Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Allview P5 AllDro

- - - - -
  • Please log in to reply
3405 replies to this topic

#37
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Si eu incerc acealasi lucru, nu am reusit inca, dar din ce observ nu e din cauza telefonul ci mai degraba adobe nu mai ofera gratuit plugin-ul de flash, mi-a aparut in market constand in jur de 11-12 lei. Referitor la a adoua problema vei ramane cu 250 MB liber dupa ce eliberezi memoria. La 50-70 ajung si eu, ciudat insa telefonul nu scadeaza.

#38
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010
Se poate instala Adobe Flash Player 11 de pe Aptoide.

#39
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010

View PostMaterium, on 30 noiembrie 2012 - 12:09, said:

Si eu incerc acealasi lucru, nu am reusit inca, dar din ce observ nu e din cauza telefonul ci mai degraba adobe nu mai ofera gratuit plugin-ul de flash, mi-a aparut in market constand in jur de 11-12 lei. Referitor la a adoua problema vei ramane cu 250 MB liber dupa ce eliberezi memoria. La 50-70 ajung si eu, ciudat insa telefonul nu scadeaza.

Dupa ce dau kill all apps ajung pe la 163 mb, deci tot nu va egalez performantele. Insa nu-i asa de deranjant fiindca nu se ingreuneaza extrem de rau.

Legat de flash. Am apelat la linia lor de suport si mi-au spus sa dau search pe google "adobe flash player 11 apk". L-am instalat de pe primul site care mi-a sarit in ochi si acum totul e in ordine.

Edited by degitel, 30 November 2012 - 19:27.


#40
ninu22

ninu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 01.12.2012
In legatura cu root-ul vedeti de aplicatia Root_with_Restore_by_Bin4ry_v15, o gasiti pe 4shared.com merge brici... Succes!

#41
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Recomandati-mi si mie niste jocuri free pentru p5 (fara angry birds). Sau chiar si pe bani, daca se merita. Mersi.

#42
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

View Postninu22, on 01 decembrie 2012 - 21:30, said:

In legatura cu root-ul vedeti de aplicatia Root_with_Restore_by_Bin4ry_v15, o gasiti pe 4shared.com merge brici... Succes!

View Postninu22, on 01 decembrie 2012 - 21:30, said:

In legatura cu root-ul vedeti de aplicatia Root_with_Restore_by_Bin4ry_v15, o gasiti pe 4shared.com merge brici... Succes!

Confirm. Functioneaza. http://forum.xda-dev...d.php?t=1886460

#43
ninu22

ninu22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 01.12.2012
Tot ce trebuie sa gasim in calitate de P5 users e o modalitate sa instalam CWM recovery. Daca are cineva un hint va rog dati-va cu parerea.
Mersi.

#44
madalin191

madalin191

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.12.2012
Salut,

Mi-am luat si eu un P5 la indrumarea unui coleg de birou..ce sa zic..am fost si sunt si acum foarte incantat de el, dar de 3 zile a inceput sa mi se blocheze ( 1 data dupa terminarea apelului, 1 data dupa ce am iesit dintr-o aplicatie si 1 data acum 30 de min dupa ce am iuesit dintr-un joc)..ce pot face?oare din ce cauza este?pls help me...ms mult

<dogstyle...cxdani...xqzme..Materium..Piorel>...dupa ce ati facut upgrade s-a mai intamplat sa vi se blocheze?

#45
dogstyle

dogstyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 12.06.2008

View Postmadalin191, on 02 decembrie 2012 - 21:20, said:

Salut,

Mi-am luat si eu un P5 la indrumarea unui coleg de birou..ce sa zic..am fost si sunt si acum foarte incantat de el, dar de 3 zile a inceput sa mi se blocheze ( 1 data dupa terminarea apelului, 1 data dupa ce am iesit dintr-o aplicatie si 1 data acum 30 de min dupa ce am iuesit dintr-un joc)..ce pot face?oare din ce cauza este?pls help me...ms mult

<dogstyle...cxdani...xqzme..Materium..Piorel>...dupa ce ati facut upgrade s-a mai intamplat sa vi se blocheze?

mda.... te sfatuiesc sa faci si tu un upgrade la telefon. Am patit-o si eu de multe ori, in diferite situatii...imi ingheta telefonul chiar si de mai multe ori pe zi.. Am facut upgrade intr-un final la soft si...spre uimirea mea nu a mai inghetat minunatia asta mica! ( cel putin nu pana acum...)Posted Image  . Daca "intervine" ceva, am sa revin cu informatii!

Numai bine!

#46
RatonCarpanos

RatonCarpanos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 10.08.2005
Detin si eu un telefon P5 de cateva zile. I-am gasit un card mSD de 32 GB la oferta. Am instalat noul ROM de pe acest card (desi acolo zice max. 4 GB). L-am root-at fara probleme cu Root_with_Restore_by_Bin4ry_v15 (chestia haioasa este ca n-am aflat din forumul acesta despre posibilitatea root-arii cu acest program).
Cartela de date parca trebuie inserata in SIM1 ca sa mergi online si sa nu apari "afara din arie" pe celalalt SIM. Din cat l-am butonat pana acum sunt incantat. Bateria tine ca la toate smart-urile. Evident ca la cele cu bateria mai mare (~ 2000mAh) vor rezista mai mult. Nu mai chinuiti telefonul inchizand aplicatii aiurea, fiindca va consumati bateria (am citit asta in revista Chip parca). Setati aparatul sa inchida singur si automat aplicatiile si sa elibereze RAM-ul. In principiu Androidul va realiza singur asta, fara sa se blocheze.

#47
laurfireman

laurfireman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.07.2009
Salut prieteni din tot ce am citit pana acum nu am gasit o explicatie, la ce mi se intampla acum la "mult iubitul  alldro p5" achizionat in 18.09.2012, cand tastez ORICE numar de contact din agendele reunite ale telefonului imi apare pentru cateva milisecunde o rama de culoare rosiecu grosimea de 4-5 mm care incadreaza ecranul telefonului. Nu stiu ce se intampla, o fi inceput de sfarsit?????? O fi ceva de la soft????? . Pana acum nu l-am upgradat si nici nu l-am rootat. Folosesc un card msd de 8 gb clasa 10 - samsung, s-a blocat pina acum destul de mult  sau "inghetat" cum comenteaza prietenii nostri, daca ma puteti ajuta cu un sfat sau altceva va rog sa imi raspundeti.

#48
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

View Postlaurfireman, on 03 decembrie 2012 - 22:43, said:

Salut prieteni din tot ce am citit pana acum nu am gasit o explicatie, la ce mi se intampla acum la "mult iubitul  alldro p5" achizionat in 18.09.2012, cand tastez ORICE numar de contact din agendele reunite ale telefonului imi apare pentru cateva milisecunde o rama de culoare rosiecu grosimea de 4-5 mm care incadreaza ecranul telefonului. Nu stiu ce se intampla, o fi inceput de sfarsit?????? O fi ceva de la soft????? . Pana acum nu l-am upgradat si nici nu l-am rootat. Folosesc un card msd de 8 gb clasa 10 - samsung, s-a blocat pina acum destul de mult  sau "inghetat" cum comenteaza prietenii nostri, daca ma puteti ajuta cu un sfat sau altceva va rog sa imi raspundeti.

Cu siguranta update-ul de pe site-ul oficial iti va rezolva problemele. Chiar am rugamintea sa ne spui daca e asa :)

#49
carsteaemil

carsteaemil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2012
Am acest telefon de 4 zile si acum nu a mai mers ok un joc si am decis sa il inchid si sa il deschid din nou si nu imi mai vede cardul de memorie.Nu stiu ce sa fac,ma puteti ajuta si pe mine va rog?

#50
laurfireman

laurfireman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.07.2009

View PostIonelTM, on 03 decembrie 2012 - 22:48, said:

Cu siguranta update-ul de pe site-ul oficial iti va rezolva problemele. Chiar am rugamintea sa ne spui daca e asa Posted Image

O sa-l upgradez si poate o disparea chestia, aia cu rama rosie ca imi sta pe creier, azi am descoperit chestia si nu imi da pace. Cum fac upgrade-ul o sa anunt rezultatele, cu deosebita stima laurfireman.

#51
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

View Postcarsteaemil, on 03 decembrie 2012 - 22:53, said:

Am acest telefon de 4 zile si acum nu a mai mers ok un joc si am decis sa il inchid si sa il deschid din nou si nu imi mai vede cardul de memorie.Nu stiu ce sa fac,ma puteti ajuta si pe mine va rog?

Eu as incerca o formatare a cardului.

#52
carsteaemil

carsteaemil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2012
o sa incerc

gata,imi merge.Multumesc de sfat.Va intreb ca poate va pricepeti.La telefon mi-a dat antivirus(Bitdefender).Trebuie sa intru eu in el sa il fac sa mearga sau merge automat?.Precizez ca am decat 15 ani si e primu meu telefon cu android(in rest am avut windows si symbian) si incerc sa invat cat mai multe si eu(sper sa nu va suparati pe mine)

Edited by carsteaemil, 03 December 2012 - 23:24.


#53
carsteaemil

carsteaemil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.11.2012
Am o problema pe el.Cand incerc sa ma joc rail rush nu imi ia toate comenzile.Mai ramane blocat.Ce sa fac?ca intru in el cand am rami multi liber dupa ce golesc task killeru.Nu e singuru joc care face asa.Si ninja fruit face la fel.

Edited by carsteaemil, 04 December 2012 - 12:57.


#54
dogstyle

dogstyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 12.06.2008

View Postcarsteaemil, on 03 decembrie 2012 - 23:23, said:

o sa incerc

gata,imi merge.Multumesc de sfat.Va intreb ca poate va pricepeti.La telefon mi-a dat antivirus(Bitdefender).Trebuie sa intru eu in el sa il fac sa mearga sau merge automat?.Precizez ca am decat 15 ani si e primu meu telefon cu android(in rest am avut windows si symbian) si incerc sa invat cat mai multe si eu(sper sa nu va suparati pe mine)
Stai linistit ca nu se supara nimeni pe tine! Posted Image

Trebuie sa intri in el prima data, sa accepti termenii si conditiile. Am activat acea licenta primita cu telefonul si, se pare ca e valabil 30 zile licenta premium. O sa vedem dupa ce expira licenta ce se intampla mai departe ( cel mai probabil sa caut un alt antivirus...)
Si inca ceva...cred ca e aceeasi cheie de activare la toate telefoanele ( am observat cand am schimbat telefonul in service...)

Edited by dogstyle, 04 December 2012 - 14:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate