Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Somajul si contributiile la Sanatate

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006
Salut.

Din luna iunie sunt somer indemnizat.
Saptamana trecuta am fost si am facut niste analize. In urma analizelor medicul mi-a prescris niste medicamente pe o reteta compensata. La faramacie (si nu numai la una) am avut surpriza sa nu mi se elibereze reteta, pentru ca nu sunt asigurat. Le-am explicat ca sunt somer din luna iunie. Pe reteta este bifata patratica cu somer.

Am fost astazi la agentia de somaj de care apartin. Doamna de acolo mi-a spus ca face raportarile la CNAS pe data de 25 ale fiecarei luni, raportari care sunt pe luna precedenta. Practic, face raportarea in noiembrie pentru luna octombrie, eu pe noiembrie nefiind asigurat, asigurarea pe noiembrie fiind raportata in decembrie.

Nu inteleg; cum vine asta? Astept sa faca ANOFM-ul raportarea pe 25 si ma duc sa vorbesc cu Doamne-Doamne sa dea timpul cu o luna inapoi ca sa pot lua si eu o reteta compensata?

Poate v-ati mai intalnit cu o asemenea situatie si ma lamuriti si pe mine.

Multam.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate