Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Mozilla Firefox 17

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Mie imi apare "+" de care zici, dar merge si cu dublu-click sa-mi deschida tab nou ... FF 17.0.1

Edited by G1q, 20 December 2012 - 22:27.


#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
la mine nu mai apare acel "+" si nici dublu click nu vrea

#57
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Tools -> Options -> Tabs -> Bifeaza "Always show the tab bar"

#58
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 02.02.2006
Ctrl+T ai încercat?

Sau asta?
Attached File  tab.jpg   29.3K   42 downloads

#59
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Oameni buni nu stiu ce sa mai fac, am Firefox 17.0.1 si Flash 11,5,502,135, se blocheaza intro veselie cand vede continut flash, in general pe youtube cel mai mult, de putine ori doar sacadeaza in timp ce ruleaza clipuri dar ce e mai inervant e ca daca indraznesc sa fac scroll se blocheaza si de uneori blocheaza tot sistemu deci nu doar browserul, asta se intampla doar in Firefox si in Chrome in Internet explorer nici o problema, nu as vrea ca asta sa fie un motiv sa ma intorc la IE, addon-uri instalate doar LastPass, Firebug si ABP.

#60
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Acum doua-trei zile am facut un fresh install de Windows 7 (64biti) si am pus Firefox 17.0.1 + Flash Player 11.3.300.257 (64-bit) de aici : http://www.filehippo...ad_flashplayer/
Merge perfect. Dezinstaleaza Flash Player cu utilitarul de pe site-ul Adobe si pune-l din nou din link-ul pus de mine. Eventual baga si o scanare de registry cu CCleaner dupa dezinstalare.

Uninstall Flash Player : http://helpx.adobe.c...er-windows.html

#61
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005

View PostantinVidia, on 02 ianuarie 2013 - 22:08, said:

Acum doua-trei zile am facut un fresh install de Windows 7 (64biti) si am pus Firefox 17.0.1 + Flash Player 11.3.300.257 (64-bit) de aici : http://www.filehippo...ad_flashplayer/
Merge perfect. Dezinstaleaza Flash Player cu utilitarul de pe site-ul Adobe si pune-l din nou din link-ul pus de mine. Eventual baga si o scanare de registry cu CCleaner dupa dezinstalare.

Uninstall Flash Player : http://helpx.adobe.c...er-windows.html

Din pacate nu vad acolo acea versiune de flash pentru windows 7 32 biti doar pentru 64.

#62
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004

View Postdanielavram, on 02 ianuarie 2013 - 19:17, said:

Oameni buni nu stiu ce sa mai fac, am Firefox 17.0.1 si Flash 11,5,502,135, se blocheaza intro veselie cand vede continut flash, in general pe youtube cel mai mult, de putine ori doar sacadeaza in timp ce ruleaza clipuri dar ce e mai inervant e ca daca indraznesc sa fac scroll se blocheaza si de uneori blocheaza tot sistemu deci nu doar browserul, asta se intampla doar in Firefox si in Chrome in Internet explorer nici o problema, nu as vrea ca asta sa fie un motiv sa ma intorc la IE, addon-uri instalate doar LastPass, Firebug si ABP.

si pe vplay sau 990 la fel face. n-am mai folosit Firefox, dar e o adevarata dezamagire, tot Opera ramane de baza. in Firefox nici macar zoom la o pagina nu poti sa faci fara un add-on. browserul asta e complet chel, fara add-on-uri nu face mai nimic. incredbil.

#63
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,739
  • Înscris: 28.12.2008
E de la Flash, nu de la Firefox. Eu folosesc o versiune mai veche (11.2.202) şi nu am probleme.

Edited by driftking91, 03 January 2013 - 13:09.


#64
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
pe Opera sau IE9 totul este in regula. deci Firefox e problema.

am tot cautat o versiune 11.3 de flash, dar nu gasesc decat ultima 11.5.

Edited by lg, 03 January 2013 - 13:45.


#65
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010
Cum sa spui omule ca pe Firefox nu poti da zoom la pagina fara addon, gandesti? sau esti chromist si ai venit sa bagi flame pe aici ca te bate tastatura pe tine.
CTRL + ai incercat ?

Firefox e ok, merge flash fara probleme, eu am versiunea 11.5.502.135, nu va mai luati dupa toti ....
Nici macar nu stii ca IE are versiune aparte de flash.

#66
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
poti sa vezi undeva in FF cat este zoom-ul? nu fara add-on. ctrl+ stiu ca merge, dar asa nu stii niciodata cat este zoom-ul setat.
reciteste postul meu, n-am vorbit de Chrome. am spus insa de Opera, care foloseste aceeasi versiune de flash. si nici n-am spus ca IE foloseste sau nu o versiune aparte de flash, asta ai banuit tu. asa ca racoreste-te si stai calm, nu se ia nimeni intentionat de browserul tau favorit.

Edited by lg, 03 January 2013 - 17:22.


#67
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Am rezolvat pana la urma am pus o alta versiune de flash si s-a rezolvat, oricum voi descarca mai multe versiuni de flash in caz ca maia pare ceva.
Aia cu "nu se poate face zoom fara addons" a fost tare de tot.
Folosesc FF pentru ca la restu am descoperit tot felu de chestii ce nu imi placea, Opera e bun dar are prea multe lucruri care oricum nu le folosesti dar il am instalat si pe Opera, la Chrome mai au mult de lucru, acum 2 luni avea mari probleme in a afisa corect siteul evomag.ro problema care nu era la celalalte browsere si ar mai fi de zis.

#68
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009
http://news.softpedi...ng-314200.shtml
Se pare ca in versiunea 20 o sa lanseze aceasta functionalitate. Era si timpul.
http://news.softpedi...ed-320582.shtml

Edited by flegma, 12 January 2013 - 12:29.


#69
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Voi aveti probleme cu salvatul imaginilor din Firefox? :huh:
Eu am si nu la versiunea 17 sau 18, ci de mult. De la altele de acum ceva timp.

Cand dau click dreapta pe o poza si Save As, apare fereastra unde selectez locatia, numele si apoi... Save.
Dar trebuie sa apas Enter de 2-3 ori mereu pentru a face acel lucru sau chiar si de 5-7 ori - mi s-a intamplat si asa.
In loc sa faca ce ar trebui la prima comanda, nu face nimic decat dupa 2-3-7-N comenzi. :curse:

E extrem de enervant cand vreau sa salvez mai multe imagini si lucrez rapid cu Enter - Enter - Enter insa apas de-mi vin dracii.
Evident, in alte aplicatii sau situatii e ok Enterul, el in sine n-are probleme. Dar in Firefox... Groaznic. :(

#70
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009
La mine se comporta normal. Firefox 17.0.1 pe Fedora 17 x86_64

#71
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Nici eu nu am problema cu salvatul imaginilor, merge de la prima apasare de Enter ...

#72
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Ciudat rau... Ma gandeam ca poate ar fi de la Windows (7, 64bit), dar in rest nu-mi face probleme. Si oricum nu vad ce as putea sa-i fac sa-l rezolv.
Naiba stie, cert e ca e ciudat si al dracului de enervant sa stai sa tastezi de N ori Enter pana ia comanda de Save sau ce o fi. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate