Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Pret PowerBook G4 15"

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Cam cat credeti ca ar merita un Apple PowerBook G4 15"  seria  A1106 (M9677LL/A),  2 GB ram ?

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Vezi si tu preturile pe okazii si calculezi in functie de starea in care se afla.

#3
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Pe okazii m-am uitat, ma intereseaza care credeti voi ca este pretul bun pt un astfel de laptop vechi. Nu vreau sa vand as vrea sa cumpar unul pentru jocuri mai vechi care cer ppc si care nu merg pe procesoare intel. pe okazii pretul variaza intre 900-800 ron. Este un pret bun sau este prea mult ? Se misca cat de cat ok cu Leopard sau merge ca 486 ?

Edited by maimutzica, 15 November 2012 - 13:02.


#4
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Raspunsul meu nu iti va conveni.

Nu mai valoreaza nimic!

E vechi si mai ales foloseste o arhitectura la care Apple a renuntat de prea multa vreme.
De curand am "restaurat" un iMac G5 si abia am putut instala 10.5.8 pe el.

Aplicatiile ar fi bine sa le arhiveazi, cat le mai gasesti pe net; treptat dispar.
Fiind laptop vechi bateria e moarta, iar una noua e mai scumpa decat intreaga masinarie.

Eu am facut cadou iMac-ul unui copil; sper sa invete cu ce se mananca MacOS.

P.S. Poate gasesti un fraier si ii vinzi un mac ieftin :D

#5
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Ok deci nu merita banul. Dar un Apple MacBook White 13" inch CPU: Intel Core 2 Duo 2GHz RAM: 2 GBHDD: 80 GB Video: Integrated la cutie ca nou deci nu prezinta crapaturi, doar bateria nu tine decat 30 min zice proprietarul datorita vechimii ei 5 ani( nu m-ar interesa prea mult l-as folosi la priza oricum ), ar merita 1300 lei? Nu doresc sa iau vreo teapa mai bine intreb. Mersi.

@horsie: nu doresc sa vand, doresc sa iau unul.

Edited by maimutzica, 15 November 2012 - 13:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate