Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Codec

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Oameni buni,pentru filmele cu AC3 ce codec folositi. :ciocan:
Am Sound Blaster Audigy + Creative Inspire 5.1.
Folosesc BS Player,si ca pachet de codecuri ACE MEGA Codec Pack ultima versiune 5.0
Am instalat XP pe calculator
La unele filme merge sunetul AC3 la ultele nu.
Cred ca am toate variantele de codec AC3,dar nu stiu care ar merge bine.Le-am tot incercat de am inebunit.
Am incercat o chestie dar tot nu functioneaza,am carat iviaudio.ax din fisierul de la WinDVD in CWindowsSystem 32 dar nici asa nu a mers.
  Ca intrebare:
      iviaudio.ax(versiunea 4.01.1160)  din WinDVD 4.0.11.187 Plus cum se inregistreaza in System 32 pentru XP,pentruca am vazut in codecurile AC3 luate de pe net au un "Register filter-2K".Cum pot sa inregistrez si versiunea de mai sus.
        Sau aveti voi un pachet de codec-uri care va mers fara probleme pe Xp(puteti sa mi-l dati si mie ?)

              Va multumesc :

#2
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Incearca asha, la mine a mers... Redenumeste iviaudio.ax in iviaudio.old shi va merge....  :eek:  :D

Eu folosesc numai Nimo Codec Pack 5.08 ca ACE ProXP face prea multa "varza" in pc... itzi instaleaza toate "prostiile" posibile shi imposibile...

#3
Darlock

Darlock

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.06.2002
Dupa cum stii eu folosesc un codec AC3 pe care il am separat. Iti trimit pe "PM" un mesaj cu link-ul de download.

Observatie: iviaudio.ax de la WinDVD sau de la PowerDVD nu functioneaza decat impreuna cu programul care la instalat.

#4
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Va multumesc pentru raspunsuri si PM.
Oricum o sa rad hardul din nou ca l-am facut varza cu tot felul de codecuri AC3 astfel incit acum nu mai am nici sunet pentru filmele AC3 si o sa le instalez din nou pe cele de la Darlock.
   Pentru Darlock. Am tras codecul iar cind i-am dat install
mpgaudio si mmswitch nu se instaleaza.Poate este din varza de codecuri din calculatorul meu.
   Pentru WebMan -dupa ce am instalat Nimo 5.08 cind vroiam sa vad un film(orice film nu cu sunet AC3) i-mi dadea eroarea
"Unknown DIV3"

           Va multumesc si va respect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate