Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Sony DCR-DVD106E (filmare direct pe calculator)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Salut.
Am si eu o camera video acest model ( cel din titlu ) si am nevoie de ceva ajutor.

Ea inregistreaza filmuletele pe mini dvd-uri, dar pentru mine nu este profitabil.
De ce?
Vreau sa fac diverse filmulete, in casa, cu camera. O pot tine mereu conectata la PC pentru ce am eu nevoie. Dar nu stiu cum sa o fac sa filmeze pe PC si nu pe DVD-uri.
Ma puteti ajuta va rog? Chiar as avea nevoie sa stiu asta.
Multumesc frumos.

P.S: Nu am CD-rom/ dvd-rom pe laptopurile din casa, asa ca varianta cu un DVD-RW si sa le pun pe PC si dupa sa sterg de pe el nu merge.

Edited by Tront, 26 October 2012 - 23:52.


#2
costelusangel

costelusangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.08.2009
Ai rezolvat ? A trecut mult timp, de cănd ai întrebat. Te pot ajuta !

#3
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Salut. Nu am rezolvat...
Daca ma poti ajuta, e perfect.

#4
costelusangel

costelusangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.08.2009
Eu am o camera video care se cuplează la calculator și se poate înregistra de pe ea.
Este un Canon MV 800. Pe casetă nu mai înregistrează, dar pe tine te interesează intrarea în pc.
Putem face un schimb, dacă vrei.

Camera mea are îeşire i.LINK (DV). Este o mufă numită și Fire-Wire. Camera ta nu are așa ceva. Eu mă cuplez la calculator și transfer casetele video, la calitate maximă. Tranferam de pe casete, când funcționa mecanismul pentru casetă. Acum am pus-o pe direct și filmez în direct, la calitate maximă. Condiția este să ai placă de captură, cu mufă Fire-Wire. Pot să ți-o dau pe a mea, în schimbul camerei tale.

Eu voi inregistra pe mini DV  și tu direct în calculator. Fiecare va fi mulțumit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate