Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Romtelecom-IpTV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#163
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 holmes, on Jul 22 2007, 03:54, said:

Doar punctam ca in timp ce ne bucuram ca rtc investeste in mega-datacentere pe banii nostri,altii investesc si ei in alte directii care poate le simtim mai repede si mai bine ca utilizatori.
...zau de unde sintagma asta la un tanar ( hai ca pe unii pensionari i-as intelege...au gandirea dominata de trecut  )  .. "pe banii nostrii"....nu cred....ci pe bani obtinuti dintr-o afacere la fel ca RDS sau ca UPc ...
sau crezi ca RDS sau UPC lucreaza din donatii "non -profit"    :lol:

Edited by eb2e2, 22 July 2007 - 19:23.


#164
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 ageofdark, on Jul 22 2007, 14:52, said:

Da! Trebuie sa recunosc ca ai dreptate, mai ales ca la noi pensia minima din toamna acestui an va fi de "800euro/luna".

Nu preturile sunt problema, ci salariile... Daca stai sa socotesti ca trebuie sa platesti :telefonul, internetul, TV, chiria/impozitul, alimentele, transportul la serviciu, medicamente, rata la masina/locuinta, etc... este cam scump...
Daca pui doar individual TV+Net+Telefon fara a adauga si celelalte cheltuieli lunare este super ieftin, super OK, etc... si sunt deacord cu tine...
Nu cred ca e problema planului de afaceri al Romtelecom sa rezolve problemele economiei nationale sau cele ce tin de guvernul si parlamentul romaniei   :lol:
Iar reteaua din estul tarii ( Moldova) e cam la fel cu cea din restul tarii.....

Edited by eb2e2, 22 July 2007 - 19:26.


#165
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

 eb2e2, on Jul 22 2007, 20:25, said:

Nu cred ca e problema planului de afaceri al Romtelecom sa rezolve problemele economiei nationale sau cele ce tin de guvernul si parlamentul romaniei   :lol:
Iar reteaua din estul tarii ( Moldova) e cam la fel cu cea din restul tarii.....

Da, sunt deacord cu tine... Niciodata RTC nu a prea tinut cont, cand era vorba de planurile tarifare, de realitatile din tara... :lol:
Nu aveai incotro, trebuia sa stai la ei... Dar acum, incet, incet ai optiune... De aceea RTC a inceput sa isi bata capul cu internetul, cu Dolce, cu IPTV...
Pana una alta in Timisoara RTC are singura centrala la standarde ...  Am vazut ca la Bacau si Iasi a inceput sa-si vanda sediile, dupa ce le-a adus in 2000-2003 la standarde de hoteluri de 5*...

Cu stima RTC !

Edited by ageofdark, 22 July 2007 - 20:07.


#166
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 ageofdark, on Jul 22 2007, 21:02, said:

Da, sunt deacord cu tine... Niciodata RTC nu a prea tinut cont, cand era vorba de planurile tarifare, de realitatile din tara... :lol:
Nu aveai incotro, trebuia sa stai la ei... Dar acum, incet, incet ai optiune... De aceea RTC a inceput sa isi bata capul cu internetul, cu Dolce, cu IPTV...
Pana una alta in Timisoara RTC are singura centrala la standarde ...  Am vazut ca la Bacau si Iasi a inceput sa-si vanda sediile, dupa ce le-a adus in 2000-2003 la standarde de hoteluri de 5*...
serios? unde in iasi si bacau? da si tu mai multe detalii ,hotel de 5 stele?era ceva pe la slanic , asa ca te rog detaliaza,eu chiar nu am vazut asa ceva!

#167
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 ageofdark, on Jul 22 2007, 21:02, said:

Pana una alta in Timisoara RTC are singura centrala la standarde ...  Am vazut ca la Bacau si Iasi a inceput sa-si vanda sediile,
...ce are la doar la Timisoara la standarde ( singura dupa cum spui  :) )...centrala sau sediu ??? :P

#168
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

 unchiujim, on Jul 22 2007, 21:09, said:

serios? unde in iasi si bacau? da si tu mai multe detalii ,hotel de 5 stele?era ceva pe la slanic , asa ca te rog detaliaza,eu chiar nu am vazut asa ceva!

Am lucrat la RTC Vest si stiu ca in 2004  Dir. Ionescu (RTC Vest) a fost insarcinat printre altele cu asta! Poti sa nu ma crezi, am semnat contract de confidentialitate la plecarea din RTC si nu pot da mai multe detalii pe in public!
Sorry! nu vreau sa polemizez pe chestiunea asta. O pot face dupa anul 2010. A fost o perioada trista pt RTC, credeti-ma.

Edited by ageofdark, 22 July 2007 - 20:14.


#169
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 ageofdark, on Jul 22 2007, 21:14, said:

Am lucrat la RTC Vest si stiu ca in 2004  Dir. Ionescu (RTC Vest) a fost insarcinat printre altele cu asta! Poti sa nu ma crezi, am semnat contract de confidentialitate la plecarea din RTC si nu pot da mai multe detalii pe in public!
Sorry! nu vreau sa polemizez pe chestiunea asta. O pot face dupa anul 2010. A fost o perioada trista pt RTC, credeti-ma.
oops...de aia esti suparat pe Romtelecom...ca te-a dat afara ...cu "ordonanta" ?? :rolleyes:

Ce director...de la Timis / 2004 sa aiba treaba cu Iasi si Bacau....glumesti  ... :P
pai atunci regionalizarea era evidenta  :)

Edited by eb2e2, 22 July 2007 - 20:18.


#170
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

 eb2e2, on Jul 22 2007, 21:16, said:

oops...de aia esti suparat pe Romtelecom...ca te-a dat afara ...cu "ordonanta" ?? :rolleyes:

Ce dir. Ionescu...de la Timis / 2004 sa aiba treaba cu Iasi si Bacau....glumesti  ... :P

crezi ce vrei... e libertate
in 2005 am trecut in avocatura pana la inceputul anului 2007...
am profitat de ordonanta...
si nu sunt suparat pe ei, sunt clientul lor la toate produsele... Tu esti ?

Edited by ageofdark, 22 July 2007 - 20:20.


#171
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 ageofdark, on Jul 22 2007, 21:19, said:

si nu sunt suparat pe ei, sunt clientul lor la toate produsele... Tu esti ?

ei, eu nu chiar la toate produsele.... ;)
Dar cum e cu centrala ai al standarde ...singura la Timisoara....nu mi-ai raspuns....e in "clauza de confidentialitate"  ?  :lol:

#172
mr. bad guy

mr. bad guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.06.2007
rtc nu e tocmai "speedy gonzales", dar in ultima vreme are oferte bune, adica sa-i convina tot romanului. pana si bunica poate sa-si ia dolce pt 4,9 eurocenti...iar la internet adsl e reducere  de 50%. pt tel fix e o oferta in care ai gratuite instalarea si 6 luni de abn si-ti mai dau si un tel cadou. in conditiile astea nu mi se pare ca mai poti zice ca nu -ti permiti sa fii si u conectat la lume.
sunt asa de multe oferte pe piata si destul de multi operatori... ca si cel mai zgarcit sa-si gasesca ceva.

#173
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 04.02.2006

 mr. bad guy, on Jul 23 2007, 15:25, said:

rtc nu e tocmai "speedy gonzales", dar in ultima vreme are oferte bune, adica sa-i convina tot romanului. pana si bunica poate sa-si ia dolce pt 4,9 eurocenti...iar la internet adsl e reducere  de 50%. pt tel fix e o oferta in care ai gratuite instalarea si 6 luni de abn si-ti mai dau si un tel cadou. in conditiile astea nu mi se pare ca mai poti zice ca nu -ti permiti sa fii si u conectat la lume.
sunt asa de multe oferte pe piata si destul de multi operatori... ca si cel mai zgarcit sa-si gasesca ceva.



chestia asta cu reducerea de 50 % la netul de la rtc mi se pare o reclama pt. ignoranti!  puteau foarte bine sa stabileasca pretul de 1000 de euro si sa se laude ca au reducere de 80 %   :))   orice om cu iq rezonabil estimeaza ca un abonament la net de 4 mbps, care mai e si redus cu 50 %, ar costa cel mult comparabil cu ofertele concurentei, nu?   aici nu discut de calitatea serviciilor sau de alte elemente....doar de reclama derutanta

#174
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

 cretacic, on Jul 23 2007, 23:56, said:

chestia asta cu reducerea de 50 % la netul de la rtc mi se pare o reclama pt. ignoranti!  puteau foarte bine sa stabileasca pretul de 1000 de euro si sa se laude ca au reducere de 80 %   :))   orice om cu iq rezonabil estimeaza ca un abonament la net de 4 mbps, care mai e si redus cu 50 %, ar costa cel mult comparabil cu ofertele concurentei, nu?   aici nu discut de calitatea serviciilor sau de alte elemente....doar de reclama derutanta

Apropo de reclama.... Cat cheltuieste RTC pe reclama?
In fiecare seara, de prin luna mai 2007  incoace, zilnic la stirile de pe protv si antena1 (la care se adauga si TVR si alte posturi tv) de la ora 19 au spot publicitar... stiu ca un minut la ora 19 la  protv este ~7000 euro...
(de la inceputul anului curent am mai vazut la ora de varf reclama la UPC dar RDS cred ca are zero cheltuieli cu reclamele... si totusi au clientela... multa)

Edited by ageofdark, 23 July 2007 - 23:23.


#175
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

 mr. bad guy, on Jul 23 2007, 15:25, said:

pana si bunica poate sa-si ia dolce pt 4,9 eurocenti...


Serios???   :lol: Vreau si eu oferta asta...  :D

#176
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 ageofdark, on Jul 24 2007, 00:14, said:

Apropo de reclama.... Cat cheltuieste RTC pe reclama?
In fiecare seara, de prin luna mai 2007  incoace, zilnic la stirile de pe protv si antena1 (la care se adauga si TVR si alte posturi tv) de la ora 19 au spot publicitar... stiu ca un minut la ora 19 la  protv este ~7000 euro...
(de la inceputul anului curent am mai vazut la ora de varf reclama la UPC dar RDS cred ca are zero cheltuieli cu reclamele... si totusi au clientela... multa)
Cheltuielile cu publicitatea le poti gasi, cred eu, si in rapoartele financiare ale rtc-ului. Oricum, suma trece de 1 milion euro.
Cat despre rds, face si el publicitate, dar e mai rara cea de la tv, iar in rest se rezuma la publicitatea stradala sau radio

#177
brainstorming

brainstorming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.07.2007
http://www.broadband...m/today/?p=1787

Se apropie iptv,incet dar sigur :)

#178
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Merita sa ma abonez la Dolce sau mai bine astept IPTV de la RTC?
THX pt raspunsuri.

#179
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004

 ageofdark, on Aug 14 2007, 17:29, said:

Merita sa ma abonez la Dolce sau mai bine astept IPTV de la RTC?


da :)

Edited by amadeus79, 14 August 2007 - 19:22.


#180
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006
De-aș ști ce e de făcut pentru a fi cobai pentru IPTV ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate