Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

HTC Windows Phone 8S

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#19
Panzaru

Panzaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.04.2010
L-a cumparat cineva? Ne poate da cineva mai multe detalii? ma gandeam sa iau un Acer CloudMobile S500, dar acum si acest HTC mi se pare interesant. Citind topicul pentru Acer CloudMobile S500 am trecut de la entuziasm, la indoiala si acum inclin catre acest HTC.

Hmmm...Din pacate vad ca nu mai este in oferta la Orange. Ciudat...ieri cand m-am uitat era. A ramas doar fratele sau mai mare Windows Phone 8X

#20
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
19 e a fost la orange. trebuie sa imi vina

#21
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Cum e 8S-ul? E bun de ceva?

#22
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011

View Postmorogan, on 10 decembrie 2012 - 18:19, said:

19 e a fost la orange. trebuie sa imi vina
Nu aveai S2 sa S3? Ti-ai cumparat altul?

#23
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
S3 nu mai am de cateva luni bune. Folosesc current un HOX + si un Note 2. 8 l-am luat de teste

#24
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Ambele HTC windows 8 x si s se gasesc in oferta curenta orange. Design excelent...Din pacate nu il are nimeni ca sa ne fac un review...De asemenea nu stim nimic de Nokia 820 si 920 , "omoloagele" lor.Ciudata strategia Nokia. Au aparut de 4 luni dar nu se gasesc in Romania...

#25
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Și cum e totuși 8S-ul ?


#26
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
8s e foarte frumos :) Singura hiba sa zicem asa e ca are 512 KB Ram. 8x are deja 1 gb si procesor 1,5 ghz fata de 1 ghz la s...in rest nu stie nimeni nimic...Parererea mea este ca e un telefon foarte bun.

#27
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Ok alex321 am inteles punctul tau de vedere.

Ma intereseaza totusi parerea unui utilizator care si are aparatul si in principiu a lui morogan in mod special pentru ca si eu folosesc in acest moment un One X+ si ma gandesc la acest model pentru un telefon de servici.
Ar fi folosit pentru convorbiri, mail-uri, GPS(din pacate doar Google Maps), binenteles ma intereseaza si autonomia.

#28
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Foarte scurt:
Viteza exceptionala. Da clasa la androide cu 2G RAM (Note 2)
Foarte legat de Microsoft la aplicatii, unde bate un vaaant....
Mic, frumos, rapid. Asta l-ar caracteriza in trei cuvinte.
Ca smartphone poate doar pt email, in rest e cam depasit (din cauza amintita, lipsa aplicatii)
HOX plus e in alta clasa, nu putem compara
Autonomia nu pot sa ma pronunt, nu l-am folosit atat de intensiv, dar eu zic ca 2 conturi de mail si 1h de convorbire pe BT te pot duce in 2 zile. S VS X (8 ambele) eu zi  ca nu merita X banii de un HOX plus.
Astept intrebari si va pove.

PS S are card vs fratele mai mare. E o treaba buna
PS2. Ca si constructie imi place foarte mult 8S Poate combinatia alb cu negru nu e cea mai fericita dar nu deranjeaza.Overall face cu varf si indesat banii

#29
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Da, stiu ca One X+ e alta clasa, insa in mod cert insa 8S-ul nu ar fi folosit in aceleasi conditii de exploatare.
Cand ma gandesc ca vorbim deja de un 4inch ca fiind mic :)

Din punctul meu de vedere 8X arata mult mai bine insa pretul mi se pare explodat.

Am inteles si eu ca aplicatiile lipsesc, insa macar de Google Maps am nevoie, este?

OFF Topic : Cum ti se pare One X+ fata One X?

#30
gaby_usky

gaby_usky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.01.2007
Am si eu o intrebare cei de la orange au varianta doar pe negru si alb ?.... m-ar interesa variana pe albastru arata mult mai bine cel putin pentru mine cat am vazut in filmulete si in poze.
Va multumesc.

#31
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
http://www.engadget..../htc-8s-review/

#32
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
http://www.gsmarena....-review-863.php

#33
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmorogan, on 19 decembrie 2012 - 22:57, said:

Foarte scurt:
Viteza exceptionala. Da clasa la androide cu 2G RAM (Note 2)
Foarte legat de Microsoft la aplicatii, unde bate un vaaant....
Mic, frumos, rapid. Asta l-ar caracteriza in trei cuvinte.
Ca smartphone poate doar pt email, in rest e cam depasit (din cauza amintita, lipsa aplicatii)
HOX plus e in alta clasa, nu putem compara
Autonomia nu pot sa ma pronunt, nu l-am folosit atat de intensiv, dar eu zic ca 2 conturi de mail si 1h de convorbire pe BT te pot duce in 2 zile. S VS X (8 ambele) eu zi  ca nu merita X banii de un HOX plus.
Astept intrebari si va pove.

PS S are card vs fratele mai mare. E o treaba buna
PS2. Ca si constructie imi place foarte mult 8S Poate combinatia alb cu negru nu e cea mai fericita dar nu deranjeaza.Overall face cu varf si indesat banii
8s iti place mai mult ca fratele mai mare 8x?...Exact la asta imi trebuie . Conturi de mail (2) functionare non stop . Voce cam 1 ora pe zi . As fi foarte curios cit tine bateria...Multumesc

#34
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Tocmai am intrat si eu in posesia lui. O sa revin cu detalii.
Primele impresii: rapid, Windows Phone 8 îmi place, app store sărac, constructie excelenta, love 4" display, tastatura mai buna decât pe Android.

#35
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
Ce va tot aberati cu Google Maps in WP8? Never asa ceva! Cel putin nu ptr navigatie. Navigatie free veti gasi DOAR pe Nokia. Ptr navihigae pe Windows Phone aveti destule alternative contracost: Navigon-ul ar fi doar un exemplu.

Intr-o alta ordine de idei ma pregatetsc sa parasesc corabia Google dupa doar un an in care Android-ul a reusit sa ma dezamageasca crunt prin prisma unui Galaxy S2.

Un coleg de serviciu si bun prieten a facut pasul catre Lumia 900 fara sa mai astepte 920-ul chiar acum in perioada sarb - asta dupa ce i-am impuiat capul cu WP inca de la inceputul anului. Si nu-i pare rau.

Eu unul zic ca ar fi una din cele mai bune alternative ptr cei ce vor sa se reorienteze si se simt tradati de Google ori Apple.

Sper ca pina anul viitor sa-l primesc si eu pe-al meu de la Vodafone - atentie este o promotie exclusiv online care se termina sapt asta (50EUR redus)

#36
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Atentie pentru cei care doriti multe aplicatii harti!
8S-ul are mai putin de 1GB pentru aplicării si cache.
Aplicatiile nu pot fi instalate pe cardul SD.

Momentan asta e cea mai mare problema la 8S.
Mai revin cu info.

Edited by wfnse, 28 December 2012 - 11:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate