Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Problema varsaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mgdany

mgdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.02.2012
Salut.De cateva saptamani am si eu o problema.. nu mai pot sa beau nici un fel de tarie fara sa imi vina sa vomit foarte tare.Inainte nu aveam nici o problema dar am baut odata mai mult si am vomat si de atunci mi se intampla asta.Stiti vreun remediu rapid?

#2
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
remediul este sa nu mai bei :)

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
bea pana nu mai poti si stai asa, nu chema salvarea !

#4
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Tre sa fii prea prost ca sa nu iti dai seama ca  organismul nu iti mai permite taria . Si daca nu mai poti bea tarie ce ? Crezi ca te face mai destept daca bei cantitati industriale de tarie ? Lasa-te ca e mai bine . Si eu inainte beam pana nu ma mai ridicam . Am renuntat la sportul asta si mai ales la cacatul asta de tarie din comert . Nu e buna de nimic . Am simtit asta pe pielea mea . Nu mai zic de momentul cand am varsta sange dupa ce m-am facut muci cu JB . Acum beau ocazional un vin sau o tuica (facute de mine) si cate o bere . Dar repet : Ocazional!

#5
mgdany

mgdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.02.2012
Nu vreau sa "tin la bautura" pentru a putea bea "cantitati industriale de tarie" si nici sa ma dau mare in fata nimanui vreau pur si simplu sa pot bea la o petrecere 1-2 pahare pentru a ma simti bine.Singura data cand am exagerat a fost atunci deoarece era ziua mea si nu m-am gandit ca se va ajunge aici.
Vreau sa stiu doar daca vizita la un medic ar putea ajuta la ceva.

#6
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postmgdany, on 10 noiembrie 2012 - 22:46, said:

Nu vreau sa "tin la bautura" pentru a putea bea "cantitati industriale de tarie" si nici sa ma dau mare in fata nimanui vreau pur si simplu sa pot bea la o petrecere 1-2 pahare pentru a ma simti bine.Singura data cand am exagerat a fost atunci deoarece era ziua mea si nu m-am gandit ca se va ajunge aici.
Vreau sa stiu doar daca vizita la un medic ar putea ajuta la ceva.
Ei na ? Tre sa bei alcool ca sa te simti bine ? Taicamiu de ziua lui a baut suc , de revelion a baut apa si suc , la majoritatea nuntilor la care se duce nu bea alcool .  Si nu e vorba ca nu tine la bautura . Deci ti-am demonstrat ca poti sa te simti bine si fara alcool .
Pe cine incerci tu sa aburesti ca asta ar fi motivul ? Tu vrei sa bagi in tine in continuare ca spartul ca sa nu se lege tovarasii de tine .

#7
mgdany

mgdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.02.2012
Crezi ca imi era rusine sa iti spun ca vreau sa beau in fiecare zi pana mor?Nu mai am 15 ani ca sa rada tovarasii de mine ca nu beau.. fiecare face ce vrea.Eu am pus intrebarea asta nu ca sa ma justific in fata ta ce fac si cum fac .Tu nu ma cunosti deci nu ai  dreptu sa iti dau cu parerea despre mine.
Am pus intrebarea pe forum deoarece ma gandeam ca a mai patit cineva ceva asemanator si pot afla rezolvarea problemei.

#8
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Posibil multi au mai patit-o . Si cred ca si mai multi au renuntat la tarie .
Am o intrebare. Despre ce tarie este vorba ? Cea din comert ? De la jeguri gen JB sau Jack Daniel's si mie mi se facea uneori greata . Numai chimicale .

#9
mgdany

mgdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.02.2012
Este vorba de JB si niste tuica facuta acasa.

#10
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Asta imi aminteste de un dialog intre o fumatoare si o fumatoare incepatoare:
-Fata, parca am ametit putin
-Lasa fata ca o sa vezi dupa ce fumezi mai mult, n-o sa mai ai nimic

Deci, mai baga cateva fise, ori te obisnuiesti cu alcoolul, ori cu varsaturile caz in care o sa poti bea pentru ca n-o sa te mai deranjeze si iti va intra in obicei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate