Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Top Weather apps & providers pentru Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
pana la urma, de teama ca expira reducerea si ajung s-o cumpar la 13 lei,  mi-am asumat riscul unei eventuale dezamagiri si am cumparat eweather hd.
aplicatia e printre cele mai bune de tipul sau din cate am incercat (sa fie vreo 20-25). daca nu chiar cea mai buna. asa incat va sfatuiesc s-o luati cat e inca la 6.5 lei. daca un megapretentios ca mine nu regreta, probabil niciunul nu o va face :P
enjoy!

#20
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu folosesc de cateva luni bune, Palmary Weather, fiind tot mai nemultumit de Accu.
Este free, inclusiv widged si mi se pare foarte bun in comparatie cu ceea ce am mai incercat.L-am folosit atat in tara cat si in cateva tari din Europa si prognoza pe termen mediu (3-4 zile) s-a dovedit a fi destul de corecta.
P.S. Numele oraselor din Romania care includ diacritice, trebuie cautate ca atare.

https://play.google....caweather&hl=ro

#21
mishu224

mishu224

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 31.01.2012
ia incercati MeteoEarth.....si mai vb.....sau HD widgets.....versiunea pro.....

#22
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Uite una f. buna, precisa, cu alerte, forecast pe 10 zile/24 de ore, locatii multiple si e free Posted Image :
- https://play.google....nJlbGxhLncydSJd

Edited by cenick, 13 May 2013 - 22:30.


#23
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
eu folosesc Transparent clock & weather . cautam unul bun si care sa aibe si widget transparent.

#24
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
https://play.google....GxhLncydSJd  folosesc. Super-multumit.

Edited by toderascuA, 24 May 2013 - 16:03.


#25
lulla

lulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.02.2013

 toderascuA, on 24 mai 2013 - 16:02, said:


Eu am dezinstalat-o, ajunsesem sa incarc telefonul in fiecare seara, desi aveam update la 24 de ore. Acum dupa 3 zile si-a revenit.

#26
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013
Va recomand :http://digistation.d...ro/android.html sau :https://play.google....air.digistation

Gratuit, limba romana, multe orase din Romania, date meteo precise actualizate din ora in ora.
Din cate cunosc, e singura aplicatie care are presiunea atmosferica exprimata in mmHg, nu in hPa.
Prognoza meteo pe 10 zile, alerte, atentionari si coduri o gasesc pe site-ul lor :http://vremea.meteor...noza_extinsa/12
Varianta pentru PC are si reglarea gradului de opacitate  intre 20 - 100 %. Pe Android, nu stiu.
Aplicatia este realizata de o firma din Bucuresti.

#27
ovidiudif

ovidiudif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.11.2006
Am vazut foarte multe aplicatii meteo pe google play, dar una mai completa decat eweather hd nu am gasit. plus ca are date de la cei mai importanti provideri Foreca si Noaa. pe multi ii vad vorbind si aratand spre tot felul de aplicatii de duzina dar pana nu incerci ceva profi nu ai cum sa stii cum e cu adevarat o aplicatie utila.Deci va sfatuiesc sa cumparati aceasta aplicatie nu doar pentru voi ci si pentru cei care au realizat-o sa reuseasca sa aiba resusre si sa o dezvolte cat mai mult. Are si o gramada de widgeturi care iti pot personaliza telefonul.

#28
bzalex

bzalex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 02.05.2008
Dintre cele care le-am incerca pan acum, numai eweather hd imi da informatii cat de cat precise pe zonele de langa Brasov. Nu imi pare rau de cei 10 lei.

#29
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Pe mine ma enerveaza aplicatia AccuWeather, care mi se pare cea mai buna, totul frumos, aranjat, clar, dar nu permite selectarea statiilor meteo precum Wunderground.
By default, la Bucuresti, AccuWeather cred ca ia aeroportul Otopeni, unde este mereu mai rece, vant mai puternic, ceata mai multa decat in centru sau alte parti alte orasului.
Cateodata sunt diferente de cateva grade bune. Care nu-mi sunt afisate corect...

#30
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 catalinn23, on 02 ianuarie 2013 - 12:11, said:

eu am eweatherHD si mi se pare ok.
De departe e cea mai buna aplicatie meteo . Are o multitudine de date si widget-urile pot fi configurate dupa preferintele tale . Bine, poate are cam multe informatii, dar se foloseste de datele statiilor meteo locale .

 catavlad, on 11 mai 2013 - 23:24, said:

dintre cei care aveti si weather pro si eweather hd, care vi se pare mai buna?
eweather e la oferta 50% off si nu-s prea hotarat daca s-o cumpar sau nu. de cand a retras tipul ala romanian weather widget mi-e cam greu sa ma hotarasc ce altceva sa folosesc. weather pro parea cea mai buna, insa imi face cu ochiul si eweather si as avea nevoie de o parere Posted Image
merci frumos!
Weather Pro au cam stricat-o cu ultimele update-uri .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate