Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cele mai bune canale TV de documentare - numai pentru abonatii RCS-RDS

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#19
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Mai lasă-l vreo câteva săptămâni, să intre şi Digi Animal World. Ne facem o impresie despre el şi apoi fiecare va spune pe ce poziţie îl vrea în clasamentul propriu. Ştiu, va fi ceva mai mult de lucru pentru tine...dar na, arta cere sacrificii...Posted Image  Ce zici...?

#20
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
OK. Prelungim pana in apropierea Craciunului. Daca apare si DaVinci, pana la Boboteaza :).
Vor fi asadar 18 canale. Cei care au votat vor trebui sa precizeze doar locul in top pentru DAW, urmand ca cele din "spatele" lui sa coboare cate un loc. Spre exemplu, daca tu (crislacor) il vei pozitiona pe locul 9, restul de canale din topul tau vor cobori un loc (World pe 10, Travel pe 11, etc)

#21
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Corect!Posted Image  Mulţumim!Posted Image

#22
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Cu placere!Posted Image
Intre timp va fi si transformarea Zone Reality in CBS Reality (asta daca il vom mai avea pana atunci)....

#23
madarusu

madarusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 17.12.2006
Pentru ca tot s-a prelungit acest topic, imi permit sa pun si eu propriul top.


1. Digi World HD - se vede bine, documentare calitative;
2. Travel Channel - inca in topul preferintelor mele;
3. National Geographic HD - bun;
4. Viasat Explorer - e pe locul acesta mai mult datorita vremurilor de demult;
5. History Channel (daca ar fi si in HD....);
6. Digi Life HD - au niste sfaturi pentru gratare......yummy;
7. Discovery Science - mi se pare in scadere de forma. Daca acum 2- 3 ani pierdeam ore intregi pe el acum nu ma atrage mai mult de cateva minute.
8. Discovery Channel
9. Viasat History
10. National Geographic Wild HD - puncte pt ca e HD si cateva serii bune, gen Wild Russia;
11. National Geographic
12. Viasat Nature
13. Animal Planet
14. Investigation Discovery
15. Discovery World
16. TLC
17.  Zone Reality

Dupa locul 10 nu ma atrage mai nimic.
Un DaVinci Learning ar fi bun. Cred ca ar fi pe locul 4.
Poate si Digi Animal World imi va schimba perceptia asupra canalelor cu animale. Unul din motivele pt care ii voi da o sansa este ca va fi in HD.


Stima.

#24
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006
Cred ca puteti inchide sondajul fara nicio problema. O parte din posturi au iesit din grila, altele se preconizeaza ca vor fi si ele lasate la groapa de gunoi RDS...
Asa ca in vreo 5-6 luni singurele canale TV cu documentare din reteaua Digi vor avea prefixul companiei in denumire.
Celelalte vor intra in istorie...

#25
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Propun prelungirea sondajului pana la sfârșitul anului. Rămân cele 17 posturi + DAW.
Chiar dacă pachetul Discovery e pa iar CBS Reality (Zone Reality) e doar pe analogic, hai sa consideram ca este vorba de topul canalelor de documentare pe anul 2012. Si cum luni bune toți am avut acces la ele, eu zic sa le luam în considerare. La fel ca la topurile din fotbal de exemplu, dacă Messi a jucat in primele 10 luni ale anului, iar vreun deștept i-a rupt picioarele, asta nu înseamna ca el nu va fi inclus în topurile respective.
Așadar, chiar dacă s-a lăsat cu eliminări, cei care încă nu au acordat cartonașul  rosu teraoperatorului pot (dacă doresc) sa posteze topul celor 18 canale - bineînțeles după apariția DAW.
Rezultatele finale le voi posta după 8 ianuarie (când ma voi întoarce din concediu)Posted Image

#26
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010

View Posterkcor, on 04 decembrie 2012 - 11:48, said:

...iar CBS Reality (Zone Reality) e doar pe analogic...
In urma unei discutii din zona, am verificat si io aseara... ori nu mai vaz bine, da' cebeseul or zone asta reality nu mai e pe analogic... cel putin in Ploiesti...

P.S. Mamaaaaaaaaa (hait, m-am molipsit si io de la scrat...Posted Image) da' ce concediu de nabab ai... Brava !Posted Image

Edited by cristi0304, 04 December 2012 - 12:00.


#27
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

View Posterkcor, on 04 decembrie 2012 - 11:48, said:

Propun prelungirea sondajului pana la sfârșitul anului.(...)
Eu n-aş mai îndrăzni să dau un termen clar...îl prelungim până ne dau ăştia o patalama la mână că nu mai schimbă nimic, măcar un an de zile...!Posted Image

#28
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007

View Postcristi0304, on 04 decembrie 2012 - 11:55, said:

P.S. Mamaaaaaaaaa (hait, m-am molipsit si io de la scrat...Posted Image) da' ce concediu de nabab ai... Brava !Posted Image

E.... nu chiar - mai stau pe metereze pana pe 21 dec. Dupa care plec - ori in Rai Posted Image (sper) ori in Bucovina.


View Postcrislacor, on 04 decembrie 2012 - 12:09, said:

Eu n-aş mai îndrăzni să dau un termen clar...îl prelungim până ne dau ăştia o patalama la mână că nu mai schimbă nimic, măcar un an de zile...!Posted Image

In așteptarea patalamalei, cred ca ne vor creste tuturor bărbi de Mos Crăciun. Hai sa apara animalu' si mai vedem. :)

#29
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Chiar as fi curios sa aduni ce a iesit pana acum, cu opinii exprimate inainte de "marea iesire" a posturilor Discovery din grila, pentru a nu fi afectat intr-un sens sau altul de partizanatul fiecaruia in acesta privinta.

Edited by Daniellone, 04 December 2012 - 14:29.


#30
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Astea sunt rezultatele:

1. Digi World HD     287
2. National Geographic HD     214
3. National Geographic Wild HD     202
4. Travel Channel     180
5. Viasat History     172
6. National Geographic     162
7. Discovery Science     157
8. - 10. Viasat Explorer     132
   Viasat Nature     132
   Discovery World     132
11. Digi Life HD     128
12. History Channel     121
13. Discovery Channel     112
14. Animal Planet     88
15. Investigation Discovery     87
16. TLC     51
17. Zone Reality     37

Edited by Daniellone, 04 December 2012 - 15:25.


#31
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
wow!
Multumesc! Posted Image

E provizoriu, insa oricum e foarte interesant.....

#32
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Concluzia acestui sondaj este ca scandalul pentru canalele Discovery e generat de scoaterea din grila a 2 canale mediocre (Discovery Science si World, locurile 7-10) si 4 canale proaste (4 din cele mai proaste 5 canale de documentare apartin trustului Discovery: Discovery Channel, Animal Planet, Investigation Discovery si TLC).

De aceea eram curios de opinia oamenilor despre canalele de documentare inainte de aflarea faptului ca aceste canale apartinand Discovery urmeaza sa fie scoase din grila RCS, pentru ca dupa aflarea acestei vesti s-a judecat emotional.

Edited by Daniellone, 04 December 2012 - 16:09.


#33
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

View PostDaniellone, on 04 decembrie 2012 - 15:24, said:

Astea sunt rezultatele:
(...)
Mi se pare un clasament corect şi de "bun simţ", dacă pot să-i spun aşa...Posted Image  Nu i-l trimite nimeni şi lu' Hollingeru' ăla de la Discovery...?Posted Image

#34
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Topul ramane deschis .... asa ca asteptam cei 26.869 de semnatari :)

#35
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
eu am digi tv satelit si inca e tlc romania. asta nu apartine de discovery network?

#36
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Ba da. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate