismul, adik problema poate recidiva. Aceeasi problema o au si unele produse care au aparaut, de exemplu de la Herballife, slabesti la inceput, iar dup aia din cauza ca nu s a reglat metabolismul , pentru ca aceste produse nu au puterea sa o faca, te poti ingrasa chiar mai rau.. exista cazuri.
Eu nu ma confrunt cu aceasta problema, dar am cativa prieteni care si au rezolvat aceasta problema cu niste produse naturale pe baza de aloe vera si cu exercitii in timpul liber. Daca va documentati bine, aloe vera are aceasta proprietate de a regla metabolismul. cred ca se merita sa incerci!
uite un link: http://distrib.forev...g...&siteID=ROM
numai bine

#140
djidji_thebest

djidji_thebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 29.12.2006

View PostKlaudio, on Jan 3 2006, 12:24, said:

mai baieti, cel mai simplu si mai sanatos, fara stres si fitness: NIMIC de mancare dupa ora 18. reversul: vezi rezultatele abia dupa 2-3 luni. dar, cu timpul, te obisnuiesti. incercat de mine, efect garantat! :smoke:

sau, cauta-ti o gagica noua! :inlove:

sau, preferabil, amandoua solutiile in acelasi timp! :coolspeak:



Pai cum sa ma placa gagica cand eu am burta? la faza cu ce depaseste 1 metru... eu am 1,68 si 68 de kg... ceea ce inseamna ca sunt bine? :)) Nu sunt bine ca eu am un pic de burtica si vreau sa scap de ea. Da gagicile nu se uita dupa burti ;))

#141
djidji_thebest

djidji_thebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 29.12.2006

View PostMr. Grumpy, on Jan 5 2006, 00:17, said:

Adica, ce inseamna in minute acest drum pe jos la tine? Sau glumesti?

Merg pe jos la birou si inapoi (total cam 45 de minute) plus multe alte drumuri prin oras tot pe jos, uneori pe distante de ai zice ca sunt nebun, si cu toate astea am o mandrete de burta! Aceasta s-a format in perioada in care lucram acasa si stateam toata ziua pe scaun la birou si mancam tot ce este contraindicat, mai ales 2 paini pe zi, una neaparat dupa ora 20.  :naughty: De peste un an am renuntat la paine (mai mananc de graham, si foarte putina la o masa ca nu imi place, imi ajunge una o saptamana  :coolspeak: ) si merg pe jos ca nebunul cum am precizat. Rezultat ZERO.

Dimineata nu mananc mai nimic pentru ca efectiv nu pot, nu mi-e foame(stiu ca se spune ca masa de dimineata trebuie sa fie cea mai bogata...), la pranz mananc destul de usor in schimb bag seara puternic acasa (oricum inainte de ora 20). Si nu stiu cu exactitate: de ce nu trebuie sa mananci dupa orele 20 sau 18 cum zic unii dintre voi? Ca doar nu avem nevoie de fotosinteza.  :coolspeak:  Era vorba sa nu te culci cu burta plina(ci cu o femeie) ...dar daca ma culc dupa ora 2, tot la ora 20 trebuie sa pun punct mancarii?? Ma apuca o foame groaznica...o prostesc cu iaurturi de baut dar e cam greu. Am inceput de azi cu abdomene, n-am mai facut in viata mea... sper sa ma pot da jos din pat maine.
=))))) Tareeeeeeeeeeeeeee =)))))

#142
djidji_thebest

djidji_thebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 29.12.2006
Mai intreb daca din cand in cand, adica de vreo 2 ori pe sapt. mai mananc cate un pic de ciocolata, conteaza la depunerea de grasimi? Sau mai bine spus, ingrasa? SI alta intrebare... cum sa dau jos fundul? :)) Mi se pare un pic cam maricel :))) SI am picioarele un pic cam groase, ce as putea sa fac? Cam ce credeti?

#143
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postdjidji_thebest, on Nov 4 2007, 23:40, said:

Mai intreb daca din cand in cand, adica de vreo 2 ori pe sapt. mai mananc cate un pic de ciocolata, conteaza la depunerea de grasimi? Sau mai bine spus, ingrasa? SI alta intrebare... cum sa dau jos fundul? :)) Mi se pare un pic cam maricel :))) SI am picioarele un pic cam groase, ce as putea sa fac? Cam ce credeti?
bicicleta frate, alergari si inot...

#144
akkad

akkad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.10.2006
sa incerci sa faci exercitii cu mainile in sus, cum ar fi sa montezi rigips, transpiri si in ureche :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate