Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

Edward Maya feat. Vika Jigulina - Mono In Love

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KIjVjcPZ-9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


PS: doar mie mi se pare ca ritmul aduce cu "de ce ma minti, de ce ma minti", care, de altfel, e copiata dupa alta melodie ?

Edited by Puferiu, 24 January 2013 - 17:56.


#2
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Posted Image Daca punea niste versuri in romana, era manea autentica, mai ales acordeonul ala e epic!

#3
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006

View PostPuferiu, on 24 ianuarie 2013 - 17:56, said:

PS: doar mie mi se pare ca ritmul aduce cu "de ce ma minti, de ce ma minti", care, de altfel, e copiata dupa alta melodie ?

Nu. Şi mie mi se pare la fel.

#4
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
tot ce inseamna "eduard maia" pana acum era 90% identic diferenta fac versurile, acum vad ca o da pe manele. Probabil sta rau cu banii si se reprofileaza.

#5
MartinoDean

MartinoDean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 04.12.2012
Haideti sa fim seriosi! Vi se pare ca Edward Maya o da pe manele?! Posted Image  Da ce daca o piesa are acordeon pe ea insemna ca e manea?! Iar daca nu stiati aia cu "de ce ma minti' e copiata dupa Despina Vandi - Magapaz. Posted Image Dar nu stiu ce fel auziti voi, ca eu nu aud in piesa asta nici un 'de ce ma minti' . In fine, piesa seamana cu Stereo Love tot al lui Edward Maya. Posted Image Si inca un lucru: fiecare producer are conceptul lui de a face muzica; e adevarat ca unele piese ar putea fi copiate, dar mai sunt si unele care seamana intre ele dar asta nu inseamna ca sunt copiate.

Edited by MartinoDean, 24 January 2013 - 19:41.


#6
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Nu trebuie sa iei foc, ne-am spus parerile, oricum daca ai sti sa asculti mai bine melodiile din ziua de azi, toate seamana intre ele, defapt e una si aceasi cu cateva note schimbate si cu alte versuri.

Chiar tu ai spus ca aceasta piesa, seamana cu stereo love, toate seamana intre ele, defapt este una si aceasi.

#7
MartinoDean

MartinoDean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 04.12.2012
Nu iau foc, fireste, doar nu stiu de ce vi se pare ca piesa asta seamana cu "de ce ma minti" - asta-i tot. Posted Image Adica nu mi se pare ca piesa asta are ceva 'manea' in ea, doar asta vroiam sa zic. Da, Edward Maya are cateva piese care seamana intre ele, nu e prea original. Posted Image Are tot acelasi concept in care predomina mereu acordeonul. Posted Image Sunt artisti cum e tot cazul lui, care odata venind cu un hit revine cu aceeiasi piesa dar modificata - transpusa intr-o alta maniera - dar e fapt cam tot la fel cu cea dintai.

Edited by MartinoDean, 27 January 2013 - 16:04.


#8
Tremulinas

Tremulinas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 23.09.2012
românii asociaza acordeonul cu maneaua.

ăsta e stilul omului, la fel e si aici la refren(la min 1:40)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sM6emA3JMJ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Tremulinas, 27 January 2013 - 18:58.


#9
MartinoDean

MartinoDean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 04.12.2012
Da, asta ziceam si eu :) Si piesa asta o stiu si de asemenea seamana cu celalate, dar partea vocala e mai diferita parerea mea :)

#10
MartinoDean

MartinoDean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 04.12.2012

View Postsebastyan-adryan, on 24 ianuarie 2013 - 18:35, said:

tot ce inseamna "eduard maia" pana acum era 90% identic diferenta fac versurile, acum vad ca o da pe manele. Probabil sta rau cu banii si se reprofileaza.
Uite aici un exemplu bun, Mono in Love zic ca suna totusi a dance.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_DR9eyPmB38?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate