Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

LTE la Vodafone Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
12293 replies to this topic

#3853
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dap..... dincolo pupa, aici contesta. Cel putin daca ar face asta in mod echidistant.

View Postworldwide, on 21 ianuarie 2018 - 09:51, said:


Sa revenim la oile noastre. Ati mai observat imbunatatiri, extinderi, etc, care nu apar pe harta?

#3854
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View PostMembruAnonim, on 21 ianuarie 2018 - 10:00, said:

Dap..... dincolo pupa, aici contesta. Cel putin daca ar face asta in mod echidistant.

Actul IV din O Retea Pierduta...lupta, lupta si da-i, si da-i si lupta...si eu ma- nteledzi tocmai acuma sa remai pe dinafara... fara Redzea!... si cat p-ati, neicusorule. Posted Image

View Postbiogood, on 19 ianuarie 2018 - 20:13, said:

Consider ca e e destul de putin relevant sa scoti cele mai bune viteze daca acoperirea4G e semnficativ in urma concurentei Oro si T. In plus, sunt convins ca portocala va reactiona aducand vitezele la acelasi nivel cu Vdf, daca nu chiar mai bune. Sigur mai bune. S-or misca ei mai incet la niste chestii, dar si cand se misca vin tare din urma si pun ordine in piata.  Posted Image


#3855
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016
Salut, ma tenteaza sa imi cumpar un Redmi 4X, dar am o intrebare cu privire la benzile de frecventa 4G. Am vazut ca Vodafone foloseste 1800 (banda 3) si 800 (banda 20). Din ce am vazut, are doar fecventa 1800, cea de 800 lipseste.
Acum intrebarea pt cine il foloseste cu sim de Vodafone : cum este semnalul pe 1800, se simte in vreun fel lipsa benzii 800 ?
Nu stiu pe care functioneaza mai bine, cert e ca are doar o varianta - 1800 si asta imi creaza o retinere. Frecventa asta e ok, e de ajuns, semnalul e bun pe aceasta ?

Edited by Magicwisewolf, 21 January 2018 - 11:33.


#3856
GB1337

GB1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 13.04.2007
Bucuresti indoor: http://www.speedtest...lt/a/3575876048

#3857
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMagicwisewolf, on 21 ianuarie 2018 - 11:24, said:

Salut, ma tenteaza sa imi cumpar un Redmi 4X, dar am o intrebare cu privire la benzile de frecventa 4G. Am vazut ca Vodafone foloseste 1800 (banda 3) si 800 (banda 20). Din ce am vazut, are doar fecventa 1800, cea de 800 lipseste.
Acum intrebarea pt cine il foloseste cu sim de Vodafone : cum este semnalul pe 1800, se simte in vreun fel lipsa benzii 800 ?
Nu stiu pe care functioneaza mai bine, cert e ca are doar o varianta - 1800 si asta imi creaza o retinere. Frecventa asta e ok, e de ajuns, semnalul e bun pe aceasta ?
Daca stai intr-un oras mare probabil ca nu o sa fi afectat pentru ca au acoperire buna pe B3, dar si in orasele mari, unde acoperirea nu e cea mai stralucita, tot in B20 este mai stabil semnalul si e preferat de telefon, chiar daca vede si B3. In multe dintre orasele mici acoperirea e strict in B20. Daca ai posibilitatea sa iti achizitionezi un model care sa fie compatibil cu ambele benzi ar fi mai ok. Plus ca telefoanele noi cu B3 si B20 fac agregare celulara, pentru o viteza marita, pe unde a implementat Vodafone asta.
PS> Nu sunt posesor de Xiaomi Redmi 4X.

Edited by MembruAnonim, 21 January 2018 - 17:42.


#3858
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
B3 cu 20 Mhz lățime de bandă:
Sibiu, Hipodrom


#3859
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postworldwide, on 21 ianuarie 2018 - 09:51, said:

clientii ce se indragostesc de reteaua la care dau bani luna de luna si ajung sa scrie pe toate thread-urile ca si cum ar fi actionari la France Telecom.
Faci o confuzie foarte grava. De fapt vorbesti despre clientii care se indragostesc de sanataea cardului propriu de salariu, respectiv de faptul ca pot cumpara un produs cu cel mai bun raport calitate-pret. De fapt asta ai vrut sa spui.

#3860
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
Bucuresti - indoor

http://www.speedtest...lt/a/3584340659

Edited by georgeee96, 22 January 2018 - 21:14.


#3861
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View Postbiogood, on 22 ianuarie 2018 - 20:21, said:

Faci o confuzie foarte grava. De fapt vorbesti despre clientii care se indragostesc de sanataea cardului propriu de salariu, respectiv de faptul ca pot cumpara un produs cu cel mai bun raport calitate-pret. De fapt asta ai vrut sa spui.

De fapt am vrut sa spun ca ultrasii n-au nici cea mai mica credibilitate, iar cei mai periculosi sunt ultrasii care dau bani si se mai si autosugestioneaza cu ideea ca ei sunt extrem de obiectivi. Posted Image
Sa fii ultras pe bani, cand ii iei, e macar de inteles, la modul ideal se poate presupune ca-ti place jobul pe care il ai si faci tot ce depinde de tine ca respectiva stare de lucruri sa continue, dar sa fii ultras cand dai bani e de-a dreptul ridicol, e un fel de sindrom Stockholm la puterea a doua.

#3862
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 21 ianuarie 2018 - 17:40, said:

Daca stai intr-un oras mare probabil ca nu o sa fi afectat pentru ca au acoperire buna pe B3, dar si in orasele mari, unde acoperirea nu e cea mai stralucita, tot in B20 este mai stabil semnalul si e preferat de telefon, chiar daca vede si B3. In multe dintre orasele mici acoperirea e strict in B20. Daca ai posibilitatea sa iti achizitionezi un model care sa fie compatibil cu ambele benzi ar fi mai ok. Plus ca telefoanele noi cu B3 si B20 fac agregare celulara, pentru o viteza marita, pe unde a implementat Vodafone asta.
PS> Nu sunt posesor de Xiaomi Redmi 4X.
Revin cu un update, dupa mai multe discutii pe aria unde este acest telefon si confirmarea mai multor colegi : Xiaomi Redmi 4X versiunea globala, are si B20. Deci, pentru cine vrea sa il achizitioneze, sa caute mentiunea ca este versiunea globala.

Edited by Magicwisewolf, 23 January 2018 - 09:23.


#3863
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E OK atunci. SI eu am pus ochii pe 2-3 modele Xiaomi. Eu caut ceva care sa stie si cel putin 2 x CA sau 3 x CA. Din pacate am dat de modele bune, dar care fie nu au CA, fie lipseste NFC-ul, fie senzorul de amprenta, fie, ce este mai important: nu au dual sim dual active, adica in momentul in care am o cartela pe 4G, cealalta sa fie activa pe 3G. Culmea este ca am acum aceste optiuni pe un model mid-range. Are unele calitati care nu se gasesc pe modele mai bine cotate.

.

Edited by MembruAnonim, 23 January 2018 - 09:29.


#3864
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 23 ianuarie 2018 - 09:28, said:

E OK atunci. SI eu am pus ochii pe 2-3 modele Xiaomi. Eu caut ceva care sa stie si cel putin 2 x CA sau 3 x CA. Din pacate am dat de modele bune, dar care fie nu au CA, fie lipseste NFC-ul, fie senzorul de amprenta, fie, ce este mai important: nu au dual sim dual active, adica in momentul in care am o cartela pe 4G, cealalta sa fie activa pe 3G. Culmea este ca am acum aceste optiuni pe un model mid-range. Are unele calitati care nu se gasesc pe modele mai bine cotate.

.
Ce e CA ? Nu stiu de la ce vine prescurtarea/abrevierea.
Dual sim activ este destul de greu sa gasesti la pret mai mic. De la o anumita suma incolo, s-ar putea, dar nici atunci nu e general valabil. Ce telefon ai acum ?

#3865
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postworldwide, on 23 ianuarie 2018 - 08:53, said:

De fapt am vrut sa spun ca ultrasii n-au nici cea mai mica credibilitate
Eu nu am credibilitate, tu cu afirmatiile astea ai. Faina logica. Deja discutia asta cu argumente gaunoase e o pierdere masiva de timp. A bon entendeur, salut.

#3866
worldwide

worldwide

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 16.02.2005

View Postbiogood, on 23 ianuarie 2018 - 09:55, said:

Eu nu am credibilitate, tu cu afirmatiile astea ai. Faina logica. Deja discutia asta cu argumente gaunoase e o pierdere masiva de timp. A bon entendeur, salut.
In continuare refuzi sa intelegi faptul ca odele ridicate unui operator nu te fac credibil cand e vorba de altii.
Bye.

#3867
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMagicwisewolf, on 23 ianuarie 2018 - 09:53, said:


Ce e CA ? Nu stiu de la ce vine prescurtarea/abrevierea.
Dual sim activ este destul de greu sa gasesti la pret mai mic. De la o anumita suma incolo, s-ar putea, dar nici atunci nu e general valabil. Ce telefon ai acum ?

Ca vine de la Carrier Aggregation. Telefonul se conectează simultan la două sau mai multe celule pentru mărirea vitezei.

Acum folosesc un ZTE AXON 7 mini, care este dual SIM, dual stand-by 4G/3G simultan.
Caut ceva dual SIM Full active. Ar trebui să fie din ce în ce mai comune.

Un test din interior pe B3, Sibiu, Mihai Viteazu:


#3868
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 23 ianuarie 2018 - 10:43, said:

Ca vine de la Carrier Aggregation. Telefonul se conectează simultan la două sau mai multe celule pentru mărirea vitezei.

Acum folosesc un ZTE AXON 7 mini, care este dual SIM, dual stand-by 4G/3G simultan.
Caut ceva dual SIM Full active. Ar trebui să fie din ce în ce mai comune.

Un test din interior pe B3, Sibiu, Mihai Viteazu:
Attachment Screenshot_2018-01-23-10-33-40.jpgAttachment Screenshot_2018-01-23-10-32-25.jpg
Ms de lamuriri, nu am stiut. Oricum, din ce stiu, ZTE sunt ok ca firma, la preturi destul de bune. Vazusem cateva modele care aveau raport bun calitate-pret.

#3869
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Așa este. Chiar dacă popularitatea brand-ului nu este la cele mai mari cote. ĂŽn SUA și Ă®n Asia au vânzări bune.
ZTE este printre cele 4-5 branduri pe care le iau Ă®n considerare la următoarea achiziție, alături de Lenovo (Motorola), Huawei, Xiaomi.

Zona Gării.


Edited by MembruAnonim, 23 January 2018 - 11:37.


#3870
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
În interior, la parter și între blocuri,  cu semnal mediu îmi trece în B20+B3, cu B20 prioritar. În mod ciudat în zonele cu semnal slab spre mediu cam așa se comportă,  iar în zonele cu semnal bun prioritar stă în B3, fără CA.   Probabil este din soft setarea.


O altă ciudățenie este CA între B3+B3. Este posibil așa ceva?


Sau între B20+B20.

Edited by MembruAnonim, 27 January 2018 - 17:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

hansoloro2, Lord_Paul

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate