Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 

Toba sparta-SuperNova- eventuale costuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,894
  • Înscris: 25.01.2007

View Post-Diana-, on 28 decembrie 2012 - 20:09, said:

Sa ma leg la cap aiurea?
Mai bine vand masina si ma fac pieton Posted Image
Masina e 1 000 E, linistea mea e nepretuita Posted Image

mda, ai si tu dreptate... toti barbatii buni suntem deja luati...Posted Image

#20
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Atunci, fa loc :P
Stai cuminte ca nu te lasau fara roti ci doar nu le strangeau cum trebuie... Asta ca sa demonstreze ca o roata se poate fura si din mers.. Acuma, daca tot vrei ceva serios, asa de sfarsit de an, mergi la Dacia Service sa faca o evaluare (o sa-ti rupa buzunarul ca deh... e reprezenatnta) si sa-ti dea un pret pentru piese. Sa soliciti sa fii de fata la schimbarea lor e de prisos ca n-or sa te lase dar, ca sa fiu barbat pana la capat, depinde de lungimea fustei (asta e realitatea!!!)... Atata timp cat ai o factura pentru lucrare (piese si manopera) poti sa le dai cu toba si caltabosul in cap daac e ceva in neregula.. A, si se da si garantie...

Edited by c14h3r, 28 December 2012 - 20:22.


#21
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012

View Postticusor, on 28 decembrie 2012 - 20:12, said:

Cam toata lumea isi schimba singur tobele la Dacia. Precis ai vreun vecin care ti-o schimba pentru o bere.


Nu stiu daca toata lumea schimba tobe :)
Nu am vecini asa saritori, oricum sunt de 4 luni in blocu asta...

View Postslai, on 28 decembrie 2012 - 20:16, said:

mda, ai si tu dreptate... toti barbatii buni suntem deja luati...Posted Image

O mai fi ramas unu disponibil :)

View Postc14h3r, on 28 decembrie 2012 - 20:18, said:


Stai cuminte ca nu te lasau fara roti ci doar nu le strangeau cum trebuie... Asta ca sa demonstreze ca o roata se poate fura si din mers.. Acuma, daca tot vrei ceva serios, asa de sfarsit de an, mergi la Dacia Service sa faca o evaluare (o sa-ti rupa buzunarul ca deh... e reprezenatnta) si sa-ti dea un pret pentru piese. Sa soliciti sa fii de fata la schimbarea lor e de prisos ca n-or

Nu-s asa bogata de Dacia Service :)
Sunt posesoare de DSN, nu de BMW :D

#22
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Mai Diana... Am si io, o intrebare, sper sa nu te superi.... Daca tot te ocupi singura de "bijuieria familiei" (asa- ziceam io la la Oltic) si n-ai un "sprijin" alaturi, n-ai nici o prietena maritata, nici un cunoscut (mascul de meserie) care sa vorbeasca cu nea meseriasu' daca tie ti-e frica sa fii luata in balon ca esti "sexul opus"? Ti-am zic ca in acel link de google ai si un link catre forum Dacia... Poti afla multe doar citind ce scriu "berbecii" pe acolo...

#23
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Acum 10 ani s-a rupt iesirea din intermediara, intr-a IV-a cu 80 la ora facea ca la raliu. Am rezistat insa o singura zi, ulterior a fost dusa si schimbat tot traseul pe garantie. S-a facut iar liniste...

Edited by Lucian_M, 28 December 2012 - 20:31.


#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011

View Post-Diana-, on 28 decembrie 2012 - 20:09, said:

Sa ma leg la cap aiurea?
Mai bine vand masina si ma fac pieton Posted Image
Masina e 1 000 E, linistea mea e nepretuita Posted Image


In acest caz poti sa ii dai mecanicului bani cat sa faca Revelionul cu toata familia la munte.

Tot linistita ramai, chiar mai linistita ca ai rezolvat problema iar talonul ramane la tine.  Posted Image

#25
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Pararea mea este sa numai faceti atat tam-tam ptr un c---t de toba de dacie.Daca era cine stie ce catalizator sau filtru de particule agatat in ceva si avariat mai ziceam,dar asa....
Du-te la un service de cartier[chiar si primu care iti iese in cale],spune ca iti face masina ca motocicleta,se uita mecanicul pe sub ea,daca este un magazin de piese auto prin apropierea service-ului il poti ruga sa mearga cu tine,sau daca nu sa iti scrie pe un bilet ce piese ai trebuie,poate sa specifice sa fie piese de origine,de fabrica si cu asta basta.
O seara buna d-ra Diana.
PS: multi din userii de aici vor sa flirteze cu tine,decat sa iti dea indicatii.

Edited by missionnad, 28 December 2012 - 20:42.


#26
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012

View Postc14h3r, on 28 decembrie 2012 - 20:30, said:

Mai Diana... Am si io, o intrebare, sper sa nu te superi.... Daca tot te ocupi singura de "bijuieria familiei" (asa- ziceam io la la Oltic) si n-ai un "sprijin" alaturi, n-ai nici o prietena maritata, nici un cunoscut (mascul de meserie) care sa vorbeasca cu nea meseriasu' daca tie ti-e frica sa fii luata in balon ca esti "sexul opus"? Ti-am zic ca in acel link de google ai si un link catre forum Dacia... Poti afla multe doar citind ce scriu "berbecii" pe acolo...

Nu am prietene femei.
Singurul barbat care se pricepea este un fost iubit si daca il sun, interpreteaza ca imi fac de lucru ca sa il caut :)
Ca tot suntem intre prieteni :), exista si un domn in viata mea, dar se pricepe la alte lucruri, nu la masini.
O sa vina cu mine, i-am povestit despre raspunsurile voastre si dupa Revelion merge cu mine Posted Image


Lucian, la mine face rau de tot, mai ales cand accelerez :D

View Postmissionnad, on 28 decembrie 2012 - 20:41, said:

Pararea mea este sa numai faceti atat tam-tam ptr un c---t de toba de dacie.Daca era cine stie ce catalizator sau filtru de particule agatat in ceva si avariat mai ziceam,dar asa....
Du-te la un service de cartier[chiar si primu care iti iese in cale],spune ca iti face masina ca motocicleta,se uita mecanicul pe sub ea,daca este un magazin de piese auto prin apropierea service-ului il poti ruga sa mearga cu tine,sau daca nu sa iti scrie pe un bilet ce piese ai trebuie,poate sa specifice sa fie piese de origine,de fabrica si cu asta basta.
O seara buna d-ra Diana.

Multumesc pt raspuns.
Colegii sunt cunostinte de pe forum, d-aia fac/em haz de necaz.
Dar aveti dreptate, facem prea mult caz Posted Image

#27
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010

View Postc14h3r, on 28 decembrie 2012 - 20:18, said:

Atunci, fa loc Posted Image

Super.Posted Image  Am sters-o si eu. Bafta cu tobele.

#28
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012

View Post-Diana-, on 28 decembrie 2012 - 20:43, said:


Nu am prietene femei.
Singurul barbat care se pricepea este un fost iubit si daca il sun, interpreteaza ca imi fac de lucru ca sa il caut Posted Image
Ca tot suntem intre prieteni Posted Image, exista si un domn in viata mea, dar se pricepe la alte lucruri, nu la masini.
O sa vina cu mine, i-am povestit despre raspunsurile voastre si dupa Revelion merge cu mine Posted Image


Lucian, la mine face rau de tot, mai ales cand accelerez Posted Image



Multumesc pt raspuns.
Colegii sunt cunostinte de pe forum, d-aia fac/em haz de necaz.
Dar aveti dreptate, facem prea mult caz Posted Image

Buna seara ! Daca locuiti in Bucuresti si puteti ajunge in Pantelimon , va pot recomanda un mecanic bun, are atelierul acasa , lucreaza bine (a lucrat la Dacia Service) si ieftin pentru ca nu-si permite sa dezamageasca clientii ! Numai de bine !

#29
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
As fi dat si eu ajutor (eventual achizitionat reperele defecte + manopera) daca erai de prin Neamt.

#30
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,360
  • Înscris: 13.01.2011
Gata, plec, sa nu se interpreteze... Posted Image

#31
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012
Eu nu interpretez nimic.
Gura lumii, sloboda.

Mie doar de moderatori mi-e frica ca ne ia pe toti la pachet pt offtopic, mai am eu antecedente pe Auto :D

Lucian, merci dar esti departe de mine :)

Am primit pe PM un nr al unui mecanic aproape de mine, multumesc celorlalti colegi pt colaborare Posted Image

#32
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,894
  • Înscris: 25.01.2007
As fi dat si eu ajutor (eventual achizitionat reperele defecte + manopera) daca erai de prin Botosani.

#33
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
ticusor mai stai bre ca nu le am cu auto Posted Image... Apropos de flirtat, sper ca monsignor-ul de mai sus a glumit (banuiesc ca a fost ca raspuns la una din replicile mele)... departe de asa ceva... Diana, daca ai vreun mascul pe langa tine (actual nu fostul...) mergi cu el la mecanic si lasa-l pe el sa vorbeasca dar fii de fata (conteaza f mult)... Sincer sa fiu, oriunde am fost, 99% din barbati cereau sa discute cu barbati chiar daca la vanzare era ("culmea") sexul opus care le dadea lectii la orice ora... Ideea este ca daca barbatii sunt contrazisi pe terenul lor de o femeie si asta are dreptate e tragic.... Pentru ei... La munca ma amuz zilnic pe tema asta Posted Image

Edited by c14h3r, 28 December 2012 - 21:02.


#34
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012

View Postslai, on 28 decembrie 2012 - 20:58, said:

As fi dat si eu ajutor (eventual achizitionat reperele defecte + manopera) daca erai de prin Botosani.

BT e orasul meu de suflet :)

#35
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011

View Post-Diana-, on 28 decembrie 2012 - 20:43, said:



Lucian, la mine face rau de tot bini di tăt, mai ales cand accelerez Posted Image

;)

este complicat pt ca de obicei cand prinde rugina se subtiaza tabla, iar daca se aude bini di tăt inseamna ca gaura este maricica. ori petic pus ori alta toba

se ia talonul pt zgomot? si a mea face galagie dar nu pe la toba ci pe la filtru :)

#36
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 06.10.2012
Cica se ia talonu pt toba, te trimite la RAR si nu iti da talonu fara RAR-u facut din nou.
A, si dupa ce ai trecut bineinteles la mecanic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate