Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 

RCS/RDS a scos din grila sa toate programele Discovery?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
pahomi

pahomi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.02.2010
Abia ce ma bucurasem ca avem asa de multe canale de documentare si acum aflu ca RCS/RDS au scos din grila toate programele Discovery. Asta include Discovery Channel, Discovery World, Discovery ID, Discovery Science, Discovery TLC, Animal Planet. Tocmai ce mi-am marit costul contractului cu 7 RON in plus numai sa le vizionez si ei le scot din grila?

Canalele Discovery erau singurul motiv pentru care ma mai uitam la TV. Ii vad sa piarda multi clienti din cauza asta. Mi se pare inacceptabil. O sa ma interesez cum pot sa reziliez contractul cu ei deoarece canalele pentru care tocmai am semnat au disparut pur si simplu. Am vorbit la relatii clienti si mi-au spus ceva de genul ca cereau prea multi bani....

EDIT: Tocmai am aflat ca vor sa scoata si canelele HBO?...RCS chiar se duce de rapa.

Edited by pahomi, 07 December 2012 - 05:52.


#2
Sharkye

Sharkye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 705
  • Înscris: 27.01.2010
Am primit si eu mesajul cum ca discovery si animal planet vor fi scoase din grila si vor fi inlocuite de alte posturi

#3
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Se discuta de scoaterea posturilor discovery de vreo 3 saptamani. Posturile au iesit din grila din 29 noiembrie

#4
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
Buna dimineata, ca vad ca va treziti greu. Se discuta de asta de doua saptamani pe forum si v-ati prins si voi...

#5
pahomi

pahomi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.02.2010
Da, o sa urmaresc discutia pe topic-ul principal. Acesta se poate inchide.

#6
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
noutatea va fi ca hbo va disparea, apoi eurosport-urile, mtv-urile, etc.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Si vom avea noi posturi Digi...

Nu stiu daca vor mai avea ei abonati in ritmul asta...
Eu deja dupa ce a scos Discovery incep sa ma gandesc sa ma mut la UPC.

#8
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Pretul platit de user va fi mai mare daca combina TV UPC cu internet (telefon fix obligatoriu) de la RDS.

Edited by muc_cel_mic, 07 December 2012 - 09:51.


#9
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 18.03.2009

 budrom, on 07 decembrie 2012 - 09:18, said:

noutatea va fi ca hbo va disparea, apoi eurosport-urile, mtv-urile, etc.

Dupa tine se pare ca va fi scoasa toata grila.Pesimistule.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Telefonul fix nu e obligatoriu la RDS.

Si da, as iesi mai scump, dar cativa lei in plus n-ar fi o mare paguba daca voi putea sa vad posturile preferate.

budrom a zis un pic mai sus ce uremaza la RDS. Pe masura ce expira contractele nu mai le reinnoiesc. Isi fac ei posturi noi cu profil similar.

#11
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Ceea ce face RCS este sa incerce sa "spele" din preferintele abonatilor numele grele, cu care ei sunt de atatia ani obisnuiti. Oamenii sunt captivi brand-urilor, desi continutul s-a modificat progresiv. Pariul RCS s-ar putea sa-i coste mai mult decat anticipasera, daca vor continua sa elimine in continuare brand-uri.

#12
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Asa de mult urmareai Dicovery ca nici n-ai sesizat ca s-a scos pana n-ai primit mesaj....

#13
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

 narciso, on 07 decembrie 2012 - 10:15, said:

Dupa tine se pare ca va fi scoasa toata grila.Pesimistule.

SE NUMESTE ALTFEL: realism.

#14
niku08

niku08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.12.2010
La mine e scos doar discovery chanel dar celelalte vad ca merg inca... oricum cel mai mult ma uit la Discovery SF si inca merge nu l.au scos

#15
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Propun ca toate societatile de cablu sa lase in grila doar TVR1 cu program de la 19:00-22:00 de luni-vneri si cu program 13:00-22:00 in weekend. Acesta va fi pachetul baza, in pachetul extra se vor prinde si bulgarii.

Edited by gerbil, 07 December 2012 - 11:02.


#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004

 niku08, on 07 decembrie 2012 - 10:51, said:

La mine e scos doar discovery chanel dar celelalte vad ca merg inca... oricum cel mai mult ma uit la Discovery SF si inca merge nu l.au scos
Eu n-am auzit de Discovery SF... Poate vrei sa zici Discovery Science, dar si ala a fost scos.
A expirat contractul cu el si nu l-au mai reinnoit. Valabil si ptr celelalte contracte care vor expira in curand.

Probabil s-au gandit ca de ce sa plateasca ei la altii cand pot sa cumpere si ei ceva docuemntare sau transmisiuni si sa-si incaseze ei banii in locul altora.

Daca ar cumpara Gadget Show, Mythbusters, Top Gear, Brainiac, poate nu m-ar deranja asa tare ca au scos Discovery.

Doar ca pana acum nu prea ma uitam decat la Discovery, AXN, si ocazional Universal Channel.

Edited by eiffel, 07 December 2012 - 11:45.


#17
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

 pahomi, on 07 decembrie 2012 - 05:35, said:

Canalele Discovery erau singurul motiv pentru care ma mai uitam la TV. Ii vad sa piarda multi clienti din cauza asta. Mi se pare inacceptabil.
O sa ma interesez cum pot sa reziliez contractul cu ei deoarece canalele pentru care tocmai am semnat au disparut pur si simplu.
Ai dreptul sa renunti la contract fara penalitati: http://forum.softped...or-penalitathi/

Edited by Mocebon, 07 December 2012 - 11:47.


#18
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.05.2007

 Mocebon, on 07 decembrie 2012 - 11:46, said:

Ai dreptul sa renunti la contract fara penalitati: http://forum.softped...or-penalitathi/

da,daca ai alternative!in hunedoara sant singuri pe piata,asa ca mucles altfel ne urcam pe bloc sa punem antene de bulgari vorba userului gerbil.
au scos 6 canale discovery si au bagat 2  digi-kkt,un history si un bbc netitrat! bravo!urmeaza eliminarea eurosport si hbo!
ma intreb pt ce platesc pachetul extra?cred ca a ramas doar one-tv dar in curand va fi inlocuit de digi-sula tv titrat in ungureste!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate